PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol arka stop sinyal hiç biri yanmıyor

liberian
28-04-2017, 20:57
Değerli arkadaşlar

bugün farkettim sol arka stop, sinyal hiç bir ışık yanmıyor

bakmadım fakat geri vites ışığıda muhtemelen yanmıyordur.

problem ne olabilir?

Teşekkürler

Pars
28-04-2017, 21:12
fişindeki şase fişi temassızlıgı pin ucu erimiştir fişini sağa sola oynatın yanarsa
fişin ortadakı kısımdaki çift renkli (sarıyeşil) renkli kablo 5 nolu pinini kontrol edin..

zafer407
28-04-2017, 23:20
Ampul patlamış olabilir mi ?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

by_ekiz
29-04-2017, 01:46
Merhaba, aynı sorunu bende yaşamıştım serviste temizleyip taktılar yine aynısını yaptı daha sonra içersindeki duy'u değiştirdim.
Yaklaşık 50 lira gibi bir rakam ödedim 1 hafta önce fılan değiştirdim.
Birde herhangi bir ampül patladığında korumaya alıyor hiç biri çalışmıyor diye söylenmişti dipnot yapayım.

Abdullah
29-04-2017, 03:16
fişindeki şase fişi temassızlıgı pin ucu erimiştir fişini sağa sola oynatın yanarsa
fişin ortadakı kısımdaki çift renkli (sarıyeşil) renkli kablo 5 nolu pinini kontrol edin..

Sorun tamamen ercan ustanın dediği gibi benimde başıma geldi bizim araçların hastalığı başka birşeye bakmanıza gerek yok.

Erdem26
29-04-2017, 07:33
Aynısı 3 ay önce benimde başıma geldi Ercan usta ve Abdullah ın dediği gibi soketten kaynaklı.5 tl ye sanayide yeni kablo ile şase çektiler sıkıntı kalmadı.

liberian
29-04-2017, 10:48

Evet yesil pin girisi erimis oynatinca duzeldi. Bu sekilde kullanzam sıkıntı olurmu yoksa Soketin veya baska birseyin degismesi gerekirmi?

Cok tesekkurler

407 exe.b.
29-04-2017, 11:55
407 de başıma geldi.sis,sinyal hatasi verdi surekli.Şase yaptılar serviste düzeldi.Ben para bile vermedim.
Şimdi de gereksiz mühendisin saçla kaplamak yerine kıytırık plastikle imal ettiği, sıcak soğuk farkından kırılan klape ile uğraşıyorum.Goguslugu sokturmeyecegim,öyle binecegim.İç sirkulasyona alınca belli sure sonra soğuk gelmeye başlıyor sol taraftan.Alan yaptirsin .3 gün kalacak diyorlar.Zamanım yok.

liberian
04-05-2017, 16:55
Bu birşeyin arıza belirtisi mi?

Abdullah
04-05-2017, 18:18
Bu birşeyin arıza belirtisi mi?

eğer soket güzel bir şekilde yenilendiyse hayır bir şeyin arızası değil kronik bir problem.

liberian
04-05-2017, 20:48
eğer soket güzel bir şekilde yenilendiyse hayır bir şeyin arızası değil kronik bir problem.

soketi yeniletmedim, bu şekilde kullansam sıkıntı olur mu?

Pars
04-05-2017, 22:05
Evet yesil pin girisi erimis oynatinca duzeldi. Bu sekilde kullanzam sıkıntı olurmu yoksa Soketin veya baska birseyin degismesi gerekirmi?

Cok tesekkurler
rıcaederim
stop sökülüp içinden şase alınması gerekir..
bu şekil kısa zaman da tekrar sönecek
bir zararı sadece stop yanmaz..