PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 112 hp Millesim auto 6R + deri koltuk ile aranızdayım

saka06
04-01-2011, 16:06
Herkese merhaba bende yılsonu kampanyasıyla son hafta köpekbalığı renginde millesim dizel auto 6r 308 sahibiyim artık aracımı haftaya teslim edicekler park sensörü,deri koltuk ve zibert( iç dış bakım,cam film + ön koruyucu film) işlemleri yapılıyor. aracımı 41 tl ye aldım + 1 tl deri + 1,3 tl zibert ankara abc den

millesim almamda etken envy deki diğital klimadaki geç tepki verme ve bozulabilme.. gbi etkenlerden tercih etmedim manuelin gerek hızı ve tepkisi iy olacağı için extradan 1.000 tl cebimde kaldı.

düşündüğüm araçlar önce skoda dizel dsg elegance idi esp vardı ve fiyatı 55 tl idi diğer modelleri boş ve gereksiz pahalı birde 2.elide para etmediği için düşünmedim

diğer alternatifim ww golf dsg dizel idi o da 60 tl idi o kadar para verilmez diye düşündüm boşu 50 tl ondada hiçbişe yok

diğer alternatif yeni astra dizel idi onunda herne kadar içi dışı estetik olsa da otomatiği yok ayrıca 1.3 motor ve 95 bg zayıf kalıyor

dolayısıyla en mantıklı seçim olarak hemde bu fiyata 308 almak makul diye düşündüm. 41 tl ye dizel otomotik ve espli bir 308 kulağa hoş geliyor :))

TanerHoca
04-01-2011, 16:15
hayırlı olsun :)

adet olduğu üzere... ;)
http://img208.imageshack.us/img208/6305/nazarn.jpg

reisG
04-01-2011, 16:41
Aracınız hayırlı olsun.
Bu arada minik bir not manuel klima hakkında pek o kadar olumlu düşünmeyiniz.

Yasin CCK
05-01-2011, 00:17
Hayırlı olsun aracınız, güzel günlerde kullanırsınız inşallah, güzel fotoğraflar bekliyoruz ;)

...
Bu arada minik bir not manuel klima hakkında pek o kadar olumlu düşünmeyiniz.

Reis hocam yazın klimadan çok çekti de ona bir atıfta bulunuyor :)

MTN
05-01-2011, 08:42
kazasız sürüşler dilerim.

haruntuncer
05-01-2011, 11:14
Dogru bir seçim yapmışsınız . Aramıza hoşgeldiniz . Deri koltugu servistemi yaptırıyorsunuz ? Eger serviste ise çok iyi fiyat vermişler .

Ömer Gedik
05-01-2011, 11:38
Aramıza Hoşgeldiniz. Aracınız hayırlı olsun Şimdiden güle güle kullanın.

Klima konusunda Size katılamayacağım keşke Çift bölge dijital klimalı araç alsaydınız.

Birde 1,3 TL ziebart derken 1300 TL 'yi kastetmiyorsunuz umarım. :S

saka06
05-01-2011, 13:13
1,3 tl derken 1.300 tl yi kastettim evet ama içinde 2 numara cam film ön kaput film iç dış deri koruma vs hepsi dahil

deriyi de abc servisi yapıyor

klima konusuna gelince manuel klimalar çok çabuk ısınıp soğuyor düğmeyi çeviriyosun gayet pratik

digitalde ise düğmeye basıcaksın ayarını değiştirceksin bekliyceksin geç tepki veriyo birde bozulmaya müsait

ben audia4 kullandım diğital klimalıydı sirekli düğme değiştir ayar yap zahmetli iş
megan da manueldi tek düğme çevirerek pratik ve hızlı şekilde klimadan yararlanıyodum
muhtemelen de peugeot da öyle olur

Gökay
05-01-2011, 13:26
Hayırlı olsun kazasız arızasız kullanın
fakat
Zibart bayağı bayağı abartmış !!

Ömer Gedik
05-01-2011, 14:54
saka06 yanlış anlamazsanız Size Ziebart konusunda tavsiyem olacak. Cam filmi ve kaput filmini yine ziebartta yaptırın ama bunun maliyeti en fazla 600 TL olsun. İç dış ve Deri bakım koruma işini ise Ankarada Berker'e yaptırın. Sanırım 250 TL gibi de o işlem yapacaktır. Toplam size 850 TL 'ye mal olmuş olur. 1300 TL çok çok fazla.

Burak
06-01-2011, 08:43
Hayırlı olsun... 1000 TL klimadan kısayım derken 1300 TL'yi ziebart'a kaptırmak üzeresiniz... :)

saka06
06-01-2011, 10:16
sorma öyle oldu kaptırdık bile cam film kaput sadece 1000 tl yi buluyo dediler paket yaptıralım dediler boya koruma iç dış deri koruma vs filmlerle beraber 1.300 e yoğun pazarlıkla anlaşmıştık. ömürboyu garanti deyince dedim giren girdi buda girsin :))

reisG
06-01-2011, 10:36
kaputa yapılan film sadece kaputu mu kapsıyor ?Bildiğiniz gibi 308 in burun kısmı (Aslan logosunun da bulunduğu kısım) direkt olarak tamponun devamıdır. Ve tüm taş çarpmaları vb. zarar verici haller bu bölümde olur, kaput üzerine çok az zarar verici taş vb. şey ulaşır. Bu yüzden mutlaka kaput ile birlikte bu tampon/ burun kısmınında da film kaplanması gerekmekte. Yoksa yapılan işin bir anlamı olmayacaktır.
Ayrıca kaputta kullanılacak koruyucu filmin kalınlığı kaç mikron bunu bir sorun bir de kaput üzerinde kaç cm genişliğinde filmkaplaması yapılacak 40 cm.mi 60 cm.mi. Ama herşeyden önemlisi burun kısmının kaplanması....

Burak
06-01-2011, 11:40
Benim şahsi görüşüm ; taş sıçrarsa da sıçrasın, filmden daha iyidir. Film belli bir zaman sonra renkte ton farkına neden oluyor, filmin de rengi soluyor. Çirkin bir görüntü oluşuyor.
308'in tamponu çok büyük zaten, sıçrarsa tampona sıçrar;o da çok önemli değil. Zaten birileri parkederken v.s. bile dokunuyor...

reisG
06-01-2011, 12:00
Burak kesinlikle haklısın. bende renk ve ton farkı belirgin olduğundan sevmiyorum. Ama yaptıracak olan arkadaşlara da bilgi aktarımı faydalı oluyor.

Esat
06-01-2011, 14:06
bence o kadar para verdikten sonra şeffaf folyo ile tüm arabayı kaplatın hem tek renk olur hemde korumuş olursunuz aracı
iyi günler..

SAMET010
06-01-2011, 14:48
Aracınız hayırlı olsun . Aynı renk düz vites araca sahibim bende ,ABC'de yapılan deri döşemelerden memnun kalırsınız aynısı bende de var :) aracımda ziebart cam filmi ve boya koruma ,ic dıs koruma var özellikle o parayı tek hakeden nokta filmdir bence çünkü gece veya gündüz görüntüde hiç bi eksiklik hissettirmiyor .

TanerHoca
06-01-2011, 16:35
sevgili saka06; artık olmuş bitmiş. Allah kaza bela vermesin gerisi önemli değil.
bu tür şeylere hiç takılmayın ve aracınızın keyfini sürün. ;)

yalnız nacizane bir tavsiyem olacak artık bundan sonrası için bu tür işleri yaptırmadan
önce foruma danışmanız iyi olur :) ;)

reisG
06-01-2011, 16:40
sevgili saka06; artık olmuş bitmiş. Allah kaza bela vermesin gerisi önemli değil.
bu tür şeylere hiç takılmayın ve aracınızın keyfini sürün. ;)

yalnız nacizane bir tavsiyem olacak artık bundan sonrası için bu tür işleri yaptırmadan
önce foruma danışmanız iyi olur :) ;)

hem maddi hem de manevi menfaatiniz için ;)

saka06
06-01-2011, 16:42
tşk ettim haftaya teslim alıcam aslında daha önce mercedes kullanmıştım deri koltuk yazın terleme yapıyordu korkum vardı ama abc bana terleme yapamaz şık durur dedi ya bakalım

bence türkiye de özk yaz aylarında taş böcek vs hele de uzun yolda ön kaput haşat oluyor yapmakta fayda var önün tamamına yakınını kaplıyolar araç köpek balığı rengi olduğu için folyo pek belli olmaz

40-60 cm konusuna gelince bilemiyorum hiç sen baya ustasın bu işlerde önceden yazsaydın keşke de bizlerde o kadar para vermeseydik mesele araç olunca o kadar detay varki insanın aklına hepsi birden gelmiyor malesef

reisG
06-01-2011, 16:51
Sevgili dostum, öncelikle aracın ve üzerinde yaptığın değişimler hayırlı olsun kazasız belasız kullan.
Deri döşeme konusunda eğer gerçek deri kullanılmışsa terleme oranı minimum olacaktır. Yurtdışından gelen araçların std. paket deri donanımların hepsi kaliteli suni deri olmakta buna Mercedes te dahil. ABC de işlem yapıldıktan sonra soracağın ilk şey ön koltuklarda bulunan airbaglerin açılmasını engeleyecek şekilde dikiş yapmış olmamaları. Hatta bunu sana göstersinler. Aksi taktirde airbaglerin açılmama riski var.
Kaput filmi konusunda ise ben de geçen kış öncesi düşünmüştüm ve araştırdım çok farklı fiyatlar çıktı. Hatta o zamanlar ön tampon/burun sadece bir kaç yerde film ile kaplanıyordu. Fiyatı etkileyen filmin kalınlığı ve genişliği idi bizim araçların kaput kısmı nispeten dar olduğundan 40 veya 60 cm.lik ve 40 mikronluk film kaplanması faydalı oluyordu.

Güven
06-01-2011, 23:26
Arkadaş, foruma hoş geldin. Yeni aracın hayırlı olsun kazasız sürüşler...

haruntuncer
07-01-2011, 00:07
Arabayı aldıgım zaman bende Deri koltuk yaptırmayı düşünmüştüm . Yazın terletmesi konusunda koltuk altına hem ısıtma hem sogutmak ( ne kadar dogrudur bilmiyorum ) için resistans döşendigini söylemişlerdi . Ancak ben arabayı alırken ( 3 ay önce ) Göral benden 2.500 TL istemişti . Birde Kabul etmem durumunda direk fabrikadan deri koltuklu gelecegini söylemişlerdi . Ama bana biraz pahalı geldi kabul etmemiştim .

SAMET010
07-01-2011, 01:10
tşk ettim haftaya teslim alıcam aslında daha önce mercedes kullanmıştım deri koltuk yazın terleme yapıyordu korkum vardı ama abc bana terleme yapamaz şık durur dedi ya bakalım

bence türkiye de özk yaz aylarında taş böcek vs hele de uzun yolda ön kaput haşat oluyor yapmakta fayda var önün tamamına yakınını kaplıyolar araç köpek balığı rengi olduğu için folyo pek belli olmaz

40-60 cm konusuna gelince bilemiyorum hiç sen baya ustasın bu işlerde önceden yazsaydın keşke de bizlerde o kadar para vermeseydik mesele araç olunca o kadar detay varki insanın aklına hepsi birden gelmiyor malesef

çok şık duruyo ama malesef terleme yapıyor.terletmeyen deri zatn yok en kalitelisi en az terletiyor bide sogutma fallan olacak ancak öyle maalesef daha önce efeden aldıgım civicimede abc den aldıgım 308imede deri yaptırttım işçilik ve kalite süper iç mekan cok daha elit duruyor fakat tek eksisi yazın terletme

Emir28
07-01-2011, 04:45
kazasız belasız kullanmayı nasip etsin allahi....
hayırlı olsun kardeşim..

Esat
07-01-2011, 15:13
SADECE KAPUTA KONUŞAN YARIM FOLYO CIKARTILDIKTAN SONRA İZİ KALIYOR HABERİNİZ OLSUN

saka06
13-01-2011, 13:43
arkadaşlar şu berker in auto 6r kullanımı ile ilgili detaylı yazmış olduğu yazıyı bulamıyorum forumda yardımcı olursanız sevinirim

ibosener
13-01-2011, 13:52
arkadaşlar şu berker in auto 6r kullanımı ile ilgili detaylı yazmış olduğu yazıyı bulamıyorum forumda yardımcı olursanız sevinirim

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=609.0

Bu sayfaya bir göz atar mısınız? Belki yardımcı olur...

06cnk
13-01-2011, 19:29
hayırlı uğurlu olsun,kazasız sürüşler dilerim...