PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akünün Boşalması ve Nedeni?

N3CAT1
04-10-2017, 14:15
Arkadaşlar kurban bayramında ev ziyaretleri yaparken araç bi gün çalışmadı. Marş basmıyordu. Ustayı aradım. Akü boşalmış, ara kablo ile çalıştır dedi. Dediği gibi çalıştı. Bayram dönüşü oto elektrikçide aküyü ölçtürdüm. Akü ölmüş dedi usta. Yeni akü aldım Varta marka. Eski akü de vartaydı. Geçen hafta akü boşalmış. Yine ara kabloyla çalıştırdık. Oto elektrikçiye götürdüm. Kaçak akım ölçtü. Kaçak yok dedi. Bugün yine sabah çalışmadı araba. Yine ara kabloyla çalıştırdım. Ustaya götürüp tekrar ölçtü yine kaçak akım çıkmadı. Başka bir ustaya götürdüm. Onda da kaçak akım çıkmadı.

Ne yapabilirim arkadaşlar? Ne oluyor böyle?

HamzaHakkı
04-10-2017, 20:56
Hocam illaki kaçak vardır. Yoksa nasıl boşalacak akü? Daha düzgün bir elektrikçiye gösterin aracı. Arabayı görmeden ne desek boş.

NecdetPek
04-10-2017, 21:03
Bence de kaçak olmadan akü kendi kendini bitirmez. Üstelik yeni akü de aynı sorun görülmesi imkansız. Bulamadıkları bir kaçak vardır. Nasıl bulamadıklarını da anlayabilmiş değilim.

rocker307
05-10-2017, 00:25
Şarj dinamosu sağlam değil mi? Bir de araçta ekstra teyp amfi ekran falan bir şey varsa ona bakın

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

N3CAT1
05-10-2017, 23:25
Ekstra hiçbir şey takılı değil araca. Ben de şarj dinamosundan şüpheleniyorum. Şarj ediyor dedi usta ama bilemiyorum.

Bugün servise verdim. Verirken de baya kaygılıydım çünkü servis fiyatları adamına göre belirliyor.

rocker307
07-10-2017, 00:30
Sonucu yazarsanız biz de bilgilenmiş oluruz, inşallah düzelir

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

N3CAT1
08-10-2017, 15:43
Servis sigorta kutusundan olabilir dedi. 500 TL fiyatı da. Değiştirelim mi dedi? Ben de ordan değilse benim 500 TL'ye ne olacak dedim. Bişey diyemediler haliyle. Çıkarttım arabayı servisten.

Sıfırı internette 280 TL, çıkması da 80 TL civarında. Çıkma bulup denemeyi düşünüyorum.

NecdetPek
08-10-2017, 15:51
Servis sigorta kutusundan olabilir dedi. 500 TL fiyatı da. Değiştirelim mi dedi? Ben de ordan değilse benim 500 TL'ye ne olacak dedim. Bişey diyemediler haliyle. Çıkarttım arabayı servisten.

Sıfırı internette 280 TL, çıkması da 80 TL civarında. Çıkma bulup denemeyi düşünüyorum.Sigorta kutusu diyorlarsa kaçak akım olduğunu da kabul etmiş olmuyorlar mı?

Bence iyi bir elektrikçi bulun. Kutu falan değişmeden kaçağı bulmayı başarsın. Belkide gözden kaçan küçük bir sorundur.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HamzaHakkı
08-10-2017, 20:43

Sıfırı internette 280 TL, çıkması da 80 TL civarında. Çıkma bulup denemeyi düşünüyorum.

Servis genelde bulamayınca sigorta kutusu der ve değiştirince düzelmez ben garantisini verebilirim :D

N3CAT1
12-10-2017, 10:05
Şimdilik akünün kutup başını söküp kullanıyorum. Vaktim olsa tekrar bakacağım.

iamblack
26-10-2017, 00:01
Bildiğim kadarıyla sağlam bir akünün arabının çalışma anında voltajı 12.6 nın altına inmemeli. Siz aracı takviye ile çalıştırdıktan sonra biraz binip sonra kendi aküsü ile çalışma anında voltaja baktırdınız mı? Benim güncel akümün bittiğini o şekilde öğrendim. Çalışma anında voltaj çok düşüyordu. Eğer akünüz şarj tutuyorsa kaçaktan şüphelenin. Tutmuyorsa akü hatalı olabilir. Sonuçta garantıili ürün, arızalı olma ihtimali de var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi