PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3. Vitesten sonra 5 saniyede bir gaz kesmesi

ercoooo
29-07-2017, 23:16
Selamin aleykum. Kusuruma bakmayin askerlik nedeniyle uzun suredir giris yapamiyordum :( asker donusu aracimda 3. Vitesten sonra arac hizlanirken her bes saniyede bir kisa kisa gaz kesiyor. Sanki gazdan ara ara ayagimizi cekiyor gibi... ustaya goturdum egr valfini degistirdi olmadi. Turbo basinc valfi degisti olmadi. Simdide turbodan olabilecegini soyluyor.. sayin abilerim bana yardimci olur musunuz? Konu hakkindaki fikirlerinizi alabilir miyim?

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eminbasbay
30-07-2017, 09:11
Selamin aleykum. Kusuruma bakmayin askerlik nedeniyle uzun suredir giris yapamiyordum :( asker donusu aracimda 3. Vitesten sonra arac hizlanirken her bes saniyede bir kisa kisa gaz kesiyor. Sanki gazdan ara ara ayagimizi cekiyor gibi... ustaya goturdum egr valfini degistirdi olmadi. Turbo basinc valfi degisti olmadi. Simdide turbodan olabilecegini soyluyor.. sayin abilerim bana yardimci olur musunuz? Konu hakkindaki fikirlerinizi alabilir miyim?

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiMerhaba

Turbo westage i motor soğukken wd40 ile milin turbonun ekzost kismina viren kismini ve milin girdigi vakum yapan kismin icine bolca sikin ve icine islemesini bekleyin. 1 veya 2 saat kadar

Benim de ayni sorunum vardi internetten arastirdim ve bu cozumu denedim hemen duzeldi.

Yoksa suzin gibi elektro vana ve turbo değisecek dediler.

Kolay gelsin

ercoooo
31-07-2017, 10:21
Cok cok tesekkur ederim ilk firsatta deneyip sonucu yazicam :)

Ömer Gedik
31-07-2017, 13:33
Eğer kesiklik gibi yapıyorsa Krank Okuyucuyu ve parçaya gelen elektriği kontrol edin. Sadece 3.vitesten sonra mı yapıyor?

ercoooo
01-08-2017, 14:17
Evet omer bey 50 60 kmden sonra yapmakta ama 1. Ve 2. Viteste de bi performans dusuklugu var

Ömer Gedik
01-08-2017, 14:30
Evet omer bey 50 60 kmden sonra yapmakta ama 1. Ve 2. Viteste de bi performans dusuklugu var

Cihaz bağlayıp arıza okudunuz mu?

bursercan
01-08-2017, 14:48
Benim araçta da buna benzer bir olay var.(301 model aracım)Bende özellikle 2 ve 3. vitese attıktan sonra araç böyle bi kendini öne atarmış gibi yapıyor.Ayağını vites devri düşükken gazdan kestiğin için böyle oluyor dediler.Bende bilemiyorum doğru zamanda vites gaz ilişkisi kurdugumu düşünüyorum.Reno clio sürdüğümde böyle şeyler yaşamamıştım.Aktif olarak araç kullanmaya yaklaşık 4 ay oldu.Benim acemiliğimden mi yoksa bende de böyle bir sorun var mı bilemiyorum.
Ayrıca bende birde şöyle bir olay oluyor.özellikle düşük vitesli kullandığım anlarda ayağımı gazdan kesmediğim de (yaklaşık 30-50 km hız yaparak) sanki gaza basıp bırakıyormuşum gibi oluyor.halbukı ayagım gazda sabıt tutuyorum.Acaba bunun nedeni de bundan mı?ekspertte cıkması gerekmez mıydı byle birşey olsaydı?

ercoooo
02-08-2017, 00:31
Cihaz bağlayıp arıza okudunuz mu?
Okudugunu soyledi usta. Herhangi bir problem gozukmuyor dedi