PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 t9 dingil den gelen ses

wolf32
21-10-2017, 07:05
Arkadaşlar arabanın arka dingil den ses geliyordu beni bildiniz arabadan soğuttu gacır gacır ötüyordu. Servise götürdüm test ettiler ilkte bişey yok niye getirdin dediler bunun üzerine servis müdürü ile görüştüm durumu anlattım usta ile teslim sürüşüne çıktık tam servisin kapısından çıkarken kasis geçtik ve aynı ses geldi. Usta kabul etmek zorunda kaldı. Başka bir güne randevu verdiler arabayı götürdüm sabah bıraktım akşam aldım ve sonuç ses kesildi inş bir daha ses gelmez yoksa araba yı satmak zorunda kalacağım, bu arada yapılan uygulama dingilin içerisine yalıtım köpük sıktık dediler ilk defa duydum ama işe yaramış görünüyor.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mygold
25-02-2019, 22:08
merhaba arkadaşlar.. bu konuda bende sorun yaşayanlardanım..Aslında sorunun adı arka traversten gelen ses. bu sesle ilgili ilk yetkili servise gittiğimde sesi kabullenmek istemediler ama ben de testte yanlarında çıkıp sesi iyice dinletince kabul ettiler ve sorunun çözümü için başka güne randevu verdiler.. aracı randevu gununde bırakıyorsunuz bir gun kalıyor..arka traverse köpuk sıkıp bir gun bekletiyorlar..ertesi gün aracı aldım 3 ay kadar ses gelmedi ..ama şimdi ses yine gelmeye başladı..Bunun üzerine tekrar yetkili servisten randuvu aldım ..servise gidince bu sefer yanlarında teste cıkarmadılar..kendileri test edip bazı önlemler almışlar mesela arka stepneyi sıkıştırma, arka yatan koltukların bağlantı yerlerini bez bantla bantlama gibi. aracı teslim ettiler ses kalmadı dediler ama daha ilk kasiste aynı ses gelmeye başladı .yani aslında sorunu görmemezlikten geldiklerinden sorun çözülmemişti ses devam ediyordu.. aradım servisi ses devam ediyor dedim inanmadılar gerisi boş konuşma zaten.. sonuçta sorun aynen devam ediyor bakalım gelişmeleri buraya yazarım..

mygold
25-02-2019, 23:39
aynı sorun renault tada varmış arkadaşlar..
https://www.largus.fr/actualite-automobile/fiabilite-citroen-peugeot-et-renault-bruit-de-la-traverse-arriere-9094394.html

Umut59
18-05-2019, 17:29
Bu sorun bendede var servise gittim arka akslardaki boşluktan gelen ses dediler kullandıkça oluşuyormuş bazı modellerde araba daha 33 binde orası da ayrı bir dava, köpük sıkıcağız fit’te bekleteceğiz dediler fiyat olarak 550 tl istediler bende kabul etmedim sanayide ustama durumu anlattım daha önce citroen’de usta başıydı kendisi neyse o sorunu anladı güncel bültenlerde yayınlamış bunu peugeut sonuç olarak yaptırdım 1 hafta ses bariz azalmıştı çok hafif geliyordu o da çok nadir ama gün geçtikçe eskiye döndü bu sorunun yok mudur bir çözümü parça’yı değiştiremez miyiz acaba?

NecdetPek
18-05-2019, 19:46
Bu sorun bendede var servise gittim arka akslardaki boşluktan gelen ses dediler kullandıkça oluşuyormuş bazı modellerde araba daha 33 binde orası da ayrı bir dava, köpük sıkıcağız fit’te bekleteceğiz dediler fiyat olarak 550 tl istediler bende kabul etmedim sanayide ustama durumu anlattım daha önce citroen’de usta başıydı kendisi neyse o sorunu anladı güncel bültenlerde yayınlamış bunu peugeut sonuç olarak yaptırdım 1 hafta ses bariz azalmıştı çok hafif geliyordu o da çok nadir ama gün geçtikçe eskiye döndü bu sorunun yok mudur bir çözümü parça’yı değiştiremez miyiz acaba?

Geçmiş olsun. Aracın arka traversinden gelen ses genellikle 2014 ve 2015 modellerde olan bir fabrikasyon sorundu.
Güvenlik riski oluşturmasa da insanı ciddi anlamda rahatsız eden bir durumdu.

Çaresi de çok zor değildi. Travers içinde köpük sıkılıyor, ve bir kaç bağlantı parcası değiştiriliyor. Araç uzunca bir süre lift üstünde bekletiliyor ve köpük sertleştikten sonra kullanıma hazır hale geliyor.

Fabrikasyon bir sorun olduğu için aracınıza ücretsiz olarak serviste gerekli işlem yapılması gerekirdi. Sizden neden ücret istendiğini anlamış değilim. Ayrıca hakkınızı aramadan hemen sanayiye gitmek de doğru bir seçim değil. Keşke önceden burada sorunu paylaşıp çözüm için yardım isteseydiniz.

Ben de geçen sene benzer sorunla karşılaşmış, aracım garanti süresi bittiği halde (ancak periyodik bakımlar için Euro Repar FP Otomotive gidiyorum) garanti kapsamında değerlendirilip köpük işlemi uygulandı. 1 Yıldır tek çıt sesi duymadım.

Umarım en kısa sürede soruna bir çare bulunur.

Umut59
26-05-2019, 20:01
Yetkili servise gittim onarım gördü fakat azda olsa ses devam ediyor satarken sıkıntı yaşamam umarım.