PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2014 308 1.2vti 82 ps aractan gelen anormal ses

Evo308
13-04-2017, 22:08
Aracim genelde yola cikip motor isindiktan sonra, alt taraftan çıt çıt yata çat çut seklinde garip sesler geliyor. Camlar kapaliyken duyulan bir ses degil. Ama cami aralayip kulak verince ozellikle gece suruslerinde20-30 km gibi hizlarda ses bariz olarak duyuluyor.ses ara ara gelen bir ses her an olmuyor.lifte alip egzos, karter muhafaza, vs ne kadar yer varsa kontrol ettik ama ses kesilmedi. Benzer durum yasayan olduysa yardimlarini bekliyorum.

Pars
13-04-2017, 22:20
Aracim genelde yola cikip motor isindiktan sonra, alt taraftan çıt çıt yata çat çut seklinde garip sesler geliyor. Camlar kapaliyken duyulan bir ses degil. Ama cami aralayip kulak verince ozellikle gece suruslerinde20-30 km gibi hizlarda ses bariz olarak duyuluyor.ses ara ara gelen bir ses her an olmuyor.lifte alip egzos, karter muhafaza, vs ne kadar yer varsa kontrol ettik ama ses kesilmedi. Benzer durum yasayan olduysa yardimlarini bekliyorum.
traves civatalarını bakmadıysanız ölçülerinde torklayın çivatalar çatlamış olabilir kolay gelsin ..

Evo308
13-04-2017, 22:28
Usta onlarida kontrol etti tek tek hepsini yokladi, hatta ben karter muhafayi taktirmadan turladim belki ondandir diye, bir sure duymayinca sevindim ama sonra ses tekrar gelince hayallerim yikildi devam ettigini farkedince.

Pars
13-04-2017, 22:38
Araça en son ne yaptırdınız yada aldınızdamı vardı ..

Evo308
13-04-2017, 22:51
İkinci el aldim araci, expertizden hatasiz gecen bir arac, bakimlari iki defa yetkili serviste en son 45000 de ozelde yapilmis ön arka balata değişmiş son bakimda. Onun disinda extra bir durumu olmamis. 5 aydir bende arac ama simdiye dek duymamistim, belki pek cam acmadim kis dönemimde o yuzden duymamisimdir.

Pars
13-04-2017, 23:11
İkinci el aldim araci, expertizden hatasiz gecen bir arac, bakimlari iki defa yetkili serviste en son 45000 de ozelde yapilmis ön arka balata değişmiş son bakimda. Onun disinda extra bir durumu olmamis. 5 aydir bende arac ama simdiye dek duymamistim, belki pek cam acmadim kis dönemimde o yuzden duymamisimdir.

bana özelden şase numarasını atın bakalım ne yapabiliriz...

Evo308
13-04-2017, 23:38
Gonderdim hocam teşekkürler ilginize.

CaglarB
14-04-2017, 08:36
Balata kapaklarından geliyor olmasın, civataları gevşemiş olabilir