PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3008'imi teslim alamıyorum...

fevzi36
10-01-2011, 10:29
>http://img98.imageshack.us/img98/8154/ssssssmo.jpg (http://img98.imageshack.us/i/ssssssmo.jpg/)

fevzi36
10-01-2011, 10:37
belirtilen tarihte aracınızı mümkün deil alamazsınız
örnek ; 10/11/2010 tarihinde resimde de gördüğünüz üzere araç satın aldığımıı zannettim.
kaporamızı verdik ve beklemeye başladık
bize belirtilen BAĞLAYICI OLMAYAN EN GEÇ TESLİM TARİHİ 30 KASIM OLARAK BELİRLENDİ.
imzalar atıldı krediler çekildi ve hala arabadan ses yok ve bu arada arabanın 2 tane taksidi ödendi.
şikayetçiyim herkesin bu durumu görmesini istedim. almadan önde düşünün derim bi araç 2 ayda mi teslim edlir. bu gün 10/01/2011 tarihindeyiz ve hala aracımı tesli,m alamadım beklemedeyiz 2 aydır olduğu gibi ...
BAYKARALAR a gittiğinizde satış temsilcisi bahadır beyin masasından uzak durun tavsiyem arabadan soğursunuz binmeden ....

Ömer Gedik
10-01-2011, 10:41
Bahadır'ı tanıyorum kendisiyle Sizin için konuyu görüşeceğim detayları öğrenmeye çalışırım. Yalnız öncelikle Sizden ricam forum kurallarını okuyup kendinizi tanışma bölümünde tanıtmanız.

ibosener
10-01-2011, 10:48
örnek ; 10/11/2010 tarihinde resimde de gördüğünüz üzere araç satın aldığımıı zannettim.
bize belirtilen BAĞLAYICI OLMAYAN EN GEÇ TESLİM TARİHİ 30 KASIM OLARAK BELİRLENDİ.
imzalar atıldı krediler çekildi ve hala arabadan ses yok ve bu arada arabanın 2 tane taksidi ödendi.
şikayetçiyim herkesin bu durumu görmesini istedim. almadan önde düşünün derim bi araç 2 ayda mi teslim edlir. bu gün 10/01/2011 tarihindeyiz ve hala aracımı tesli,m alamadım beklemedeyiz 2 aydır olduğu gibi ...
BAYKARALAR a gittiğinizde satış temsilcisi bahadır beyin masasından uzak durun tavsiyem arabadan soğursunuz binmeden ....

Sayın Fevzi36. Karşılaştığınız olaya üzülmemek elde değil. Yazdıklarınızdan küçük bir konuda soru sorsam umarın kırılmazsınız.

Bu olayda neden Bahadır Bey' i suçladınız anlayamadım? Aracınız zamanında teslim edilmediyse bunda Bahadır bey' in ne gibi bir olumsuz etkisi olabilir? Bayi' ye uğramayın, yada markadan uzak durun deseniz anlayacağım. Neden? Bahadır bey??? Bu konuyu biraz açmanız mümkün mü???

reisG
10-01-2011, 10:50
Ömer , konuyla ilgileneceğini belirtmiş. Benim de nacizane yazacaklarım var. Araç alırken 4 şekilde alım yaparsınız.Bayinin parkında olan aracı alabilirsiniz. PDI da yani Peugeot Türkiye'nin ithal ettiği ama o an için hiçbir bayiye sevki yapılmamış aracı başvurduğunuz bayi aracılığyla alırsınız.Peugeot Türkiye'nin itahl ettiği ve gemiye konmuş ülkemize geliş tarihi belli olan yoldaki bir aracı satın alırsınız. Ya da bayiye sipariş verirsiniz. Ve o da Peugeot Türkiye'ye istemiş olduğunuz aracın siparişini çeker Peugeot Türkiye'de o siparişi Fransa'ya gönderir. Ve o araç üretildikten sonra ülkemize gelir;size teslimi yapılır. Bunları hepsi içinde bir tarihi bayiler verir ve üretim aşamasında veya gümrükte bir sıkıntı çıkmaz ise o araç belirlenen tarihte teslim edilir. Sizin formunuzda en geç ibaresi ile teslim tarihi 30/11 yazıyor. bunda bir bit yeniği var. Ayrıca siz yukardaki seçeneklerden hengisine göre alım yaptınız.? Ben şuana kadar hayatımda her 4 seçenek ile de araç aldım hiçbirisinde de problem yaşanmadı. En son 2010 Mart 3ncü haftası kardeşim için Punto Evo 1.4 77 bg. dualogic dynamic paket + safe paket + renkli iç paket + sticker paketi istedik. Araç ülkemizde satılan bir std. donanım olmadığından üretim talebi yaptılar en geç 8 hafta içinde teslim olur dediler. 7nci haftada araba geldi ve kardeşim keyifle kullanmaya başladı. Bu tip siparişleri ben Rover ve Chrysler içinde yaptım hatasız geldi. PDI dan 206 ve 308 de aldım onlarda denilen vakitte geldi. Bence sizin durum bir başka. ???

reisG
10-01-2011, 10:52
Bu arada konuyu, 3008 alacakların değil araç alacakların karşılaşabileceği sorun//bilmesi gerekenler olarak açılması daha iyi olur diye düşünüyorum.
Not aynı konu iki ayrı alt başlıkta açıldığından birleştirilmiştir.

Ömer Gedik
10-01-2011, 11:02
Arkadaşım Israrla yeni konu açıyorsun. Burası bir forum ve kurallarımız var. Aynı konu ile ilgili Yeni başlıkların silinecektir.

fevzi36
10-01-2011, 11:04

Sayın Fevzi36. Karşılaştığınız olaya üzülmemek elde değil. Yazdıklarınızdan küçük bir konuda görüşümü belirtsem umarın kırılmazsınız.

Bu olayda neden Bahadır Bey' i suçladınız anlayamadım? Aracınız zamanında teslim edilmediyse bunda Bahadır bey' in ne gibi bir olumsuz etkisi olabilir? Bayi' ye uğramayın, yada markadan uzak durun deseniz anlayacağım. Neden? Bahadır bey??? Bu konuyu biraz açmanız mümkün mü???

tamamıyla bahadır beyle muhattab olduğumuz için başka kimseyle samimiyet kuramadık sorumlu olan kendisidir . elbetteki asıl sorumlu baykaralar dır

Ömer Gedik
10-01-2011, 11:05
Bence sorumlu Peugeot Türkiye'de olabilir. Bahadır bey'i aradım ama şimdi ulaşamadım 30 dk kadar sonra tekrar arar konuşur buradan yazarım.

ibosener
10-01-2011, 11:37

Sayın Fevzi36. Karşılaştığınız olaya üzülmemek elde değil. Yazdıklarınızdan küçük bir konuda görüşümü belirtsem umarın kırılmazsınız.

tamamıyla bahadır beyle muhattab olduğumuz için başka kimseyle samimiyet kuramadık sorumlu olan kendisidir . elbetteki asıl sorumlu baykaralar dır

Açıklama için sağol. Genede asıl sorun' un nerede olduğu sanırım site yöneticisinin telefon görüşmesi ortaya çıkaracak. Ama bu yazdıklarınızdan sonra sanırım, Baykaralar' a (servis için) gitmeyi 2 kere düşüneceğim.

Ömer Gedik
10-01-2011, 12:12
Telefonda Bahadır Beyle görüştüm. Detayları yazıyorum.

Araç belirtildiği gibi 10/11 'de sipariş geçilmiş. Peugeot Araç Teslimini 15/11 gibi öngörmüş. Bahadır Bey plaka süreci ve diğer işlemler (Kredi vb) ve olası gecikmeleri düşünerek en geç 30/11 'de teslim ederim demiş. Ancak Peugeot Gümrük'te oluşan sorun sebbeiyle aracı yetiştirememiş araya kurban bayramıda girmiş ve Peugeot Türkiye Kurban bayramında fazladan tatil yapmış. Ardından Devam eden gümrük sorunları sonucu Fransa'dan evrak beklenmiş. Gümrükte ki sorun 3008 de model adları ve motorların değişimi sonucu uyumsuzluk olmuş. Araç o dönem 110 HP sipariş edilmesine rağmen araç 112 Hp gelmiş. Bu bekleme sürecine ilaveten araç bilgileri değiştiği için Bankaya tekrar proforma fatura yollanmış. Tekrar kredi onayı alınmış ki bu da bir süreç. En sonunda araç 25/12 de Baykaralar otomotiv'e ulaşmış. Araç sahibi aracı görmüş fakat Bahadır Bey ( benimde çalıştığım dönemde yaptığım gibi) iki kez bandrol ödemeyin Ocak teslim yapalım demiş. Ocakta plaka işlemleri için başvuru yapılmış ama tahmin edildiği gibi yaşanılan aşırı yoğunluk aşırı araç satışı sebebiyle plakaları henüz Baykaralar Otomotiv'e ulaşmamış.

Ben tarafsız bir şekilde iletmeye çalıştım. Sorun Bahadrı bey'den Ziyade gümrükte yaşanmış ve bir düzine talihsizlik eklenmiş.

ibosener
10-01-2011, 12:15

Araç belirtildiği gibi 10/11 'de sipariş geçilmiş. Peugeot Araç Teslimini 15/11 gibi öngörmüş. Bahadır Bey plaka süreci ve diğer işlemler (Kredi vb) ve olası gecikmeleri düşünerek en geç 30/11 'de teslim ederim demiş. Ancak Peugeot Gümrük'te oluşan sorun sebbeiyle aracı yetiştirememiş araya kurban bayramıda girmiş ve Peugeot Türkiye Kurban bayramında fazladan tatil yapmış. Ardından Devam eden gümrük sorunları sonucu Fransa'dan evrak beklenmiş. Gümrükte ki sorun 3008 de model adları ve motorların değişimi sonucu uyumsuzluk olmuş. Araç o dönem 110 HP sipariş edilmesine rağmen araç 112 Hp gelmiş. Bu bekleme sürecine ilaveten araç bilgileri değiştiği için Bankaya tekrar proforma fatura yollanmış. Tekrar kredi onayı alınmış ki bu da bir süreç. En sonunda araç 25/12 de Baykaralar otomotiv'e ulaşmış. Araç sahibi aracı görmüş fakat Bahadır Bey ( benimde çalıştığım dönemde yaptığım gibi) iki kez bandrol ödemeyin Ocak teslim yapalım demiş. Ocakta plaka işlemleri için başvuru yapılmış ama tahmin edildiği gibi yaşanılan aşırı yoğunluk aşırı araç satışı sebebiyle plakaları henüz Baykaralar Otomotiv'e ulaşmamış.

Ben tarafsız bir şekilde iletmeye çalıştım. Sorun Bahadrı bey'den Ziyade gümrükte yaşanmış ve bir düzine talihsizlik eklenmiş.

Teşekkürler. Bakalım bu bilgiler doğrultusunda Fevzi Bey' in açıklaması ne olacak, veya olacak mı???

Ömer Gedik
10-01-2011, 12:16
Bu arada bu kadar talihsizlik üzerine aracın 112 HP lik yeni motor oluşu bence büyük şans. :)

reisG
10-01-2011, 12:39
Ben, bu olanları yani süreci ve talihsizlikleri Bahadır Bey'in Nevzat bey'e anlatmamış olmasına inanamam. Nevzat Bey durumu sorduğundan mutlaka ki bu olanları anlatmıştır.Bakalım Nevzat bey ne diyecek.

Ömer Gedik
10-01-2011, 12:45
Reis abi ben anlayamadım Nevzat bey kim?

Yasin CCK
10-01-2011, 12:56
Reis abi ben anlayamadım Nevzat bey kim?

Fevzi Bey demek istedi sanırım :D

fevzi36
10-01-2011, 13:50

Teşekkürler. Bakalım bu bilgiler doğrultusunda Fevzi Bey' in açıklaması ne olacak, veya olacak mı???

öncelikle ilginize teşekkür ederim.
bu bilgiler tarafıma daha önce iletilmişti fakat sonuç değişmedi. burda ki önemli olan konu nerden kaynaklandığı değil sonucu, mağduriyetin giderilmesi için bi çok şey yapılabilirdi. en azından araç teslimine kadar başka bir araç temin edilebilirdi. ben baykaraların sözüne inananrak eşimin arabasını sattım o tarihten beri her gün eşim çocuğumuzu okula taksiyle götürmek getirmek zorunda kalıyor.!! telafisi sizce ne olmalı herşeyi geçtim maddi kaybım ne olacak......

Ömer Gedik
10-01-2011, 14:02
Sizi anlıyorum mağduriyetiniz en azından Peugeot Türkiye tarafından giderilmeliydi. 1 aylık süreçle bir kiralık araç temin edebilirlerdi. Burada tek sevinebileceğiniz durum aracınızın 112 hp lik yeni motorla gelmesi olailir. Birde eğer hergün taksi kullanıyor iseniz keşke aracınızın işlemleri 25/12 de yapılsaydı. Çünkü kazancınız ocak bandrolünde 350 tl kadar olacak. Sizde en azından 6 gün kadar aracınızı kullanmış olurdunuz. Tabii verdiğiniz taksi ücretini de bilmiyorum. Ocak ayındaki aksaklığa ise maalesef yapılabilcek birşey yok çünkü emniyet kitlenmiş durumda zaten şimdilerde yeni araçlara ancak 5 günde plaka çıkarıyorlar birde yeni araç satışının patlama yaşaması ile emniyet plaka işlemlerinde çok yavaşladı.

okan
10-01-2011, 14:47
İkame aracı Baykaraların temin etmesi gerekirdi. 25 gün geciken bir araç için bir şekilde Fevzi bey in gönlü bir şekilde alınılabilirdi,hediye veya bedava 10000 km bakım gibi.............Müşteri memnuniyetsizliği göz önüne alındığı takdirde Bahadır Bey de suçlu konumuna düşüyor çünkü muhattap Bahadır Bey.....

Bu arada bende sektördeyim yılbaşından kalan hiç evrağımız kalmadı hepsi en geç cumartesi teslim oldu.

Fevzi bey mağdur olmuş durumda bu mağduriyetin giderilmesi için Ömer;
Bahadır ile görüş bir şekilde jest yapsın....

haruntuncer
10-01-2011, 15:53
Merhabalar . Fevzi beyin Magduriyetini ve başına gelan talihsizlikleri üzülerek okudum . Yaşadıklarından dolayı araçtan sogumasını ve bu şekilde konuşmasını anlıyorum . Bu talihsizlikler 3008 ile alakalı degil başka bir modeldede aynı talihsizlikleri yaşayabilirdi . Ama şu kadarını söyleyeyim aracınız gelip kullanmaya başladıktan sonra 3008 bu olumsuz düşüncelerinizi silecektir .

reisG
10-01-2011, 16:08
Daha önce yazdığım gibi cumartesi Berke otodaydım. Yıl sonu siparişlerini hala teslim edemişler. Plaka işlemleri çok şişmiş.

uzman
10-01-2011, 21:08
Aracın teslim edilmemesi tamamen kullanıcı hatası.

fevzi36
12-01-2011, 10:16
Bugün 12/01/2011 ben hala beklemedeyim. baykaralardan olumlu bir cevap gelmedi ne yapmam gerekir sizce .yetkili bi kişiden tavsiye bekliyorum.

ibosener
12-01-2011, 10:22

Benim cahilliğime verin ama ne demek istediğinizi tam anlayamadım. Biraz açıklarsanız, bir kullanıcı olarak aynı hatayı veya hataları yapmak istemem.

Bugün 12/01/2011 ben hala beklemedeyim. baykaralardan olumlu bir cevap gelmedi ne yapmam gerekir sizce .yetkili bi kişiden tavsiye bekliyorum.

Uzman değilim ama ben olsaydım öncelikle sorunun trafikteki yoğunluktan mı? bayi/peugeot' dan mı? onu anlamak isterdim. Bunun içinde bayi' den aracımın işlemlerinin başlayıp başlamadığını sorar, başlamadıysa sebebini, başladıysa motor veya şasi numarasını bana yazmasını isterdim (mesela kendi kartının arkasına ve kendi el yazısı ile). Sonraki tepkim bu soruların cevabına göre değişirdi.

okan
12-01-2011, 10:23
Peugeot Türkiye ile irtibata geçtinizmi?

İkametgahınız nereye bağlı soralım şubeye yoğunluk varmı?

fevzi36
12-01-2011, 10:28
eyüpte ikamet ediyorum.bütün işlemler yapıldı ama plaka bir türlü gelmiyor...

okan
12-01-2011, 10:43
Az evvel sizin için trafik müşaviri ile görüştüm
Eyüp şube için bugün işleme başlasak evraklar da tam olursa 3 iş gününde biter dendi.

Eğer vaktiniz müsaitse evraklarınız da şube de ise kendiniz uğrayın şubeye belki evrak sahibi olarak evraklarınız teslim alabilirsiniz.Normal vatandaşa müşavirlerden daha fazla kolaylık sağlıyorlar.

Ömer Gedik
12-01-2011, 10:47
Aracınız bugün teslim ediliyor. Ben bilgilerini aldım. Plakası gelmiş. Hayırlı olsun fotoğrafları bekliyoruz. :)

okan
12-01-2011, 10:50
Ömer aracın plakasının geldiğini senin söylemen ne kadar da ilginç olmuş.Adamcağız aracını almak istiyor plakanın geldiğini senin ağzından duyuyoruz vay PEUGEOT UN haline.....

fevzi36
12-01-2011, 10:51
bahadır beyle yaklaşık yarım saat önce görüştüm toplantıdaydı.net birşey söyleyemedi haber bekliyorum.sizede teşşekkür ederim siz daha fazla ilgilendiniz umarım başka kimse bu şekilde mağdur olmaz iyi çalışmalar......

Ömer Gedik
12-01-2011, 10:52
Şimdi arıyorum bende dedi Bahadır bey :) Ama ondan önce yazmak istedim. :D Belki haberi bahadır beyden dan almıştır bile

ibosener
12-01-2011, 10:59
Ömer aracın plakasının geldiğini senin söylemen ne kadar da ilginç olmuş.Adamcağız aracını almak istiyor plakanın geldiğini senin ağzından duyuyoruz vay PEUGEOT UN haline.....

"Vay PEUGEOT' un haline" mi? Yoksa "Vaaaaayyyy forum' un hızına" mı ? Okan bey ;D

Forumun bu ilgi ve hızına bende şapka çıkarıyorum (bende yeni üyeyim) ....

okan
12-01-2011, 11:05

"Vay PEUGEOT' un haline" mi? Yoksa "Vaaaaayyyy forum' un hızına" mı ? Okan bey ;D

Forumun bu ilgi ve hızına bende şapka çıkarıyorum (bende yeni üyeyim) ....

;D

TanerHoca
12-01-2011, 17:01

Benim cahilliğime verin ama ne demek istediğinizi tam anlayamadım. Biraz açıklarsanız, bir kullanıcı olarak aynı hatayı veya hataları yapmak istemem.

kinaye var. hani firmalar kendilerinden kaynaklanan hiç bir hatayı kabul etmez ve "kullanıcı hatası" diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışır ya işte o zihniyete gönderme yapmış.ince bir espri... ;)

ibosener
12-01-2011, 17:07

kinaye var. hani firmalar kendilerinden kaynaklanan hiç bir hatayı kabul etmez ve "kullanıcı hatası" diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışır ya işte o zihniyete gönderme yapmış.ince bir espri... ;)

Tüh o inceliği görememişim. Belkide uzman nick' li arkadaşın diğer mesajlarına dikkat etmediğim için (genel olarak yazı üslubuna) olabilir.

Ömer Gedik
13-01-2011, 14:16
Fevzi bey aracınızı alabildiniz mi? Fotoğraf istiyoruz. Sorunlar bitti hadi bana eywallah diyenlerden olmamanızı diliyorum :)

TanerHoca
18-01-2011, 09:26
Fevzi bey aracınızı alabildiniz mi? Fotoğraf istiyoruz. Sorunlar bitti hadi bana eywallah diyenlerden olmamanızı diliyorum :)

fevzi beyden hala ses soluk çıkmadı. ???
hayırlı olsun dileklerimizi iletmek isterdik...

Ömer Gedik
18-01-2011, 09:34

Hocam gerekli yazıyı yazmıştım sanırım. Sorunlar vardı çözüme kavuşturmaya çalıştık ilgilendik. Ama sorun bitince geri dönüşü olmadı.

reisG
18-01-2011, 10:28
Foruma giren ve bir şekilde yardım isteyenlere büyük bir zevkle yardım yapılıyor. Ama en azından sonrasında bir geri dönüş olsa ne kadar şık olur değil mi?

okan
18-01-2011, 10:44
Aracı alana kadarmış demek istemiyorum ama ???

ibosener
18-01-2011, 10:46
bahadır beyle yaklaşık yarım saat önce görüştüm toplantıdaydı.net birşey söyleyemedi haber bekliyorum.sizede teşşekkür ederim siz daha fazla ilgilendiniz umarım başka kimse bu şekilde mağdur olmaz iyi çalışmalar......

Son mesajında konuyu bağlayıp gitmiş gibi görünüyor. "Benim işim bitti, haydi bana eyvallah" der gibi bir hava sezdim bu mesajda (umarım yanılıyorumdur).

TanerHoca
18-01-2011, 11:10

gelen mesajlardan görülüyor ki yukardaki mesajımla ne kasdettiğim anlaşılmış.
ama önemli değil. üyeler gelir gider, forum baki kalır. burada paylaşılan
her bilgi, belge de forumla beraber bakidir.önemli olan da budur.
bugün a nın işine yarayan; yarın b nin işine yarar.bilgi paylaşımına
tam gaz devam. ;)

reisG
18-01-2011, 11:19

tam gaz devam. ;)

Aynen öyle hocam.

ibosener
18-01-2011, 11:46
Burası bir han bizlerde yolcuyuz. Yolu peugeot' ten geçen herkesle birgun burda buluşuruz .... ;)

haruntuncer
18-01-2011, 21:45
tam gaz devam. ;)

Taner hocama katılıyorum . Önemli olan bilgi paylaşımı . ;D

Burak
19-01-2011, 08:24
Merak etmeyin düşer yine arkadaş buraya, aracının orası burasına birşey olur servis öper v.s. yine gelir...

cengiz
19-01-2011, 11:55
Ya hakikaten tam bir vefasizlik ornegi, ben bile uye olduktan sonra belki cok paylasimlarda bulunamadim, aracimin resimlerini yukleyemedim ama her gun 4-5 kez girip bakiyorum, ama sayin arkadas, hayirli isler dileyip gitmis, taaaakiiiiiiii bakima kadar.
Bekliyoruz ne diyelim.

BahadırALTUN
19-01-2011, 15:50
Bende bu konuya mesaj geldikçe Arkadaş geri geldi , bir şeyler diyecek diye bakıyorum ,
ancak giden dönmezmiş ;D

http://www.youtube.com/v/Nk2meoQxWWg

haruntuncer
19-01-2011, 16:13
Giden dönmesin zaten hocam biz bize daha iyi burası . Bahadır bey parça çok güzel insanı kafadan koparıyor . Koptum gittim !

γuяdaeя
19-01-2011, 19:05
Ön yargılı olmamak gerek belki arkadaşın başına bilmediğimiz musibetler gelmiştir :D
Bir gün olur da yolu yine buraya düşerse eminim bir açıklaması olacaktır :)
Biz gıyabında hayırlı olsun diyelim...

ibosener
19-01-2011, 19:21
Bu kadar serzenişten sonra dönmek istese de dönemeyecektir bence ;D . Online olmasa da forumda mesajları okuduğunu tahmin ediyorum.

Belkide yeni aracının keyfini sürmekten foruma girmeye vakti olmamıştır. Aracı biraz eskisin mesela (2500 km gibi) girer de utandırır bizleri ;)

okan
20-01-2011, 09:01
Çok takıldık bu konuya paylaşıma devam edelim giden gider kalan sağlar bizimdir:)

tarantino
26-03-2013, 17:20
başından sonuna kadar okudum bu konu başlığını. yardım eden elinden geldiğince klavyesi yettiğince cevap vermek istemiş herkes. sırf bu yüzden peugeot.dan vazgeçmeyebilirim :)

Furkann
26-03-2013, 20:30
Daha yeni üye olan birine bu sekilde yardım etmeye çalışan bir forum nerde var .. Helal olsun Forum Pejo ! Burada yapılan sadece forum veya bilgi alışverişi değildir bir nevi dostluk arkadaşlık ortamidir .. İyiki buradayım dedim gercekten :)

Yasin CCK
27-03-2013, 12:44
Taner hocam 2 sene önce yazdığı bu mesaj işin özeti aslında ;)

tam gaz devam. ;)