PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 1.6 vti 2008 Motordan gelen traktör sesi

mbakturk
02-07-2017, 14:39
Selamun aleyküm arkadaşlar. Aracımın motorunda oluşan problem bir anda başladı. Aracı stop ettikten 5 dk sonra tekrar çalıştırınca yoğun bir traktör sesi gelmeye başladı. Servise gösterdim yağsız kullanımdan dolayı yataklar sarmak üzere dendi ve 10 bin civarı olur hesap diye uyardılar beni.

Ancak sorun şu ki aracın 15 bin bakımını 89 binde yaptırdım, araç 92 binde şuanda ve bakımdan sonra 5 litreye yakın yağ ekledim. Ekrandaki uyarıda yağ seviyesi düşük uyarısını hiç görmedim. sadece yağ seviyesini kontrol edin diye uyarı veriyordu ve yağ çubuğuyla kontrol ettiğimde herşey normaldi.

Zaten yağ seviyesi düşünce araçla giderken kısa aralıklarla uyarı veriyordu ancak kontrol edin uyarısında sadece kontağı ilk çevirişimde verip kapanıyordu uyarı. Servisteki usta 1.5 litre yağ ekledim dedi ama ne gariptir ki yağ çubuğunda yağ seviyesi maks seviyede oluyor. Eğer araçta yağ yoksa 1.5 litreyle nasıl maks seviyeye çıktı bu yağ oranı. Gelen sesin videosunu çektim. Motorun hemen altında dönen kayışlardan ses geliyor. İlgilenirseniz çok makbule geçer

https://www.youtube.com/watch?v=2O8mumWESKo

407 exe.b.
02-07-2017, 15:49
Sesi duyunca icim acısı,ondan sonra Pejo çok kötü araba oluyor.

zafer407
02-07-2017, 16:33
Çok geçmiş olsun. Bu şekilde kısa süreli olarak da olsa çalıştırmamakta fayda var ses çok yoğun geliyor.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mbakturk
02-07-2017, 16:44
aracı çalıştırmıyorum şuanda evin otoparkında stop etmiş durumda. Ses gelmeye başladığında servise gittim sevis yaklaşık olarak 15 km uzaklıkta. 15-15 toplamda 30km yol yaptım. araçta performans düşüklüğü yok. Artık hayırlısı bakalım. Henüz anlayan bi usta çıkmadı hepsi motor rektefiye alınacak dedi. Şuanda yaptıracak maddi durumum yok bekleyecek. Teşekkür ederim ilginiz için :)

sinanoguzz
18-01-2018, 14:23
ne oldu son durum kardeşim arac ne kadar masraf actı arızası neymişti

OnurEser
18-01-2018, 18:10
çok geçmiş olsun, inşallah en ucuz masrafla aracını kullanmaya devam edersin.

Ömer Gedik
27-01-2018, 19:55
Ben anlayamadım. 3bin kmde 5lt yağ eklediniz sonra serviste 1.5lt yağ mı ekledi?

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi