PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 mk2-t9 arka park sensörü

charlie
11-02-2017, 19:28
Merhaba arkadaşlar benim araç 2015 active park sensörü yok. Sonradan aldığım sensörleri takmak istiyorum ama arka tamponu sökmem lazım bu konuda yardımcı olabilecek daha önce sökmüş arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi nasıl sökmeliyim?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170211/12edc1200a91eb70354b54e2b2edff99.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Lp€®
11-02-2017, 20:15
sökmeden yapabileceğinizi düsünüyorum.alt taraftan elinizi sokup yerleştirip sensörleri yapiştirabilirsiniz.

charlie
12-02-2017, 10:56
Daha önce başka marka bir kaç araca sökmeden taktım, ancak bu arabada alttan el sokacak hiçbiryer yok. Fotoğraf eklerim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

converse10
13-02-2017, 07:46
Aldığınız sensörler yapışkanlı monte edeceğiniz yerlerin düzgün bir şekilde temizlenmesi gerekli düzgun yapmazsaniz sensörler düşmesi olası

Ömer Gedik
13-02-2017, 13:38
Sensörleri orjinal model seçmeniz daha hoş olmuş. Bende bu modelden alıp 406 Coupe'ye uygulamayı düşünüyorum.

Yeni 308 Tamponu hiç sökmedim ancak kabaca tarif edebilirim. Arka Davlumbazları sökün. Arka tampon ve çamurluk birleşim noktalarındaki civatayı sökün. İlaveten tamponun altındaki civata ve kopçaları sökün. Gerekli mi bilmiyorum ama arka stoplarında sökümü gerekebiliri. Stop altlarında geçemeler vardır muhtemelen

tsinanb
13-02-2017, 16:14
Sensörleri orjinal model seçmeniz daha hoş olmuş. Bende bu modelden alıp 406 Coupe'ye uygulamayı düşünüyorum.

Yeni 308 Tamponu hiç sökmedim ancak kabaca tarif edebilirim. Arka Davlumbazları sökün. Arka tampon ve çamurluk birleşim noktalarındaki civatayı sökün. İlaveten tamponun altındaki civata ve kopçaları sökün. Gerekli mi bilmiyorum ama arka stoplarında sökümü gerekebiliri. Stop altlarında geçemeler vardır muhtemelen
Ömer abi stopların da sökülmesi gerekiyor yeni 308 de

SM-G935F S7 Edge cihazımdan gönderildi.

charlie
02-07-2017, 16:56
Arkadaşlar teşekkürler tamponu sökmeden yüksek bir kaldırım yardımı ile taktım ancak sensörlerin üzerinde ki çift taraflı bant tutmadı, bantları değiştirmekle birlikte epoksi yapıştırıcı da kullandım şimdilik bir sorun yok ancak olur da düşme yaparsa bu kez hem tamponu sökeceğim hem de yapıştırıcı olarak pu mastik montaj kiti (bu plakaları yapıştırdıkları genelde siyah silikon denen malzeme) kullanacağım.

meteor
19-10-2020, 19:20
Merhabalar,
Konu biraz eskiymiş ancak T9 park sensörü montajı konusunda yabancı ve yerli forumlarda resimli anlatım veya hiçbir video bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Tamponun alt tarafındaki siyah difüzör kısmını da mı sökmediniz? Kabloları bagaj kısmına nereden geçirdiniz acaba, ben hiçbir boşluk bulamadım?
Selamlar,