PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herkese Merhaba - 301 Active ile aranızdayım...

efecelebi
31-03-2017, 10:46
Herkese Merhaba,

Yaklaşık 10 gün önce Beyaz bir 301 Active sahibi oldum.

Eski araçlarımda birçok forumda aktif ve sürekli paylaşımlar yapan biriydim, fakat artık zaman ve imkanlar sebebiyle eskisi kadar birşey yapamıyorum...

Yeni olan aracımın heyecanıyla yapmak istediğim bazı şeyleri ararken foruma ulaştım.

Herkese iyi forumlar...

ssgti
31-03-2017, 11:26
Yeni aracınız hayırlı olsun. İyi bir tercih yapmışsınız.

HarunHoca
31-03-2017, 11:31
Evet tercih doğru, mümkün olsa da allure olsaydı daha iyiydi tabi ama benimki de active ve gayet güzel. Şimdi size düşen görev, activenizi allurenin de üzerine çıkarmak için gerekli yapısal, işlevsel ve görsel çalışmaları yapmak. Hava yastıkları haricinde allureden çok daha iyi bir active sahip olabilirsiniz :iyi Umarım heyecanınızı kaybetmez ve iyileştirme çalışmalarınıza uzun süre devam edersiniz. benim aracı alalı iki seneye yaklaşmasına rağmen hala ufak ufak bir şeyler yapmaya devam ediyorum. Araçta o kadar çok yapılacak şey var ki( bunu eksiklerinin fazla olmasına bağlayanlar da olabilir) yap yap bitmiyor. Ama aşkla yapınca mutluluk veriyor şüphesiz.

efecelebi
31-03-2017, 11:46
Teşekkür ederim,

Harun Hocam sizin malum konu başlığı dürtükledi zaten beni :)

Orijinal çizginin pek dışına çıkmadan yapmayı düşündüklerim var.

Ha birde ciddi bir borç yükü altında 2 çocuklu bir aile geçindirdiğim için ayağımı yorgan içerisinde tutmam lazım :)

1990 model Mitsubishi Lancer ım vardı, o kadar güzel eklentiler yaptım ki halen arada sırada eski foruma girer bakarım, kumandayla bagaj açma işini mekanik ve elektronik olarak uygulamıştım, sayesinde uzun süre ağzım kulaklarımda gezmiştim...

inşaALLAH bu aracıma da uzun soluklu binmek düşüncesindeyim, zamanla birtakım iyileştirmelerde bulunmayı düşünüyorum.

Aklımda olanlardan birisi orijinal baz tip olan teybe direksiyondan kumanda eklenebiliyor mu acaba?

Elimde daha kaliteli bir SONY teybim var fakat dış ısı göstergesi maalesef bu araçta teybe entegre olduğu için bunu devre dışı bırakmak istemiyorum.
Orijinal USB ve bluetooth lu teybi almak biraz tuzlu gelir bana.

Double tarzı bir üründe alamam maddiyattan ötürü.

Ama orjinal baz tip teybe direksiyon kumandası alıp takınca uyum sağlıyorsa bir tane USB-AUX çevirici aparat ve arkaya 2 adet hoparlör ile ses ihtiyacını kısmen karşılayabilirim diye düşünüyorum

Çok müzik dinleyen yada çok kaliteli olmasını bekleyen birisi değilim zaten...

Epey uzun bir mesaj oldu :)

Şimdiden teşekkürler...

HarunHoca
31-03-2017, 13:44
Teşekkür ederim,

Harun Hocam sizin malum konu başlığı dürtükledi zaten beni :)

Orijinal çizginin pek dışına çıkmadan yapmayı düşündüklerim var.

Ha birde ciddi bir borç yükü altında 2 çocuklu bir aile geçindirdiğim için ayağımı yorgan içerisinde tutmam lazım :)

1990 model Mitsubishi Lancer ım vardı, o kadar güzel eklentiler yaptım ki halen arada sırada eski foruma girer bakarım, kumandayla bagaj açma işini mekanik ve elektronik olarak uygulamıştım, sayesinde uzun süre ağzım kulaklarımda gezmiştim...

inşaALLAH bu aracıma da uzun soluklu binmek düşüncesindeyim, zamanla birtakım iyileştirmelerde bulunmayı düşünüyorum.

Aklımda olanlardan birisi orijinal baz tip olan teybe direksiyondan kumanda eklenebiliyor mu acaba?

Elimde daha kaliteli bir SONY teybim var fakat dış ısı göstergesi maalesef bu araçta teybe entegre olduğu için bunu devre dışı bırakmak istemiyorum.
Orijinal USB ve bluetooth lu teybi almak biraz tuzlu gelir bana.

Double tarzı bir üründe alamam maddiyattan ötürü.

Ama orjinal baz tip teybe direksiyon kumandası alıp takınca uyum sağlıyorsa bir tane USB-AUX çevirici aparat ve arkaya 2 adet hoparlör ile ses ihtiyacını kısmen karşılayabilirim diye düşünüyorum

Çok müzik dinleyen yada çok kaliteli olmasını bekleyen birisi değilim zaten...

Epey uzun bir mesaj oldu :)

Şimdiden teşekkürler...
Direksiyona teyp kontrol kolu takılması teknik olarak mümkün ve ben hem teybi değiştirdim hem de kol taktırdım. Evet artık teyp ısıyı göstermiyor ama hiç önemli değil. maddiyat konusunda haklısınız, gönül çok şey istese de maalesef sınırsız bir bütçemiz yok. Ancak dediğim gibi işleri zamana yayıp ufak ufak yapıp keyif almak, hafta sonlarında oyalanmak. İki yıla yakın zamandır böyle oyalanıyorum ve 30-40 farklı şey yaptım zaman içerisinde. İstanbul'da iseniz kol konusunda yardımcı olacak yer tavsiyem olabilir.

efecelebi
31-03-2017, 14:27
Direksiyona teyp kontrol kolu takılması teknik olarak mümkün ve ben hem teybi değiştirdim hem de kol taktırdım. Evet artık teyp ısıyı göstermiyor ama hiç önemli değil. maddiyat konusunda haklısınız, gönül çok şey istese de maalesef sınırsız bir bütçemiz yok. Ancak dediğim gibi işleri zamana yayıp ufak ufak yapıp keyif almak, hafta sonlarında oyalanmak. İki yıla yakın zamandır böyle oyalanıyorum ve 30-40 farklı şey yaptım zaman içerisinde. İstanbul'da iseniz kol konusunda yardımcı olacak yer tavsiyem olabilir.

Harun Hocam Ankarada ikamet ediyorum, orijinal baz model teyp var bende sizin eski teypten yani, ona kol uyduruluyormu acaba?

Birde dipsiz bir kuyu gibi bu iş sonu yok gerçekten onu yap bunu yap.... şeklinde :)

HarunHoca
31-03-2017, 14:49
Harun Hocam Ankarada ikamet ediyorum, orijinal baz model teyp var bende sizin eski teypten yani, ona kol uyduruluyormu acaba?

Birde dipsiz bir kuyu gibi bu iş sonu yok gerçekten onu yap bunu yap.... şeklinde :)
Hımmmm, baz eski teybe kol oluyor mu sorusu, beni aşar, zor yerden geldi soru :gül8: Ama bir ölüme çare yok diye biliyorum, vardır bir yolu... Kaldı ki farkı teybe oluyorsa orijinal teybe neden olmasın. Evet onlarca farklı uygulama yapmak mümkün, hayalin ve yapılabileceklerin sınırı yok, ancak zamana yaymak en iyisi... projenin biri biter biri başlar. Hatta benim de bu hafta sonu için bir kaç planım var; 3. stop lambasına 301 yazılı sticker eklemek, yan hava çıkış kanallarına karbon kaplama yapmak, kapı içlerine dört adet krom çubuk yapıştırmak gibi... bitmez ve bitmemeli.

efecelebi
31-03-2017, 15:10
Hımmmm, baz eski teybe kol oluyor mu sorusu, beni aşar, zor yerden geldi soru :gül8: Ama bir ölüme çare yok diye biliyorum, vardır bir yolu... Kaldı ki farkı teybe oluyorsa orijinal teybe neden olmasın. Evet onlarca farklı uygulama yapmak mümkün, hayalin ve yapılabileceklerin sınırı yok, ancak zamana yaymak en iyisi... projenin biri biter biri başlar. Hatta benim de bu hafta sonu için bir kaç planım var; 3. stop lambasına 301 yazılı sticker eklemek, yan hava çıkış kanallarına karbon kaplama yapmak, kapı içlerine dört adet krom çubuk yapıştırmak gibi... bitmez ve bitmemeli.

Takibindeyiz hocam :)

tsinanb
01-04-2017, 08:35
Hayırlı olsun keyifli forumlar dilerim

SM-G935F S7 Edge cihazımdan gönderildi.