PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot'un reklam ve tanıtım planlamaları hakkında;

reisG
05-01-2011, 17:39
Tabii ki biz bu markayı kullanan ve beğenen insanlar olarak eleştirisel gözle bakıyoruz. İşte size bir örnek.Bu haftaki Otohaber dergisinde kapak konusu olarak tam sayfa 2011 yenilikleri olarak haber verildi. Kapakta ufak formatta bir Peugeot 508 resmide yer aldı. İç sayfalara geçildiğinde harf sırasına göre tüm markaların 2011 yılında yapacağı yenilikler resim desteği ile verilmişti. Peugeot kısmına geldiğimde ise toplam 2 parmak genişliğinde 6 satırlık bir haber ve yanında da 8cm*3 cm boyutlarında minicik bir 508 sedan resmi yeralmaktaydı..Hemen arkasındaki sayfada Renault bölümünde 3/4 sayfalık haber ve resimlerin yanısıra sadece makyajlı Laguna nın resmi bile neredeyse yarım sayfayı kaplıyordu.
Bana göre Peugeot tanıtımda zayıf kalmaya devam ediyor. 508 gibi 1.6 HDI ve auto 6R opsiyonu olan kaliteli bir aracı bu kadar zayıf tanıtmak bence başarısızlık.

Gökay
05-01-2011, 17:50
Televizyon reklamlarından bakarsak olaya ,ilk aklıma gelenlerden mesela Toyota Nissan gibi reklam verenleri düşündükçe,bu kadarlık reklama bu satış adetleri bile aslında şaşırtıcı...

Pejo galiba beni bilen biliyo,onlar satın alsın diye düşünüyor.Bas bas bağırıp ben burdayım demiyor nedense..

Entersan bir olay ..

Gökay
05-01-2011, 17:52
Pejo'da reklam deyince ilk aklıma gelen nedense hep servis günleri indirim zımbırtısı falan oluyor...

reisG
05-01-2011, 21:09
Benim de aklıma Bir Hintlinin 206 yı hayal edip 60 lı yıllardan kalma Hint üretimi Ambassadoruu çekiçleyip çakma 206 yapması ve nefis fon müziği aklıma geliyor

Gökay
05-01-2011, 21:58
Hahaha haklısın çok başarılı idi ;)

haruntuncer
05-01-2011, 22:47
Reklam konusunda Peugeot bence Türkiye'yi es geçiyor . Peugeot'nun Yurtdışında çok güzel ve cezbedici reklamları mevcut . Ama nedense Türkiye'de bu reklamları yayınlamıyorlar . Bırakın bu reklamları yayınlatmayı 3 kuruş paraya kıyıp ülkemizde yayınlanan otomobil dergilerinde yeni çıkacak araçlarının tanıtım-reklamını bile yaptırmıyorlar . Anlayabilmiş degilim . ???