PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 hdi direksiyonu sağ çevirdiğimde gelen ses

markor01
23-02-2017, 08:25
iyi forumlar arkadaşlar ilk pejo aracım olan 308 hdi otomatik aracımda direksiyonu tam yada yarım sağ kırdığımda bozuk yolda sağ alttan tak tuk diye ses geliyor
adana da opel özel servise götürdüm life kaldırdı alt takımda sıkıntı yok dedi
sorunu direksiyon kutusunda buldu, direksiyonu sağ sola hafif hızlı çevirince firen pedalının hizasında ayağını koyduğumda tak tak vuruntu yapmakta
usta direksiyon kutusunu tamire gönderelim yaparlar dedi. ne yapmayalım arkadaşlar usta opelci olduğu için ve başka usta tanımadığım için karsız kaldım.
adana da peugeot ustası tavsiye edeceğiz kim var
şimdiden teşekkür ederim

By CrAzY
23-02-2017, 09:16
Aynı ses bendende geliyor ama benimki arada geçiyor.Direksiyon sanki bir yere sürtüyormuş gibi bende ama sanırım sorunlar ikimizinki farklı.Ben direksiyonu söküp yağlasam içindeki dişliyi geçecek gibi.Fakat öyle sizinki gibi fren pedalının ordan değil dediğim gibi direksiyonun döndüğü bosluktan geliyor.Genelde soguk havalarda oluyor sıcak havalarda geçiyor.

markor01
23-02-2017, 10:16
usta fren pedalındaki vuruntu şeklindeki ses direksiyon kutusundan dedi ama sağ alttan tak tak sesi çözemedi

By CrAzY
23-02-2017, 10:34
Video çekersen daha net bilgiler elde ederiz.

Nickiniz
23-02-2017, 14:59
Bence de bir video cek bakalim. Alt takim olabilir.

LG-H860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

markor01
25-02-2017, 11:55
Sağ ve sol rotil değişimi yapıldı delphi marka 70 tl parça fiyatı 30 tl işçilikle sorunum ortadan kalktı

Nickiniz
25-02-2017, 12:22
Sağ ve sol rotil değişimi yapıldı delphi marka 70 tl parça fiyatı 30 tl işçilikle sorunum ortadan kalktı
Umarim kokten cozum olmustur :) hayirli olsun. Bu tarz ufak seyler cok mide bulandirici olabiliyor

LG-H860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi