PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapının Manuel Çocuk Kilidi

saldi
12-04-2017, 14:26
Çocuk koltuğunun bulunduğu taraftaki kapıyı manuel olarak içeriden açılamaz hale getirme ayarı 508 son kasalarda mevcut mudur?
Bundan önceki aracımda kapı kenarında bir düğme vardı, anahtar ucuyla döndürünce kapı içeriden açılamaz hale gelirdi.

508'de bu düğmenin olduğu yerde bir düğme buldum ama döndüremedim. hatta içinde yumuşak plastik var onu çıkartıp döndüreyim dedim gene olmadı. Acaba alakasız bir şeyle mi uğraşıyorum, var mı böyle bir düğme?

mistercasp
12-04-2017, 17:12
Manuel değilde içerden bir tuş vasıtası ile kilitleniyor olması lazım en azından 407 de oyle

saldi
12-04-2017, 20:20
Hocam o düğmeyi biliyorum da o düğme her iki arka kapıyı da kilitliyor o yüzden hiç işime gelmiyor. sadece sağ arka kapının kilitlenmesi lazım.

Manuel değilde içerden bir tuş vasıtası ile kilitleniyor olması lazım en azından 407 de oyle

mmusavir
15-04-2017, 14:39
şoför kapısının ordaki kolda camların duğmelerinin hemen arkasında arka camı ve kapıların arkadan açılmasını önlemek için bir düğme var ona bastığınızda ekranda çocuk kilit aktif yazar hemde düğmenin üzerinde ışık yanar devre dışı bırakmak içinde aynı düğmeye basmanız gerekiyor

saldi
18-04-2017, 17:19
:)))
Hocam hem ilk mesajda hem de bana cevap yazan arkadaşa verdiğim cevapta o düğmeyi bildiğimi ama işime yaramadığını belirttim. O düğme her iki kapıyı da kilitliyor bana manuel olarak tek kapıyı kilitleyen bir sistem lazım. eski arabamda kapının içinde gizli düğme vardı onu çeviriyordum

şoför kapısının ordaki kolda camların duğmelerinin hemen arkasında arka camı ve kapıların arkadan açılmasını önlemek için bir düğme var ona bastığınızda ekranda çocuk kilit aktif yazar hemde düğmenin üzerinde ışık yanar devre dışı bırakmak içinde aynı düğmeye basmanız gerekiyor

saldi
26-04-2017, 14:42
Arayıp teknik servise de sordum, manuel çocuk kilidi 508'de yokmuş. en tırt arabalarda bile olan bu güvenlik özelliği 508'de nasıl olmuyor anlamıyorum. sürücü tarafındaki tuş aşırı kullanışsız, gerçekten hayretler içerisindeyim.

CaglarB
26-04-2017, 15:02
kapının iç kolunu sökün ? çocuk büyüyünce takarsınız.

saldi
28-04-2017, 09:56
Acı bir çözüm ama galiba buna benzer bir şey yapıcam son çare :) Kapının içini açıp iç kolu devre dışı bırakabilirlerse yaptırırım.
kapının iç kolunu sökün ? çocuk büyüyünce takarsınız.