PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 307 paspas ıslanması

karayer
22-12-2016, 08:17
arkadaşlar pevgeot 307 aracm var söför tarafından paspar ıslanıyor elektrikçiyi aradım ilaç attır sızıntıyı kapatırsa hiç uğrasma dedi bu ilacla ilgili bilgisi olan varmıdır daha kötü yapmasın sonrada

emre27
22-12-2016, 08:42
Paspasın ıslanmasının birkaç nedeni var
1- Kalorifer peteği ile boruları arasındaki contaların ömrünü bitirmesi. Bunu anlamak için elinizi şoför ayak havalandırmasının bulunduğu yerdeki döşemede ıslaklık olup olmadığına bakınız.
2- Ön cam ızgarasının şoför kısmındaki delikli parça çıkartılarak oradaki deliklere bakılır açık var mı yok mu diye.(Oraya bakmamızın sebebi ses sistemi düzen elektronikçiler orada bir plastiği çıkarıp sonrasında silikonla kapatmamasından dolayı içeri su girebilir ve bu BSI beynine zarar verir.
3- Şoför kapısındaki bütün fitiller kontrol edilir. Cam fitili, kapı fitili, kapı altı fitili vb. bunlardan yıpranmışlar var ise değiştirilir. En kesin çözüm kapı fitili ve kapı altı fitili komple değiştirmek.
4- Şoför tarafındaki döşemeyi kaldırdığınızda tapaları görürsünüz. Gaz pedalının ordan koltuğa kadar birkaç tapa vardır. Onları kontrol edin.
5- Sol ön tekerin davlumbazını sökün ordan içeri su girebilecek yerleri tespit edin kapatın.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Bende de aynı sorun vardı bunları yaptıktan sonra böyle bir sorunla karşılaşmadım

ssgti
22-12-2016, 08:50
Ne ilacıymış bu? Motorda su kaçağı varsa 'çatlak kapatıcı kimyasal' kullanılıyor. Ancak bu su motorda ufak çatlak şeklindeki su kaçağında geçerli. Su kaçağı Kalorifer radyatöründen olsa sürücü ve yolcu tarafında ıslaklık olur ve kokusuyla belli eder. Başka yerden su kaçağı varsa bırakın ilacı size bunu söyleyen elektrikçi ameliyat yapsa su kaçağını kesemez. Bu tip su akıntılarının bir çok nedeni olabilir. Conta çürümesi , su tahliyelerinin tıkanması. Kapı izalatörünün olmaması gibi bir çok neden var. İyi bir kaportacı bu tip sorunu bulabilir. Geçmiş olsun.

Cagatay
22-12-2016, 11:32
Paspas altı ıslanıyorsa yüzde yüz Kapı içi izalasyon var kağıt nalyon gibi onun kenar slikonları bozulmuş ordan kaçırıyor direk halıflekse veriyor aynı sorunu bende yaşadım kapının camından giren su tahliye deliğinden çıkar eğer izalasyonun yapışkan kısımları bozuksa illaki su ordan içeriye verir kapı döşemesi sökülüp kontrol edilmesi gerekiyor

karayer
22-12-2016, 11:56
arkadaşlar ıslaklık bir ay öncde vardı bende su döküldü zannettim dün akşam baktım yine ıslak tadına baktım şekerli su sanayici arkadaşı aradım antifiriz şekerli olur dedi dışardan sızmış alamaz gazpedalinın yanından gelen bi su ıslak azda olsa oradada vardı

karayer
22-12-2016, 12:03
pevgeot 307 nin yakıtıyla ilgili birşey öğrenmek istiyorum aracım lpg li benzinde alıyorum lpgye geçmiş olmasına rağmen benzin göstergesi bariz şekilde düşüyor aracı bir ay önce aldım en az 150 tl benzine para verdim lpg ile giden araç aynı anda benzinde kullanıyor olabilirmi bana bu durum çok saçma geldi tabi 4 günde bir 30 lira benzine para veriyorum.

Cagatay
22-12-2016, 12:18
Petekten o taraftan bi yerden kaçırıyor o zaman gaz pedalının oralar ıslaksa peteği bi kontrol ediniz derim inşallah büyük bir sorun yoktur Kolay Gelsin

ssgti
22-12-2016, 12:19
Aracınızın yaşını bilmiyorum ancak en az 10 yıllık olduğunu tahmin ediyorum. Zaten kullanım ömrü de otomobillerin 10 yıl. Zamanla bu tip arızaların olması gayet doğal. Zaten bu tip sorunlarla karşılaşmak istemeyenlerde sizin aracın parasının nerden baksanız 3 katı dahafazla para ödeyerek sıfır 308 araç alıyorlar.

emre27
22-12-2016, 12:21
sana benim eski sinyal kolunu hediye edebilirim. sadece sinyal kolunda arıza var oda içten plastiği kırık. sendeki sinyal kolunu buna monte edip kullanabilirsin. internette com2000 diye aratırsan nasıl sökülceği nasıl kol değişeceği hakkında videolar var.

emre27
22-12-2016, 12:23
benzin ibresi düşmesi normal çünkü araç LPG ye geçse bile benzinden kullanıyormuş gibi algılıyor. ona yapacağın işlem forumda mevcut ararsan bulursun küçük bir dirençle çözüyorsun ibrenin inme sorununu

karayer
22-12-2016, 12:27
teşekürler umarım bulurum çözümünü

emre27
22-12-2016, 12:34
Rica ederim. bende sizdeki gibi sorunlar yaşadım hepsini yavaş yavaş hallettim. sadece sabırlı olun. eğer maddi durumunuz peşine yetmiyorsa arabanın parçalarını internetten alın ve taksitli olarak alın bütçenizi fazla sarsmaz. araba lastiğine kadar internetten aldım hem daha ucuz ve kaliteli olanını hem de üretim yılı yeni olanını.

karayer
22-12-2016, 12:57
en mantıklısı sinyal kolu bozuk yaptıramadım o kadar çok eksiği oluyorki çinde 50tl burada 350 sanayide orjinal lafına pek inanmıyorum bir çok usta çarpacak müşteri peşinde yan san ne kadar diyorum 240 diyor yansan çin malı işte sonuç belli ne kadar kazandıklarının

karayer
22-12-2016, 13:06
teşekkür ederim sağolun dediğiniz siteye baktım ama benim cesaretimin ötesinde bir işlem :)

rocker307
22-12-2016, 18:45
Araçta su eksiltme var mı? Eksiltme varsa eğer kalorifer peteği veya onun contalarında sorun olabilir. Eğer su eksiltme yoksa benimki gibi klima gideri tıkanmış olabilir. Su tahliye giderlerini kontrol edin..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..