PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 308 2011 1.6 vti otomatik soğukken devir problemi

Adamantium
15-07-2017, 11:28
Merhaba; yaklaşık 2 ay önce aldım arabamı son 3 haftadır sabah ilk çalıştırdığımda devir sapıtıyor 15-20 saniye sonra normale dönüyor ve bir daha tüm gün yapmıyordu. 2 gün önce arıza ışığını yaktı artık servise götürdüm yağ filtresini ve yağını değiştirdiler. Bu sabah yine yüksek devirde çalıştı. Problem neden olabilir. Araca lpg takılı ancak ben lpg de kullanmadım hiç lpg kapalı benzinle gidip geliyorum.
teşekkürler

gecegoz
21-07-2017, 23:53
Merhaba; yaklaşık 2 ay önce aldım arabamı son 3 haftadır sabah ilk çalıştırdığımda devir sapıtıyor 15-20 saniye sonra normale dönüyor ve bir daha tüm gün yapmıyordu. 2 gün önce arıza ışığını yaktı artık servise götürdüm yağ filtresini ve yağını değiştirdiler. Bu sabah yine yüksek devirde çalıştı. Problem neden olabilir. Araca lpg takılı ancak ben lpg de kullanmadım hiç lpg kapalı benzinle gidip geliyorum.
teşekkürler

Yeni aracınız hayırlı olsun,güle güle kullanın,Her sabah aracı çalıştırdıgınızda 15-20 saniye yüksek devir çalışıp sonra normale dönmesi,Aracınızda normaldir,Benzinli bir motora sahibsiniz ilk çalıştırdıgınızda aracınızdaki otomatik çigle devreye girip aracı hafif ısıtana kadar çalışır sonra çalışmayı normale çevirir,Sıkıntılı bir durum tok anlayacagınız,Aracınızdan keyf almaya bakın...