PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : selam arkadaslar ;

syüceer
26-12-2010, 15:51
arkadaslar ben yenı bır araba almak uzereyım ve sızınde fıkrınızı almak ıstıorm,oncelıkle ılk sorum 1.6 HDi Auto6R nasıl bır sanzuman tıpıdır ve bu motor ıle ılgılı bılgılerınız varsa paylasırmısınız,arastırdım hem ekonomı hemde performans olarak peugeot 308 envy 1.6 HDi Auto6R almaya karar verdım ama aklımda hala bı celıskı var,daha once trıptronık vıtes kullanan bırı degılım ama acıkcası gunde 120 km yol yapınca duz vıtestende sıkayetcı oluyorum,sol ayagım cok agrıyor aksamları,son olarakta envy de dıreksıyondan f1 vıtes sıstemı mevcutmus bnun ne oludugunu nasıl kullanıldıgınıda bana bılen bı arkadasım varsa acıklayabılırmı??

TanerHoca
26-12-2010, 15:57
hoşgeldiniz.ben satın almak istediğiniz araçla ilgili yorum yapmayacağım.
o konudaki yorumları kullanıcılara bırakıyorum.benim bir 407 sahibi olarak
407. üye için bir promosyon sözüm vardı.eğer istanbulda iseniz 407. üyemiz olan
size bir yemek ısmarlayabilirim :)

syüceer
26-12-2010, 16:00
cok tesekkur ederım 407. uye olmak gercekten cok guzel,nıhayetınde de aranıza katılabıldım,ama ıstanbul gıbı bana 1120 km uzaklıgında bı yere gelebılme ımkanım ne kadar kısıtlı olsada gelmıs gıbı oldum cok teskkur ederım ben tarsus mersınde oturmaktayım,egerkı yolunuz bu tarafa duserse bı yemekte ben ısmarlarım sıze.. :)

cmr_cihangir
26-12-2010, 16:03
Sevgili syüceer, aramıza hoşgeldiniz ayrıca 407. üyemiz olamanızdan ötürü de tebrik ederim. Yeni alacağınız aracın size ve sevdiklerinize hayırlar getirmesini dilerim. Keyifli paylaşımlar...

TanerHoca
26-12-2010, 16:05
cok tesekkur ederım 407. uye olmak gercekten cok guzel,nıhayetınde de aranıza katılabıldım,ama ıstanbul gıbı bana 1120 km uzaklıgında bı yere gelebılme ımkanım ne kadar kısıtlı olsada gelmıs gıbı oldum cok teskkur ederım ben tarsus mersınde oturmaktayım,egerkı yolunuz bu tarafa duserse bı yemekte ben ısmarlarım sıze.. :)

kötü :(
neyse mersindeyseniz o zaman yemeği yasin benim adıma ısmarlasın.
ben bir mersin ziyaretinde hesabı kapatırım :D
nazik teklifiniz için de ayrıca teşekkürler ;)

cmr_cihangir
26-12-2010, 16:08
arkadaslar ben yenı bır araba almak uzereyım ve sızınde fıkrınızı almak ıstıorm,oncelıkle ılk sorum 1.6 HDi Auto6R nasıl bır sanzuman tıpıdır ve bu motor ıle ılgılı bılgılerınız varsa paylasırmısınız,arastırdım hem ekonomı hemde performans olarak peugeot 308 envy 1.6 HDi Auto6R almaya karar verdım ama aklımda hala bı celıskı var,daha once trıptronık vıtes kullanan bırı degılım ama acıkcası gunde 120 km yol yapınca duz vıtestende sıkayetcı oluyorum,sol ayagım cok agrıyor aksamları,son olarakta envy de dıreksıyondan f1 vıtes sıstemı mevcutmus bnun ne oludugunu nasıl kullanıldıgınıda bana bılen bı arkadasım varsa acıklayabılırmı??

Belki envy donanım olarak farklılıklar gösterebilir ama http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=1372.0 buraya bir bakmanızı öneririm. saygılarımla...

syüceer
26-12-2010, 16:16
gercekten cok cok tesekkur ederım bu bılgıler benım kafamdakı soru ısaretlerının coguna cvp oldu cok tesekkur ederım... :)

cmr_cihangir
26-12-2010, 16:20
Ben teşekkür ederim. Umarım aracınızı aldıktan sonra sizde görüş ve düşüncülerinizi bizlerle paylaşırsınız. Şimdiden yeni aracınıızın hayırlı olmasını dilerim :)

syüceer
26-12-2010, 22:08
inşallah :) ocak pulundan faydalanmak ıcın 3-7 ocak zamanında aracım elımde olacak ınsallah cok tesekkur ederım kafamdakı soruların cogu gıttıgı ıcın,bu arada bayıye sordum premıum plus 2011 112 hp auto6r sanzuman sıstemı ıle aynı sanzumana sahıpmıs,donanım farkıda yokmus...bayıden bunları duyduktan sonrada kafam ıyıce rahatladı acıkcası :)

Yasin CCK
27-12-2010, 12:30

kötü :(
neyse mersindeyseniz o zaman yemeği yasin benim adıma ısmarlasın.
ben bir mersin ziyaretinde hesabı kapatırım :D
nazik teklifiniz için de ayrıca teşekkürler ;)

Emrin olur hocam ne demek :)
Mersin ziyareti lafta kalmasın, mutlaka bekliyorum..
Toprağım sende hoşgeldin aramıza ;) Aslanına kavuştuktan sonra beklerim bir tantuni yemeye :)

syüceer
27-12-2010, 20:51
inşallah kardesim :)

reisG
28-12-2010, 09:54
Tiptronik şanzımanlar gerçek otomatik şanzımanlar olup buna ek olarak düz vites kullanımı da sağlarlar. Ama sistem içindeki tork konvertörü sayesinde vitesleri tamamen otomatik olarak değiştirir. sadece siz düz vites zevkini tatmak isterseniz vites kolunu ilgili yere alıp,sola veya sağa, ileri veya geri (her marka da ayrı olabilir) iterek düz vites gibi hakimiyet kurabilirsiniz.
Siparişini verdiğiniz 308 de bulunan auto 6R tipi şanzıman ise otomatikleştirilmiş bir düz vitesli şanzımandır. tork konvertörü olmayan bu sistemde debriyaj pedalı olmayıp bunu bir bilgisayar yardımı ile şanzıman kendisi değiştirir. yokuşlarda kaymayı önlemek için hill holder sistemi ile donatılmış olan bu tip şanzımanlarda ayrıca vitesi kendiniz değiştrmek istersiniz diye direksiyon arkasında kulakçıklar da vardır. Bu tip vites kullanımında dikkat edeceğiniz kuralları forumda detaylı olarak bulacaksınız. yoğun dur kalklarda ve uzun beklemelerde vitesi boşa almanız çok önemlidir. Çünki şanzımanın özü düz vites sistemi olduğunundan vitesi D konumunda tuttuğunuz süre de eğer araç frene basıp durduysanız debriyajada basılı gibi durur ve bu halde baskı balatanın ömrü çok çabuk bite.