PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt Kesici Devre Dışı

hayalcik
07-08-2017, 13:07
Aracımda ara ara ekranda "yakıt kesici devre dışı" yazıyor ve araç çalışmıyor. Biraz süre geçtikten sonra çalışıyor. Geçenlerde ışıkta durduğumda aynı uyarı çıktı ve şanzımanı kilitledi. Bu konu ile bilgisi olanlardan acil yardım rica ediyorum.

hayalcik
08-08-2017, 21:48
Darbe sensörünün nerede olduğunu bilendemi yok?:(

NecdetPek
08-08-2017, 22:35
Geçmiş olsun.

Çok teknik konu, acilen yetkili veya işini bilen bir servise gitmenizi, aracınızın test araçları ile incelenmesinin gerekli olduğunu düşünüyorum.

Böylesine ciddi uyarılarda sorunun köklü çözümü önemli. Sanırım o nedenle arkadaşlarımızın çoğu ciddi uzmanlık gerektiren konularda paylaşım yapmakta da zorlanıyorlar.

hayalcik
09-08-2017, 12:09
teşekkür ederim.bulunduğum yerde servis yok. yakınlarda bi şanzıman ustasına gittim. şanzımanda ki kilitlenmenin yakıt kesiciden kaynaklandığınız söyledi.darbe sensörüne reset atılırsa düzeleceğini söylüyor.elektrikcilere gittim ama darbe sensörünün yerini bulamadılar.arabayı sabahtan bırak iyice bi bakalım diye ayak yapıyorlar. bende güvenip bırakmadım.o yüzden darbe sensörünün yerini tam olarak bilen var sa nokta atışı yapmak isiyorum.

Ömer Gedik
10-08-2017, 16:36
Bildiğim kadarıyla Bipper'da tıpkı ikizi fiorino gibi yakıt kesici kilidi içeriden ayarlanıyor. Hatta yakıt kesici devre dışı uyarısını kaldırmak için bunu sizde yapabiliyorsunuz. Sinyal kolu ile yapılan bir işlemdi sanırım.

hayalcik
14-08-2017, 22:09
Bugün özel bir servise gittim. Bilgisayara bağladılar ve yeniden yazılım yüklenmesi gerektiğini söylediler. Beyin arızayı hafızasından silmediği için bu işlemi yapmak zorundalarmış. 300tl karşılığında yazılımı güncellediler. Bakalım inş.çözülmüştür. İlerleyen günlerde durum hakkında bilgi yazarım. Bu arada pibber ler de darbe sensör düğmesi yokmuş.

hayalcik
19-08-2017, 22:20
Evet arkadaşlar. 300tl gavur oldu. bugün yakıt kesici devre dışı uyarısı yine yandı. demek ki yazılım yüklemeyle düzelmiyormuş. işin komik tarafı ustayı aradım arıza uyarısını yine verdi dedim, o zaman airbag beynini değişmemiz lazım dedi. o kaç para dedim:1.300 tl dedi. peki yine düzelmezse iadesi var mı dedim. yok dedi:) adamlar bizi enayi gibi yolmak istiyor. ama sorunun kaynağını aramaya devam edeceğim.