PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 hdi kızdırma bujisi ve krank sensörü hatası

Rhaegar
17-01-2017, 17:23
Arkadaşlar merhaba,

Aracımda son zamanlarda çekiş problemi ve sürüş esnasında silkeleme sorunu vardı bugün aracı turbodan şüphelendiğim için turbocuya götürdüm bilgisayara bağladık aracı 2 tane hata kaydı çıktı biri kızdırma bujisi hatası diğeri krank mili sensörü yerleşim hatası gibi bir hata idi. hataları silip kullandım kısa süre çekişde farklılık oldu ama eski haline tekrar döndü. Sizce bu hatalarla birlikte başka tetikleyen bi sorun da olabilirmi bu iki parçanın kızdırma ve krank sensörünün fiyatını sordum 180 lira dedi bir yer ve aracım dizel olmasına rağmen 4 tane buji değişcek dedi bu araçlarda buji tek olmuyormu? yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..

erman83
17-02-2017, 11:06
Hocam, kızdırma bujisi 4 adettir. Hatta araç kaç pistonlu ise o kadardır diyelim.

Şimdi gelelim diğer konuya, krank sensörü arızası genelde araç sente atladıysa verir. Sente atlamasının da belirtileri performans düşüklüğü, güç kaybı, sesli çalışma vs. ' dir. Umarım yoktur ufak bi arızadır ama sente atladıysa trigerin sökülüp tekrar takılacak. Değişmediyse değişecek.