PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç frenlemesi

Emrah_06
27-02-2017, 07:22
Arkadaşlar şöyle değişik bi durum fark ettim aceba normal bi durum mudur bilemedim.

Seyir halinde ortalama 100 km/h ile giderken gaza basmaya devam ederken frene dokunup bırakınca 5-6 saniye sonra araç kısmı fren uygulamakta 4-5 saniye boyunca daha sonra frenlemeyi kesmektedir. Bu frenleme sırasında fren ışıkları da yakmamakta.

Sizlerin yorumu nedir ?

Nickiniz
27-02-2017, 17:12
Muhtemelen gaza bastigin icin sensor freni iptal ediyor. Yanlislik olabilme olasiligindan falan olabilir. Cahil yorumudur dikkate almayin sadece bir fikir.

LG-H860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Soner01
27-02-2017, 19:53
İlk defa böyle bir şeyi senden duydum hiç başıma gelmedi benimkisi

Emrah_06
27-02-2017, 20:19
Düşük hızda da test ettim düşük hızda da yapıyor aynısını

Ömer Gedik
05-03-2017, 18:59
Öncelikle fren müşürü denemekte fayda var. Fren müşürü hafif bir takılma yapıyor olabilir.

rocker307
05-03-2017, 23:57
Benim müşür de geç yakıyordu fren lambalarını, sonra değişmiştik ömerle ama sendeki farklı bir durummuş. Normal değil bence

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

mcetin
07-06-2017, 15:01
Arkadaşım benim babamın 301 de aynı olay vardı, olayı en başından anlatayım.
Frenlerden ses geliyordu, böyle metalin metale sürtme sesi, araç 65binde olduğu için balatalar bitmiş ve servise götürdük. Ankara'daki ABC servis, neyse bu vatandaşlar balataları değiştirdi, 2 balataya 280 lirayı bayıldık(balatalar çin malı). Bir de yok şuranın vidası gevşemiş yok cam suyu eksik fln dediler.
Neyse peder arabayı aldı istanbula gitti, aradan bir hafta geçmeden aynı senin dediğin gibi araba kendi kendine frenleme yapıyormuş, daha sonra istanbuldaki bi BOSCH CAR servise götürdü, meğersem disklerde bitmiş o yüzden böyle oluyormuş, iki diski 180 liraya değiştirtmiş ve orjinal Bosch takmışlar, 3 ay oldu bi sıkıntı yok hala.
İşin garibi disk bitmiş servis niye bunu farketmez, şunu anlamış olduk Peugeot yetkili servisler beş para etmez

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emrah_06
07-06-2017, 21:53
Benim aracımda 64 binde disk ve frenleri değiştirdik. Fren ve diskte BREMBO kullandık gayet sağlıklı kaliteli ürünler. 190 tl tuttu balatalar dahil. Ama fren işini denemedim. Yarın deneyeyim bi.