PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 301 sevis ışığı

ayhan_tr
05-03-2017, 17:49
Merhaba,
2014 peugeot 301 aracımın bakımı 16 Kasım 2016 da yapıldı. ancak bugün ekranda "service" ışığı yandı ve motor arıza resmi yanıyor sanırım. bunun bir çözümü var mı? Servise mi götüreyim? garantisi kasımda bitti. bu arada bu arabaların garantisi 2 yılmış, bunu yeni öğrendim...

Ömer Gedik
05-03-2017, 18:49
Birçok şey olabilir. Arıza cihazına bağlatmanız lazım.

felekman
06-05-2017, 23:30
Merhaba,
2014 peugeot 301 aracımın bakımı 16 Kasım 2016 da yapıldı. ancak bugün ekranda "service" ışığı yandı ve motor arıza resmi yanıyor sanırım. bunun bir çözümü var mı? Servise mi götüreyim? garantisi kasımda bitti. bu arada bu arabaların garantisi 2 yılmış, bunu yeni öğrendim...

yapan usta bakım sayacını sıfırlamayı unutmuş olabilir. siz kolayca sıfırlayabilirsiniz.

ayhan_tr
07-05-2017, 13:49
Cevap için teşekkürler ancak egzozda partikül sorunu olmuş anladığım kadarıyla çukurdan geçmişim ve arabanın altını vurmuşum... Bunun sonucunda da benzin deposunda benzin miktarını gösteren çubuk ve egzoz arızalanmış... Kısacası 1300 TL masrafla değiştirdim parçaları... Şu anda sorun yok...

Lenovo X2-EU cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

felekman
07-05-2017, 15:16
Cevap için teşekkürler ancak egzozda partikül sorunu olmuş anladığım kadarıyla çukurdan geçmişim ve arabanın altını vurmuşum... Bunun sonucunda da benzin deposunda benzin miktarını gösteren çubuk ve egzoz arızalanmış... Kısacası 1300 TL masrafla değiştirdim parçaları... Şu anda sorun yok...

benzin göstergesinde sıkıntı var mıydı? benzin varken yok gibi gösteriyorsa veya benzin yokken depo full görünüyorsa o sıkıntı ortaya çıkar.

egzostda delik kırılma kopma yada darbe var mıydı? bu servisler durduk yere gereksiz masraflar açıyorlar o nedenle sordum? arıza ışığı bu tip şeylerde yanmaz. yanarsa bile bu tip sorunlarda motor arıza lambasının yanması gerekir. servis bakım ışığı (ingiliz anahtarı sadece km bakımları döneminde yanar. bakımdan sonra servis veya tamirciniz de bunu kolayca söndürür)

efecelebi
07-05-2017, 21:24

Geçmiş olsun, bende benzer şekilde arabanın altini vurdum da iyi bilirim.

Egsozda partikül sorunu olmuş derken konuyu Biraz açabilir misiniz?

Ben tam anlayamadim altini vurduğunuz yeri. Heryeri etkileyecek bir noktadan mi almis darbeyi?