PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 bir garip gaz verme sorunu

KEOTURK
29-05-2017, 12:58
merhaba. yaklaşık 4 aydır 407 2.0 hdi otomatik kullanıyorum. aracı 190 binde aldım. 6bin km kadar kullandım. aracın konforundan bazen yokuştan düze inerken tampon paçalıklarının sürtmesi ve dijital bilgi ekranının sıcakta soluklaşması dışında memnunum. büyük bir sorun değiller. ama 3 kez başıma gelen bir şey var ki oldukça ciddi. arabanın ani hızlanması gereken durumlarda gaza bir anda yüklendiğimde araç çok iyi ivmeleniyor, ama normalde gaz pedalından ayağımı cektiğimde ivmelenmenin durması gerekirken, sanki biri gaz pedalına basıyormuş gibi gitmeye devam ediyor. çok tehlikeli bir durum yaratıyor. frene basmak zorunda kalıyorum. açıkcası hiç yapmamam gereken bir şeyi yapıp boşa atıyorum. ancak öyle zaptedebiliyorum. üçüncüsü başıma geldiğinde ayağımı gaz pedalının altına sokup yukarı kaldırmış olmalıyım. saniyelik şeyler olduğu için tam olarak ne olduğunu anlayamıyorum. servise götüreceğim. ama önden bilgi sahibi olmak istiyorum. konu hakkında bilgisi olan yada başına benzer birşey gelen varsa paylaşsın lütfen.

Ömer Gedik
29-05-2017, 14:26
407lerde kronik gaz yememe probleminin çözümü gaz pedalını değiştirmektir. Özellikle 2005-2006 yıllarında bu soruna denk geldim bilginiz olsun.

Aracı öncelikle arıza okuma cihazına bağlatın. Gaz pedalı olarak arıza görürseniz gaz pedalını değiştirin.

KEOTURK
04-07-2017, 13:56
özel bir servise götürdüm. sensörlerde sorun olmadığı, gaz pedalının değişmesi gerektiğini söylediler. şimdi parça bekliyoruz. arabayı kullanmaya devam ediyorum. her dip gazda bu sorun olmuyor. 7 ayda 5 kez başıma geldi. dip gaz dışında hiç olmadı

Ömer Gedik
04-07-2017, 15:19
özel bir servise götürdüm. sensörlerde sorun olmadığı, gaz pedalının değişmesi gerektiğini söylediler. şimdi parça bekliyoruz. arabayı kullanmaya devam ediyorum. her dip gazda bu sorun olmuyor. 7 ayda 5 kez başıma geldi. dip gaz dışında hiç olmadı
Parca değişince tecrübelerinizi yazar mısınız?

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KEOTURK
25-07-2017, 16:55
gaz pedalı değişti. yaklaşık 600 km kadar kullandım. sorun çözülmüş gibi görünüyor.

Ömer Gedik
25-07-2017, 21:03
Sizin adınıza sorunun çözülmüş olmasına sevindim. Keyifli sürüşler

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi