PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : start stoptan sonra motor çalışmadı

yavuzk
16-06-2017, 18:12
Bir hafta önce 2016 bluehdi otomatik araç aldım bugün kırmızıda durunca start stop devreye girdi fakat gaza basınca çalışmadı yeniden p ye alıp çalıştırmak zorunda kaldım aynı durumu yaşayan ya da sebebini bilen var mı

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayzinim
16-06-2017, 18:28
Akü ile ilgili bir sorun olabilir.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NecdetPek
16-06-2017, 18:41
Aracınız hayırlı olsun. Geçmiş olsun.

Start Stop devreye girdiğinde ayak frenden çekilince araç çalışır. Gaza basmak gerekli değil.

Akü yetersiz ise start stop devreye girmez. Bir sürü nedenden dolayı devreye girmez. Emniyet kemerini çıkartmak, aracın aşırı sıcak olması, start stop devredeyken klimayı çalıştırmak gibi nedenlerle devreye girmez veya tekrar çalışır.

O nedenle aracınız stop halindeyken ve ayağınızı frenden çektiğiniz halde çalışmadıysa bence bir arıza vardır. Sürekli benzer durumda ise acilen servise gitmenizi öneririm. Ama 1 kere oldu bir daha olmadı diyorsanız tekrar etmemesini dilerim.

yavuzk
16-06-2017, 19:28
Cevaplar için teşekkür ederim araç frenden ayağımı çekmeme rağmen çalışmadı. Çalıştırmak için p ye getirip yeniden kontak çevirdim. Daha sonra bir kaç kez durdum aynısı olmadı. Uzun yoldan geldim dediğiniz gibi ısındığından olabilir servise de danışırım sağolun

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tsinanb
16-06-2017, 23:52
Akü kutup başlarını kontrol edin gevşeklik olabilir bizim de 208 ile başımıza gelmişti benzer bir olay

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayı_boğan
17-06-2017, 01:05
dediğiniz olay benim 3 senede 2 kez başıma geldi , araç resmen stop etti diyebiliriz tekrar park'a alıp çalıştırdım , servise sormuştum umursamadılar.Bende konuyu takip edeceğim :)