PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evolution kasalarda ön ızgara farkı

RCZForever
10-05-2017, 08:02
2013 ve sonrası makyajlı RCZ'lerde ön ızgaradaki Peugeot yazısı oldukça soluk gözüküyor sanki Peugeot yazan kısımdaki harflerin içleri boyanmamış ve öylece bırakılmış ayrıca ön ızgaradaki ince şeritlerin üzerinde de krom kaplama yapılmamış bu bütün RCZ'lerde böyle....Sadece R versiyonunda ve Türkiye'de satılmayan GT Line versiyonunda ön ızgara farklı ve daha kaliteli gözüküyor... Ancak sahibinden.com'daki bir Evolution ilanında ( R veya GT Line değil ) ön ızgarada krom uygulama var ve Peugeot yazısı da canlı bir şekilde okunuyor. Sizce bu sonradan mı yapılmıştır yapıldı ise bunun nereden nasıl yapıldığını bilen bir arkadaşımız var mı? İlanın linkini aşağıya koydum....

Not: Araç hasarlı olduğu için ön yüzü acaba değiştirdiler mi? O zaman bu ön yüz Fransa'dan bizimkiler gibi değil de Avrupa versiyonları gibi mi gelmiştir ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-hesapli-2013-model-rcz-temiz-en-dolusu-otomatik-05367393283-434024470/detay

gecegoz
13-05-2017, 20:00
Makyajlı ön yüzde mevcut olan ızgaraların tamamı siyahtır,Sadece R ızgaralar nikelajdır.Servislerden temin edebilirsiniz,2 parçadan oluşmaktadır.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170513/f4cc15e0aa1358657160167cc06b6714.jpg. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170513/6941e6ed8321ae3c08c690d1ee89aa6c.png

ayı_boğan
14-05-2017, 14:54
Kırmızı Peugeot yazısı ve panjur, makyajlı kasa çıktığında yurt dışında opsiyonel olarak alınıyordu daha sonra RCZ R ve son olarakta RCZ GT-Line serisinde standart olarak sunuldu.

RCZForever
20-05-2017, 17:51
Anladım teşekkürler bilgiler için servise sordum tek çıta maliyeti 300 TL civarında ayrıca kırmızı Peugeot yazısı da bir o kadar pahalı....

ayı_boğan
20-05-2017, 23:03
Anladım teşekkürler bilgiler için servise sordum tek çıta maliyeti 300 TL civarında ayrıca kırmızı Peugeot yazısı da bir o kadar pahalı....

Eğer düşünüyorsanız benim fikrim yaptırın, çok hoş duruyor , ayrı bir hava katıyor

RCZForever
25-05-2017, 13:58
Eğer düşünüyorsanız benim fikrim yaptırın, çok hoş duruyor , ayrı bir hava katıyor

Ben de sizinle aynı fikirdeyim krom ayrıntılar RCZ'de çok şık duruyor aracımın kapı kollarını krom kaplama yaptırdım ayna kapaklarını da krom kaplama yapacağım onların maliyeti uygun ancak ön ızgaraların orijinal olanları oldukça pahalı onların yerine başka alternatifler araştırıyorum.....

ayı_boğan
25-05-2017, 23:44
Ben de sizinle aynı fikirdeyim krom ayrıntılar RCZ'de çok şık duruyor aracımın kapı kollarını krom kaplama yaptırdım ayna kapaklarını da krom kaplama yapacağım onların maliyeti uygun ancak ön ızgaraların orijinal olanları oldukça pahalı onların yerine başka alternatifler araştırıyorum.....

Ben olsam bekler bütçeyi ayarlar ve orjinal yaptırırdım ki çok agresif bir duruşu var tabi aslan sizin , karar sizin :)

RCZForever
26-05-2017, 07:46
Ben olsam bekler bütçeyi ayarlar ve orjinal yaptırırdım ki çok agresif bir duruşu var tabi aslan sizin , karar sizin :)

Haklısınız ama açıkçası ne kadar orijinal olsa da basit bir parça o parayı hak ettiğini düşünmüyorum :) yoksa çok büyük bir para değil...Çok daha uygun fiyata benzer bir etkiyi yaratacak parçalar buldum...Belki tamamen krom değil altı plastik üstü krom kaplama benim bulduklarım ama hem ucuz hem de uygulaması kolay... Yapıp burada paylaşacağım bakalım nasıl olacak :)

ayı_boğan
26-05-2017, 10:28
Haklısınız ama açıkçası ne kadar orijinal olsa da basit bir parça o parayı hak ettiğini düşünmüyorum :) yoksa çok büyük bir para değil...Çok daha uygun fiyata benzer bir etkiyi yaratacak parçalar buldum...Belki tamamen krom değil altı plastik üstü krom kaplama benim bulduklarım ama hem ucuz hem de uygulaması kolay... Yapıp burada paylaşacağım bakalım nasıl olacak :)

Şimdiden kolay gelsin o zaman :)

RCZForever
29-05-2017, 14:48
Şimdiden kolay gelsin o zaman :)

Sağolun :)