PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 1.4 Otomatik Sorunlarım. Acil Destek !

crazzyz06
13-11-2016, 00:43
merhaba arkadaşlar .İlk öncelikle hareret problemimle başlamak istiyorum

1-) Aracımda şehir içinde herhangi bir hareret problemim kesinlikle yok sadece uzun yolda 70 80 km belirli bir hızla gittikten sonra 90c olan hararetim bir anda yükseliyor ve dibe vuruyor stop lambası yanıyor. Ardından kaputu açıp baktığımda su bidonundan su attığını görüyorum.Fakat bu sorunu termostatı çıkardığım zaman kesinlikle yapmıyor sadece arabada termostat varken yapıyor.Radyatör değişti. Termostat değişti. Hararet müşürü değişti. Bakılmayan tek yer devirdaim. Çaresiz kaldım yardımlarınızı bekliyorum.

2-) Aracıma kim binerse binsin farkedilecek derecede çekiş düşüklüğü var. Düz yolda 130 140ı geçmiyor. Ve oraya gelene kadarda çekişte düşüklük çok hissediliyor. Bu konu hakkında nasıl bir yol izleyebilirim.

3-) Arabanın kendi sıcaklıgı ile hararet göstergem arasında 10C fark var. Arabanın asıl sıcaklıgı 91 iken göstergem 101 gösteriyor. Bu konuda nereleri kontrol etmem gerek.

Aracım 2001 Model 1.4 Otomatik Lpg'li

Şimdiden çok teşekkür ederim. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

ssgti
13-11-2016, 08:24
Geçmiş olsun. Silindir kapak contanızda çürüme veya yanma olmuşsa bu tip sorunlar olabiliyor. Devirdaimde sizin belirttiğiniz gibi ihtimaller içinde.