PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeout 301 için Petlas W861 Kış Latiği Aldım Deneyimlerim

felekman
16-10-2017, 22:44
Peugeot 301 için Petlas W651 Kış Latiği Aldım Deneyimlerim

arkadaşlar bugün petlas snowmaster w861 modelini satın aldım. 185*65*r15 ölçülerim. kasım ayı gibi taktırmayı düşünüyorum. N11.com dan satın aldım tanesi yaklaşık 141 tl ye geldi. görüşlerimi sizlerle paylaşırım. malum ben 30 bin km oldu ve Continental ContiEcoContact 5 serisini kullanıyorum ve lastiklerden aşırı derecede memnunum. tavsiye ederim tüm arkadaşlara. (Not: Continental Eco Contact 5 Serisi Lastiklerimi bugün itibariyle 6 mm diş kalınlığı ve 30 bin km yol yaparak 2. elde sattım, şimdi de yeni yaz lastiği araştırıyorum. mart sonu nisan başı gibi yeni bir lastik deneyimi yaşayacağım)

numan406
17-10-2017, 16:03
w861 yokki üretilmeyen lastik mi aldın

felekman
19-10-2017, 17:51
w861 yokki üretilmeyen lastik mi aldın

W651 imiş yanlış yazmışım.

_EsaT_
19-10-2017, 18:54
Bizde geçen kış uygun fiyatı nedeniyle W651 kış lastiğini tercih ettik. Sava ile karşılaştırırsak.
Kar performansı ve uzun ömürlü olması ile öne çıkıyor. (Yol sesi rahatsız ediyor.)
Sava ise yol sesi ,kuru ve ıslak zeminde tutuş ve tüketimde daha iyi.
Yapılan bir lastik testinde 50 kış lastiği arasından W651 29. oldu. Bence yinede küçük adımlarla gelişmeye devam ediyorlar.

felekman
09-12-2017, 15:35
yakıt tüketimini biraz olsun artırdı çok değil. 30 kuruş iken 32 filan oldu ama şehrin trafiği de günden güne artıyor, denizli sürekli kazılı yolları olan bir şehir. ayrıca lastiğin yol tutuşu vs çok iyi. lastik asla kaymıyor pati çekmiyor, abs devreye hemen girmiyor. yol sesi konusunda aslında continental eco contact 5 kullannan biri olarak arada çok devasa farklar yok hatta continental ile aynı sesleri alıyorum. hava basıncını başlangıçta 31 yaptım sonra yükselttim. 32 yaptım bilerek. alışma evresi yumuşaklığını korur ve lastiği çabuk sertleştirmez. o nedenle bu yöntemi seçtim. bunu lastikçi arkadaşlarım da söyledi. ilk kullanımda lastik havasını 1 yada 2 psi az basıp 10 gün sonra tam psi ayarına getirdiğinde kış lastikleri hem kolay aşınmaz hemde aracı yormaz dediler. bende denedim sanki doğru gibi. işin kötü tarafı yılda 120 tl tak sök parası vermek. eğer 15 inç jant alırsam bunu kolaylaştırmam da mümkün. ama kış lastiğini eskiden ticari araçlarda kullanan biri olarak soğuk illerdeki tüm arkadaşlarıma kesinlikle tavsiye ederim. zincirle takozla çekme halatıyla veya rezillik ile uğraşmayın yolun tadını çıkarın derim. kış lastiği kesinlikle harika bir buluş ve harika bir sürüş imkanı sağlıyor.

NecdetPek
09-12-2017, 16:40
Güle güle kullanın. Ben de 301 varken Michelin Crosclimate kullanıyordum. Sök tak derdi olmaması ve ıslak zemin performansının A olması nedeniyle tercih etmiştim. 50 bin km kadar kullandım. Sorunla karşılaşmamıştım.

Şu andaki aracımda da aynı lastiği kullanıyorum. Sıkıntı yaşamadım. Dediğiniz gibi sök tak 100-120 Tl arası, çıkan lastikleri saklama derdi canımı çok sıkıyordu. Ama Crosclimate bu konuda imdadıma yetişti.

numan406
09-12-2017, 17:10
güle güle kullanın memnun edici bir lastiktir w651

ayı_boğan
09-12-2017, 19:16
Hayırlı olsun lastikler , güle güle kullanın kazasız belasız.

felekman
13-12-2017, 15:24
(Not: Continental Eco Contact 5 Serisi Lastiklerimi bugün itibariyle 6 mm diş kalınlığı ve 30 bin km yol yaparak 2. elde sattım, şimdi de yeni yaz lastiği araştırıyorum. mart sonu nisan başı gibi yeni bir lastik deneyimi yaşayacağım)