PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima sistemi

sleepy
22-11-2016, 09:13
Arkadaşlar merhaba 308 classic edition plus kullanıcısıyım. Aracın havalandırma sistemi için kafama takılan bir sorum var.
Aracın havalandırma sisteminden sürekli hava geliyor. Havalandırmayı kapatsam da soğuk hava üflüyor. Derecesini arttırıp kapattığımda sürekli sıcak hava üflüyor. Araca hava girişini durdurmanın bir yolu yok mudur? Teşekkürler.

CaglarB
22-11-2016, 10:41
Merhaba, çok az da olsa hava geliyor evet, bende de durum aynı hava akışını; içerideki havayı dolaştır konumuna getirdiğinizde (en solda ki yuvarlağın ortasına basarak) hava akışı kesiliyor.

sleepy
25-11-2016, 07:45
Havalandırma kapalıyken özellikle araç hareket halindeyken dışarıdan gelen soğuğu arabanın içine üflüyor. Havayı içeride dolaştırınca da camlarda buğulanma oluyor. Sizler kışın havalandırmayı ne şekilde kullanıyorsunuz? Otomatik klimaya aldığınızda klima butonunu kapatıyor musunuz?

CaglarB
25-11-2016, 14:06
Benim klima manuel, kışın orta sıcaklık ayarında veriyorum, buğu olursa dışardaki havaya değiştiiryorum. soğuk hava geliyorsa sıcaklığı artırın motordan ısı veriyor zaten klimayı açmanıza gerek yok. Fan yeterli