PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk kullanım

math
22-11-2016, 22:02
Arkadaşlar merhabalar.Yeni 308 dizel otomatik araç aldım.Araçla ilgili sizlere bazı sorularım olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim.
-Araçla ilgili dikkat etmem gereken bir durum var mıdır?ilk defa pejo aracım oldu.
-Araç sıfır olduğu için ilk kullanımda dikkat etmem gereken sürüş önerileriniz var mıdır ?(rodaj gibi)
-ilk defa dizel araç sahibi oldum dizel yakıt seçerken nelere dikkat etmeliyim
-Daha önceden aldığım araçlarımda ilk 1000 km gibi kontrol bakımları vardı bu araçta böyle kontroller var mıdır?

serdarhoca
22-11-2016, 22:47
Araciniz hayirli olsun. Rodaj surecinde cok devirli kullanmayin derim, bu hususta uzman arkadaslar detayli bilgi verirler. Yakit konusunda sirkulasyonun cok oldugu bilindik bir petrol istasyonu olabilir. Ben sahsen shell power nitro yakit ve genelde de ayni istasyondan almaya calisirim.
Cunku bircok defa shell istasyonlarda denetime denk geldim. Surekli:yakit tankindan numune alip inceleme yaptiklarina sahit oldum. Bu nedenle shelle guvenim tamdir

mimit
22-11-2016, 22:55
her markanın karakteristik bazı özellikleri vardır, bence peugeot un özelliklerinden biriside bozuk yolları çok sevmemesi,bu ön takım zayıf demek değil yanlış anlaşımasın ama normal üstü sesler duyabilirsiniz. hdi motor bugün bir çok farklı markanın farklı modellerinde kullandığı çok başarılı ve sağlam bir motor seri üretim hataları olmadığı sürece,bakımlarını ihmal etmezseniz bu araçta sizi üzmeyecektir,piyasada ki algının aksine sorunlu ve güvenliği zayıf araçlar değiller.

araç yeni olduğu için ve ilk dizel aracınız olduğu için ilk başlarda yakıt tüketimi fazla olabilir(bana öyle olmuştu) 1000 yada 3000 km sonra servise davet etmiş olmaları lazım zaten,genel bir kontrol için. aracınız bakım periyodunu 10.000 km de bir olacak şekilde ayarlayın. Kaliteli akaryakıt satan istasyonlardan akaryakıt alın. ben aracımı ilk aldığımda farklı markalarda aynı tutarda yakıt alıp denemeler yapmıştım shell vpower ve opet euro dizel hemen hemen aynı km yi yaptırıyordu ,diğerleri daha az km yaptırdı. biraz daha ekonomik olması açısından shell fuel save tevsiye ederim. birazdaha performans olsun derseniz de shell nitro. fuel save daha fazla yol yaptırırken nitrodan bunu beklemeyin.

bakımlarda mümkün olduğunca orijinal parça kullanın(garantisi süresi sonunda özel serviste bile olsa) Hayırlı olsun,keyfini çıkarın :)

CaglarB
23-11-2016, 08:48
Aracı çalıştırırken gaz vermeyin, sadece kontağı çevirin yeterli olacaktır.
Stop edeceğiniz zamanda bir 30-40 sn bekleyin turbo rahatlasın.
ilk 4-5 bin km çok zorlamayın aracı peugeot piyasa en korkulmayacak arabadır eat şanzımanın kullanıma biraz alışmanız gerekebilir, karakteristiği farklıdır ama sorunsuzdur ve hızlı geçiş sağlar.
Yakıtı işlek istasyonlardan aldığınız sürece sorun çıkmayacaktır.
Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız binmeniz dileğiyle.

kuntyz
23-11-2016, 09:05
Yakıt olarak total excelium çok önerildi , bende yeni aldım aracımı , geçen hafta excelium doldurdum bakalım nasıl tecrübe edeceğiz.
Onun dışında çağlar kardeşimin söylediği gibi imkanınız varsa aracı çalıştırırken ve kapatmadan önce 1 dakika gibi beklerseniz iyi olur. Çok sıkışık trafikte stop start'ı devre dışı bırakıyorum ben , bu konuda tercih sizin.

math
23-11-2016, 16:27
Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.Aracım tam otomatik vites style paket gerek sürüş gereksede yakıtından henüz 750 km de olmasına rağmen şimdilik menmunum.Şuan ankara tarfiğinde 5,8 200 km lik uzun yolda ise 4.5 lik bir tüketim verdi yumuşak kullanımda uzun vadede artar mı azlır mı zaman gösterecek..Aldığım fiyata ve diğer markaların eşdeğer aracına göre gayet mantıklı bir tercih yaptığımı düşünüyorum.17 inç lik jant yerine 16 inç lik lastiği tercih ettim yakıt tüketiminin ve konforun daha iyi olacağını düşündüm.Bu marka ve modeli seçmemdeki en büyük etken tam otomatik dizel seçeneği sunması.Dsg şanzumanla başım epey ağrıdı çünkü.Bir önceki aracım golf 7 idi bozuk yollardaki lastik sesi dışında ben bir fark göremedim.
Aracımı alırken 1000 3000 km gibi bakımlardan bahsedilmedi benimde kafam karıştı genelde diğer markalarda oluyordu.

Turco
04-02-2017, 09:03
Merhabalar . Ben de 2016 modeli style paket kullanıcı olarak ilk defa peugeot marka araç almış bulunuyorum. My peugeot uygulamasında aracın bakımlarından için 25.000 km aralıklarından bahsedilmiş. Acaba bu aracın bakımları 25.000 km midir ? 25.000 km aralık 2017 ye kadar yapılmazsa aralıkta bakım var. Bundan önce yurt içi yurt dışı çok fazla markadan araba sahibi oldum. Zamanla göreceğiz tam yorum yapmak için belki biraz erken ama Peugeot bu kasa ve modelde gerçekten olmuş.

mimit
04-02-2017, 11:15
Araçların bakım periyotları gönderildikleri bölge ve iklim şartlarına göre değişir.Türkiye ağır şartlar altında anıldığından 15.000 km binek araçlar için max limit bildiğim kadarıyla.ben 10.000 km de bir aracınızı bakıma sokmanızı tavsiye ederim.25.000 km bakım aralığına sahip olan yağ markası da çok fazla yok zaten olanlarda oldukça pahalı. yıl /km olayını zaten biliyorsunuz.

tsinanb
04-02-2017, 12:47
Merhabalar . Ben de 2016 modeli style paket kullanıcı olarak ilk defa peugeot marka araç almış bulunuyorum. My peugeot uygulamasında aracın bakımlarından için 25.000 km aralıklarından bahsedilmiş. Acaba bu aracın bakımları 25.000 km midir ? 25.000 km aralık 2017 ye kadar yapılmazsa aralıkta bakım var. Bundan önce yurt içi yurt dışı çok fazla markadan araba sahibi oldum. Zamanla göreceğiz tam yorum yapmak için belki biraz erken ama Peugeot bu kasa ve modelde gerçekten olmuş.
Bakımlar 15.000 km de bir veya yılda bir yapılmalı

SM-G935F S7 Edge cihazımdan gönderildi.