PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2016 1.6 BlueHDi Active

Chukless
29-10-2017, 21:54
Arkadaşlar merhaba,
Ben bu yeni teknolojiyle henüz tanıştım. Renault 9'dan 308'e geçtim diyebilirim :D O yüzden sizin birikim ve tecrübelerinize ihtiyacım var. Kafamda deli sorular var, aklıma geldikçe sizlere buradan sormayı planlıyorum :)

Öncelikle bu start&stop ile alakalı olarak;
Diyelim ki park edeceğiz, geri geri gelme durumu yok, D'de iken park yerine girdik ve durduk. Eco mode devrede ise, haliyle motor duracak. Bu durumdayken, ben vitesi P'ye getirdiğimde motor çalışmıyor, ancak freni bıraktığımda tekrar çalışıyor. Buraya kadar her şey normal. Peki, ben freni bırakmadan, motor çalışmaz halde iken, kontağı çıkarsam bir sıkıntı olur mu? Yoksa illa ki P'ye aldıktan sonra tekrar çalıştırıp mı stop etmek gerekiyor?

tsinanb
29-10-2017, 22:14
Hoş geldiniz aracınız hayırlı olsun.

Dediğinizden anladığıma göre yorum yapayım :) aracı durduktan sonra motor eco moda girse dahi vitesi p konumuna alıp çalıştırmadan kontağı kapatabilirsiniz bir sorun olmaz. Vitesi D konumunda bırakıp stop etmenizi önermem

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

numan406
30-10-2017, 11:10
hoş geldin yeni araban hayırlı olsun.reno 9 arabadan 308 alsak bize derler gömü altınmı buldun derler :)

efe_60
30-10-2017, 12:56
Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun.
Eco modda park yerine gelip araç durduğu anda vitesi P'ye alıp kontağı kapatıp güvenle aracı bırakabilirsiniz. :)

Arkadaşlar merhaba,
Ben bu yeni teknolojiyle henüz tanıştım. Renault 9'dan 308'e geçtim diyebilirim :D O yüzden sizin birikim ve tecrübelerinize ihtiyacım var. Kafamda deli sorular var, aklıma geldikçe sizlere buradan sormayı planlıyorum :)

Öncelikle bu start&stop ile alakalı olarak;
Diyelim ki park edeceğiz, geri geri gelme durumu yok, D'de iken park yerine girdik ve durduk. Eco mode devrede ise, haliyle motor duracak. Bu durumdayken, ben vitesi P'ye getirdiğimde motor çalışmıyor, ancak freni bıraktığımda tekrar çalışıyor. Buraya kadar her şey normal. Peki, ben freni bırakmadan, motor çalışmaz halde iken, kontağı çıkarsam bir sıkıntı olur mu? Yoksa illa ki P'ye aldıktan sonra tekrar çalıştırıp mı stop etmek gerekiyor?

ayı_boğan
30-10-2017, 13:46
Hoşgeldiniz, aracınız hayırlı olsun.Keyifli forumlar

NecdetPek
30-10-2017, 14:06
Güzel günlerde keyifle kullanın.

Benzer durumdayız. :) Tam park ederken stop ediyor. Neyseki tekrar çalışma hızı inanılmaz.

Eğer park işi bitmişse ve unutup emniyet kemerini çıkartmamışsam P'ye alıp kapatıyorum kontağı.

efe_60
30-10-2017, 20:13
hoş geldin yeni araban hayırlı olsun.reno 9 arabadan 308 alsak bize derler gömü altınmı buldun derler :)[emoji2] hocam güldürdün beni ya

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

numan406
31-10-2017, 14:29
[emoji2] hocam güldürdün beni ya

ne diyim hocam ben araba 2004 model o yıl hurda indirimi vardı 1985 fordum vardı verdim aldım ben aldım arabayı hurda indirimi 4,5 milyardan 2,5 milyara düştü ozamanlar milyardı para eeeee şimdi vergi araba paraları ötv mtv derekn uçmuş şimdi araba alan adama gömü buldun dersin yalanmı :)

efe_60
31-10-2017, 14:33
Haklısın valla hocam. Dizel yakıt bile 5.00 TL olmuşken :) Ağalık beylik durum araçla gezmek :)

Chukless
31-10-2017, 18:43
Hoş geldiniz aracınız hayırlı olsun.

Dediğinizden anladığıma göre yorum yapayım :) aracı durduktan sonra motor eco moda girse dahi vitesi p konumuna alıp çalıştırmadan kontağı kapatabilirsiniz bir sorun olmaz. Vitesi D konumunda bırakıp stop etmenizi önermem

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun.
Eco modda park yerine gelip araç durduğu anda vitesi P'ye alıp kontağı kapatıp güvenle aracı bırakabilirsiniz. :)

Hoşgeldiniz, aracınız hayırlı olsun.Keyifli forumlar

Güzel günlerde keyifle kullanın.

Benzer durumdayız. :) Tam park ederken stop ediyor. Neyseki tekrar çalışma hızı inanılmaz.

Eğer park işi bitmişse ve unutup emniyet kemerini çıkartmamışsam P'ye alıp kapatıyorum kontağı.

İyi dilekleriniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim :)

hoş geldin yeni araban hayırlı olsun.reno 9 arabadan 308 alsak bize derler gömü altınmı buldun derler :)

Derler hocam derler, bulmasam da buldu derler :D