PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Peugeot 301 Allure 1.6 HDI 92Hp Test

Ömer Gedik
12-07-2017, 14:46
Yeni 308 Allure 1.6 HDI 92Hp'yi sizler için inceledik ve test ettik. Bir otomobilden temel beklentilerinizi (Çekiş, Yakıt tüketimi, İç Hacim ve Bagaj Hacmi, Klima) başarıyla karşılayan 301 bizim beğenimizi kazandı.

https://www.youtube.com/watch?v=Ev3dwS4NgPU

HarunHoca
12-07-2017, 18:41
301 makyajdan önce de (bazı haklı eleştirilerle beraber) kendini ispatlamış, bireysel kullanıcılara iç hacmi,motor gücü-atikligi, bagaj kapasitesi, düşük yakıt tüketimi sunan eli yüzü düzgün bir aaraçtır Makyajlı hali ise daha albenili ve iddalı olmuş, özellikle smeg ekran, arka kafalıklar ve ön arka görünüm güzel olmuş, yine rakiplerinden bir tık önde bence. Ancak hala çoğu kullanıcının şikayetçi olduğu cam açma düğmelerinin yeri aynı. Ömer bey 180 km hız ile gittim ve beni tedirgin etmedi diyorsa bildiği bir şey vardır bir iyileştirme yapılmıştır mutlaka diye düşünüyorum. Çünkü benim 301, 130'dan sonra çizgisinde kalmakta zorlanıyor.

Ömer Gedik
12-07-2017, 21:54
301 makyajdan önce de (bazı haklı eleştirilerle beraber) kendini ispatlamış, bireysel kullanıcılara iç hacmi,motor gücü-atikligi, bagaj kapasitesi, düşük yakıt tüketimi sunan eli yüzü düzgün bir aaraçtır Makyajlı hali ise daha albenili ve iddalı olmuş, özellikle smeg ekran, arka kafalıklar ve ön arka görünüm güzel olmuş, yine rakiplerinden bir tık önde bence. Ancak hala çoğu kullanıcının şikayetçi olduğu cam açma düğmelerinin yeri aynı. Ömer bey woo ile gittim ve beni tedirgin etmedi diyorsa bildiği bir şey vardır bir iyileştirme yapılmıştır mutlaka diye düşünüyorum. Çünkü benim 301, 130'dan sonra çizgisinde kalmakta zorlanıyor.
Kıymetli yorumlarınız için sağolun Hocam

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayı_boğan
12-07-2017, 23:03
Video güzel olmuş, eline sağlık Ömer, 301'i beğeniyordum ve yeni 301 yine aynı güzellikte kendini gösteriyor.Yakıt tüketimi çok çok başarılı ayrıca iç hacim ve bagaj inanılmaz kullanışlı.

Ömer Gedik
13-07-2017, 01:59
Video güzel olmuş, eline sağlık Ömer, 301'i beğeniyordum ve yeni 301 yine aynı güzellikte kendini gösteriyor.Yakıt tüketimi çok çok başarılı ayrıca iç hacim ve bagaj inanılmaz kullanışlı.
Teşekkürler Mert, daha güzel ve özenli videolar ile karşınızda olacağız. 301 belirttiğin konularda gayet iyi bir otomobil

NecdetPek
13-07-2017, 07:18
Yüksek hızlarda ve özellikle de rüzgarda güven vermesi bence harika bir gelişme.

Bu çağda rüzgardan o kadar etkilenen bir araç mantık dışı geliyordu. Peugeot mühendisleri bu soruna çözüm buldularsa 301 bence kendi sınıfında en başa rahatlıkla oynar.

Plastik kalitesi, bagaj-kaput keçeleri gibi detay sıkıntılara bir şey demek istemiyorum. Kendi sınıfı içinde normal karşılıyorum. Cam açma düğmelerinin yeri bana hiç sıkıntı vermemişti. Hatta hala elim cam açmak istediğimde orta bölüme gidiyor. Tamamen alışkanlık meselesi.

Arka koltuk diz mesafesine hayran olmaya devam ediyorum. Yakıt ekonomisi ile de gönülleri fethetmeye devam ediyor.

Önden görünüm gerçekten hem biraz agresif hem de daha ağır bir otomobil izlenimi veriyor. Jantlar da oldukça havalı duruyor.

Ayrıca aracın aksesuara yatkınlığı da sürüyor. Hobi aracı olarak kullanmak isteyenler için güzel bir platform olmaya devam edecek.

Tanıtım için eline emeğine sağlık Ömer Kardeşim.

tsinanb
13-07-2017, 08:15
Yüksek hızlarda gezinme probleminden herkes yakınıyordu sen de uzun süre yüksek hızlarda kullanıp bunun düzeldiğini söylemişsin bence bu araç için çok önemli bir gelişme mühendisleri tebrik ediyorum:) . Beni bu arabada en çok şaşırtan şey yakıt tüketimi ne kadar bassan da az yakıyor ne güzel araba 😄 301 alacak olsam ilk sebebi yakıt tüketimi olur. Makyajla birlikte yeni ön yüz çok yakıştı arabaya. Allure ile gelen jantlar da çok şık ve en yakışan renk tekno gri bu kombinasyon ile çok güzel duruyor araç. 301'in en beğendiğim yanlarından biri de arka diz mesafesi; benim gibi 1.90 boyunda ve bacakları çok uzun biri bile arkada yayıla yayıla oturabiliyor.

Olumsuz yönleri de var tabi aracın. Herkesin bahsettiği cam düğmeleri ve bunların sekansiyel olmayışı gibi, bağaj kapağı ve tabanındaki yalıtımın yetersiz olması gibi. Cam düğmelerinin yeri çok tartışılıyor ama en azından 206 'dakinden daha iyi bir yerde olduğunu düşünüyorum. 301 ucuz bir araba genel olarak ama malesef ülkemizde 301 bile çoğu insan için pahalı olduğu için belki de daha fazlasını istiyoruz. Ama genel olarak başarılı bir araç şimdiden makyajlı halini yollarda sıkça görmeye başladık

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HamzaHakkı
13-07-2017, 11:12
Güzel bir inceleme olmuş abi eline sağlık. 301'in artık çağ atladığını düşünüyorum, özellikle dış görünüşünü baya baya beğendim.

HarunHoca
13-07-2017, 11:14
"sekansiyel olmayışı" ne demek açıkçası bilmiyorum ama söyledikleriniz 301 için son derece doğru. Ülkem şatlarında ortadirek insanının bile kolay kolay sahip olamayacağı fiyatta iyi bir araba.

tsinanb
13-07-2017, 23:29
"sekansiyel olmayışı" ne demek açıkçası bilmiyorum ama söyledikleriniz 301 için son derece doğru. Ülkem şatlarında ortadirek insanının bile kolay kolay sahip olamayacağı fiyatta iyi bir araba.
Tek basışta otomatik olarak açılıp veya kapanması Harun hocam

HarunHoca
14-07-2017, 07:44
Tek basışta otomatik olarak açılıp veya kapanması Harun hocam

Evet anlamı bu ise bu da tamamen doğru bir tespit; Ciddi anlamda bana da keyifsiz anlar yaşatıyor camların tek dokunuş ile açılıp kapanmaması. Cam düğmelerinin yerinden ziyade, bu tek dokunuş ile tamamen açılıp kapanmaması rahatsız edici bir durum.

Ömer Gedik
14-07-2017, 07:53
Yüksek hızlarda gezinme probleminden herkes yakınıyordu sen de uzun süre yüksek hızlarda kullanıp bunun düzeldiğini söylemişsin bence bu araç için çok önemli bir gelişme mühendisleri tebrik ediyorum:) . Beni bu arabada en çok şaşırtan şey yakıt tüketimi ne kadar bassan da az yakıyor ne güzel araba 😄 301 alacak olsam ilk sebebi yakıt tüketimi olur. Makyajla birlikte yeni ön yüz çok yakıştı arabaya. Allure ile gelen jantlar da çok şık ve en yakışan renk tekno gri bu kombinasyon ile çok güzel duruyor araç. 301'in en beğendiğim yanlarından biri de arka diz mesafesi; benim gibi 1.90 boyunda ve bacakları çok uzun biri bile arkada yayıla yayıla oturabiliyor.

Olumsuz yönleri de var tabi aracın. Herkesin bahsettiği cam düğmeleri ve bunların sekansiyel olmayışı gibi, bağaj kapağı ve tabanındaki yalıtımın yetersiz olması gibi. Cam düğmelerinin yeri çok tartışılıyor ama en azından 206 'dakinden daha iyi bir yerde olduğunu düşünüyorum. 301 ucuz bir araba genel olarak ama malesef ülkemizde 301 bile çoğu insan için pahalı olduğu için belki de daha fazlasını istiyoruz. Ama genel olarak başarılı bir araç şimdiden makyajlı halini yollarda sıkça görmeye başladık

Ben 100 kmden fazla tam gaz yol gittim. 160in altına hiç düşmedim maks 198 gördüm. Oldukça rahattım. Tabi rüzgarlı havada denemek lazım. Ama benim için oldukça iyiydi.

Güzel bir inceleme olmuş abi eline sağlık. 301'in artık çağ atladığını düşünüyorum, özellikle dış görünüşünü baya baya beğendim.

Dış görünüş ben dahil çoğu kişinin beğenisini kazandı. Sağol Hamza

Sinan anlatmış bile Hocam :) Tek dokunuş sürücü tarafında bile yok. Cam yeri beni de rahatsız etmedi ama Allure da bile sekansiyel cam yok. Geri görüş kamerasından Hız sabitlemesene kadar herşey var ama bu yok. Rahatsız edici :/ Ama temel olarak oldukça iyi bir otomobilhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170714/60cda586d521d97caa520176b96e64a5.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170714/8ddc024828d2cb93c65648501a3a191b.jpg

HarunHoca
14-07-2017, 11:07
O hıza çıkıyor da çıkmasına da güven vermiyordu bizim araçlarda, bunun düzelmiş olması son derece sevindirici. İki şeyi merak ediyorum; 1- O hızda seyrederkenki anlık tüketimi, 2- İki el direksiyonda iken o fotoğrafın nasıl çekildiğini :gül3:

Monsieur
14-07-2017, 12:15
5. viteste 198 km/h hız görüyorsunuz ve devir saati 4000-4100 rpm, ha? Demek ki 200-220 km/h arası hızları zorlayacak olsanız, en fazla 4500-5000 rpm aralığına gelecek. Hatta "stage 1" ayarında bir yazılımla o hızlara daha az zorlanmayla çıkabilecek. Tek kelimeyle şahane! :alkis2

rocker307
14-07-2017, 15:08
Canlı yayınları kaydetmiş miydin ömer? Soru cevaplarla birlikte onlar da arşive eklenebilir bence..

301 için konuşursak şu nasıl olmaz ya dediğimiz şeyler oldu tabii ki. Camlar söylenmiş zaten. Bagaj izolasyonu ve döşemeleri de yetersizdi. Ön torpido kalitesi çok iyi değildi bence. Elcikler yoktu. Hatta tavan lambasının çevre plastiği bile yoktu. Ama arkada tavan lambası vardı ilginç. Kafalıklar vardı arka koltuklarda. Arka diz mesafesi çok iyiydi. Ekonomik olması adına bazı şeylerden kısılmış diyebiliriz sanırım özetle.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HarunHoca
14-07-2017, 20:21
Ne arabaymış şu 301... 2012 de ilk çıktığından bu yana yerden yere vuranı da bitmedi yere göğe sığdıramayanı da. Çok eksiği var hepsi sayılıp dökülüyor haklı olarak. Ancak yakıt tüketim değerleri arka diz mesafesi bagaj genişliği ve sorunsuz motoru ole o kadar cazip ki tüm olumsuzlukları göz ardı edilebiliyor.

ssgti
14-07-2017, 21:59
301 iyi arabadır ancak segmentine göre. Kötüleyenler genelde d hatta e segmenti beklentisi olanlar. Ancak sınıfına göre de eksiklikleri var hala. Mesela bagaj kaplaması.
Süspansiyonun sertleştirilmesi iyi olmuş. Rüzgarlı havalarda gezinmemin önüne bir miktar geçilmiş olur. Ancak geniş yan yüzey ve yerden yüksek yapı nedeniyle yine de etkilenecektir.

407 exe.b.
14-07-2017, 22:53
2013 model 301 alacağıma 2008 model 407 alırım ben.301 i ben sevmedim yolda çok geziyor.Yeni 301 alacağıma da 2013 508 alırım.

ssgti
14-07-2017, 23:09
2013 model 301 alacağıma 2008 model 407 alırım ben.301 i ben sevmedim yolda çok geziyor.Yeni 301 alacağıma da 2013 508 alırım.

İkinci el olarak düşünürseniz eğer bu söylediğiniz araçlar düşünülebilir. Ancak sıfır araçta böyle bir mukayese kabul edilebilir değil.
Sıfır almanın mantığı arızasız ve garanti içinde kafa rahatlığı ile araç kullanmaktır.

407 exe.b.
14-07-2017, 23:18
İlk mukayesem ikinci el 301-407 içindi.
İkinci mukayesem ise tamamen şahsi fikrimdir.İki araç arasındaki fark kıyaslanamayacak duzeydedir ki 2013 model bir 508 riskli araç sınıfına girmez bence düzgününü bulursanız.

Özden
30-01-2018, 15:53
Ömer Bey elinize sağlık. Aradan yaklaşık 5 ay geçmiş gerçi, videonuzu izledikten sonra 301 almaya karar vermiştim. Objektif yorumlarınız kesinlikle doğru. Aracımdan çok memnunum. 2008 Passat 2.0 TDİ'dan sonra ne hissederim diye düşünüyordum, ama, açıkçası bazı arkadaşların yorumlarını haksız çıkardı bence 301. Ses seviyesi Passatla aynı, lastik yol sesi onda da vardı. Yola tutunmuyor deniyor, Passatta da önden kayma var, hem de daha tehlikeli, şöyle ki: aracın duruşuna bakıp gaza yükleniyorsunuz, ama dalgalı yolda ve virajlarda bariz yol tutuşu bozuluyor. 301 ile hiç olmazsa daha temkinli olduğunuzdan böyle riskler yaşanmıyor. Passattan az yakıyor. Parça ve servis fiyatları daha uygun. Şehir içi kullanımı daha iyi 301'in. En önemlisi de fiyatı. Sıfır km. Passat : en boşu 1.6 TDİ : 138.900 TL. 301 Allure 1.6 HDİ : 69.750 TL. Neredeyse 2 katı. Bence buna değmez.
Sonuç olarak iyi ki videonuzu izlemişim, iyi ki 301 almışım. Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.

NecdetPek
30-01-2018, 18:43
Hayırlı olsun.

Size passat diye çin malı falan çakma bir şey mi vermişler diye merak ettim..:)

Şaka bir yana. Hep güzel günlerde keyifle sağlıkla kullanın. Sevgili 301'in tekerine taş değmesin. :nazar:nazar

Özden
31-01-2018, 02:09
Teşekkür ederim Necdet Bey. Gerçekten Passat ile bu sorunları yaşadım. Kardeşim 2014 model 1.6 TDİ kullanıyor, onun da sorunları var. Nedense VW grubu kullanıcıları bunları konuşmuyor. Bazen kendi forumlarında şikayet ediyorlar ama, adamlar tarikat gibi hemen susturuluyorlar.:D