PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Lastik Yardımı!!

Enisss
07-11-2016, 14:49
Arkadaşlar Merhaba,

Foruma ilk kez konu açıyorum. Malum önümüz kış.Kış lastiği almak istiyorum. Bana kış lastiği önerisinde bulşunabilir misiniz? Aracım Peugeot Sedan 301. Peugeotun formu olduğu için buraya yazmanın daha doğru olduğunu düşündüm. Tavisyelerinizi bekliyorum.

_EsaT_
07-11-2016, 15:36
Fiyatı uygun olsun diyorsanız. Petlas W651Tavsiye ederim.
Continental veya Nokian.
En başta gelirler.

Emrah_06
07-11-2016, 16:53
Kumho Izen 3. sezonuma girdim 195 55 16

mimit
07-11-2016, 20:44
nokian wr d4, fiyat performans olarak alabileceğiniz en iyi markalardan birisi,üst seviye ürünleri fiyat olarak bir hayli yüksek ama orta sınıf ürünleri de oldukça kaliteli. geçen sene 406 aracıma aldım şimdiye kadar kullandığım en sessiz ve yumuşak kış lastiği diye bilirim. test ve etiket değerleri de oldukça başarılı. çevremden bir kaç kişiyede tavsiye ettim onlarda memnun hatta o derece memnun kaldım ki yazlıklarıda nokian aldım :) türkiyed yeniden bayilik vermeye başladılar,yakın zamanda reklamlarıda çıkar dye tahmin ediyorum. değeri bilinmemiş markalardan birisi. ama bilende iyi biliyor.

Enisss
08-11-2016, 08:57
Arkadaşlar teşekkür ederim fikirleriniz için Nokian markası dediğiniz gibi pek bilinmeyen bir marka bende hiç kullanmadım.Kumho geçen kış kullandım. Çok memnun kaldığım söylenemez.O sebeple bu yıl yeni bir lastik almak istiyorum.Yakın çevremdekilerden öneri olarak Nexen markası geldi. gÜNEY kORE malıymış. Formdaki arkadaşlarımdanda destek almak istedim. Sizce Nexen lastikleri nasıl yada aranızda kullanan oldumu. Yorumlar doğrultusunda kararımı vercem artık.

mustafa508
08-11-2016, 13:14
Hangi nokian, hangi kumho hangi nexen?
Ben 2012 c4 e nokian wr d4 aldım çok çok memnunum.
Şimdi passatta kumho kw 22 var karda buzda inanılmaz iyi ama onun dışında kötü.
508 de goodyear ultragrip 8 performance vardı karda buzda pek iyi değildi ama yağmurlu havalarda şaka gibi yol tutuyordu ve inanılmaz konforluydu.
Goodyear bitince Lassa iceways almıştım oda buzda süperdi ama konfor adına hiçbirşey yoktu.
Abimin jettada lassanın snoways denilen lastiği vardı hiçbir disiplinde yeterli değildi bence.
Corsamda continenetal winter contact 810 diye bi lastik vardı. Patlasa da gidebilen RFT denilen cinsten bi lastikti. Süper bir lastikti ama hem aşırı sertti hemde çok çabuk bitmişti.
Yani demem o ki markalar üzerinden değilde modeller üzerinden değerlendirmek ve daha da önemlisi sizin ne istediğiniz önemli.
Ortalama iyi bir kış lastiği olsun işte derseniz 195/55R16 da önerim nokian wr d4 olur. Hiçbir konuda kötü değil. Sessiz. Fiyatı makul.

Bi bu kadar da yazlık lastik alıp eskittik. Ne kadar para vermişim lastiğe yaw. :)

Enisss
08-11-2016, 13:29
Mustafa Bey, geçen kış KUMHO POWER GR KC11 modelini kullandım.Memnun kalmadım. Nokiana gelince kullanmadım bu markayı yada modelini pek bilmiyorum. Nexen lastiklerinden kış için bana arkadaşlarımın önerdiği lastik NEXEN WINGUARD SNOW'G WH2 oldu. Sizde araç çok galiba :)

mustafa508
08-11-2016, 15:34
Mustafa Bey, geçen kış KUMHO POWER GR KC11 modelini kullandım.Memnun kalmadım. Nokiana gelince kullanmadım bu markayı yada modelini pek bilmiyorum. Nexen lastiklerinden kış için bana arkadaşlarımın önerdiği lastik NEXEN WINGUARD SNOW'G WH2 oldu. Sizde araç çok galiba :)

Nexeni de ben hiç kullanmadım. dolayısıyla iyidir kötüdür bişey diyemem. ama kendim kumhoları alınca gördüm ki; bir ürün çok ucuzsa bir sebebi oluyor:) en azından belirgin bir zayıflığı oluyor. bu zayıf nokta sizin için çok önemsiz bir husus ise zaten sorun olmaz. nexenden de illaki bir zayıflık belirgin bir sıkıntı beklerim şahsen zira çok ucuz veriyolar malı :)
araç çok değil aslında :) ailede herkesin arabası var.
herkes ''ne alayım, nasıl yapalım diye beni arar sorar. lastikti servisti bakımdı hep bende
bende hepsine benim diyorum :)
kendim 508 imi yeni sattım yerine yeni passat variant aldım.(yeni 3008 çok kafama takılmış durumda. kesin alacağım diyordum, şimdi ötv artışı falan girdi işin içine bakalım napıcaz)
abimde jetta vardı satıp golf aldı
kardeşimde corsa vardı c4 aldı.
bunların hepsi 1-2 senelik bir zamanda oldu.
daha öncesinde de kullandıklarımız var.
yakın arkadaşlar,şirket arabaları falanda var. onlarıda saymayayım şimdi ;)
sonuç olarak bende araba sadece 1 tane :)
birde motosiklet var. o kadar.

Enisss
08-11-2016, 16:52
Nexeni de ben hiç kullanmadım. dolayısıyla iyidir kötüdür bişey diyemem. ama kendim kumhoları alınca gördüm ki; bir ürün çok ucuzsa bir sebebi oluyor:) en azından belirgin bir zayıflığı oluyor. bu zayıf nokta sizin için çok önemsiz bir husus ise zaten sorun olmaz. nexenden de illaki bir zayıflık belirgin bir sıkıntı beklerim şahsen zira çok ucuz veriyolar malı :)
araç çok değil aslında :) ailede herkesin arabası var.
herkes ''ne alayım, nasıl yapalım diye beni arar sorar. lastikti servisti bakımdı hep bende
bende hepsine benim diyorum :)
kendim 508 imi yeni sattım yerine yeni passat variant aldım.(yeni 3008 çok kafama takılmış durumda. kesin alacağım diyordum, şimdi ötv artışı falan girdi işin içine bakalım napıcaz)
abimde jetta vardı satıp golf aldı
kardeşimde corsa vardı c4 aldı.
bunların hepsi 1-2 senelik bir zamanda oldu.
daha öncesinde de kullandıklarımız var.
yakın arkadaşlar,şirket arabaları falanda var. onlarıda saymayayım şimdi ;)
sonuç olarak bende araba sadece 1 tane :)
birde motosiklet var. o kadar.

Anladım Mustafa Bey, kısacası araç bir taneymiş sizde:) Kumho lastiklerine gelecek olursak evet ucuz diye almıştım o dönem sıkışıktım biraz. Ucuz diye canımı hiçe saymam tabi ne kadar doğru oldu bilemedim. Nexen lastiklerini sitesine girip inceledim arkadaşlarımda tavsiye edince bir bakmak istedim. Lastik olarak orta segmentte bir lastik ve fiyatıda Kumhoya göre biraz pahalı. Ama söylemiş olduğum desen çok hoşuma gitti. Görselide inceleyince. Çok kararsız biri olunca formada yazıyım dedim. Sanırsam kararımı verdim.NEXEN WINGUARD SNOW'G WH2 desenini alcam. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için :havali2

eren1977
08-11-2016, 21:37
Kış lastiği testlerini incelemenizi tavsiye ederim. Michelin, Continental, Nokian, Goodyear tavsiye ederim.
http://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-2016-205-55-r-16-10811081.html
https://www.adac.de/infotestrat/adac-im-einsatz/motorwelt/winterreifentest_2016.aspx

Enisss
09-11-2016, 08:03
Kış lastiği testlerini incelemenizi tavsiye ederim. Michelin, Continental, Nokian, Goodyear tavsiye ederim.
http://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-2016-205-55-r-16-10811081.html
https://www.adac.de/infotestrat/adac-im-einsatz/motorwelt/winterreifentest_2016.aspx

Teşekkürler Eren Bey, inceledim test sürüşlerini ama gönlüm Nexen lastiklerinden yana. Birde onları alıp deneyim diyorum. Sonuçta denemeden bilemeyiz. Bu lastiklerden arkadaş çevremde çok olumlu dönüşler var. Onlar memnun kaldıysa bende kalırım diye düşünüyorum.

sahin
09-11-2016, 15:37
Goodyear ultra grip 8 (veya üst modeli varsa o) desenleride süper zincir takanların yanından geçer gidersin yokuşta
ve nokian kış lastiği olarak belli başlı ustaların favorisidir

Enisss
10-11-2016, 12:42
Goodyear ultra grip 8 (veya üst modeli varsa o) desenleride süper zincir takanların yanından geçer gidersin yokuşta
ve nokian kış lastiği olarak belli başlı ustaların favorisidir

Teşekkür ederim Şahin Bey,

NEXEN lastiklerinin WINGUARD SNOW'G WH2 desenini aldım. Arkadaşlarım bu lastikten ve deseninden çok memnun.Test sürüşlerinden edindiğim izlenime ve arkadaşlarımın izlenimlerine göre NEXEN lastiklerinin kış şartlarında yol tutuşu ve fren mesafesi çok iyi. Tercih etmemdeki en buyuk etken deneme sürüşleri ve arkadaşlarımın tavsiyesi oldu. Ben kullanmaya başlayım. Görüşlerimi forumdaki arkadaşlarımla paylaşacağım. Tekrardan teşekkürler.

ssgti
13-11-2016, 08:41
Hayırlı olsun lastikleriniz. Nexen Kışlık lastiğini önceden kullanmıştım memnun kalmıştım. Ayrıca bazı markaların oem lastiği olarak nexen kullanılmakta.

passion34
14-11-2016, 13:12
hayırlı olsun lastikleriniz.

Enisss
14-11-2016, 13:23
Hayırlı olsun lastikleriniz. Nexen Kışlık lastiğini önceden kullanmıştım memnun kalmıştım. Ayrıca bazı markaların oem lastiği olarak nexen kullanılmakta.

Teşekkür ederim bende memnunum. Nexen lastiklerini yakın çevremden arkadaşlarda kullanınca bu lastiklerle ilgili olarak bayağı bir araştırma yaptım. Porsche Cayenne modeli için orjinal ekipman lstiği üretiyormuş. Ayrıca seat, wolksvagen, kia, hunday, fiat gibi markalarada orjianl ekipman üretiyormuş.Bu tarz araç markalarına orjinal ekipman üretmesi lastiğe güvenirliliği bir kez daha kanıtlıyor. Malum önümüz kış. Hepimize kazasız bir kış diliyorum. Bu arada siz NEXEN lastiklerinin hangi desenini kullandınız?

Enisss
14-11-2016, 13:25
hayırlı olsun lastikleriniz.

Teşekkür ederim, henüz kış lastiği almadıysanız NEXEN WINGUARD SNOW'G WH2 desenini sizede öneririm. Hangi marka lastik kullanıyorsunuz su an bilmiyorum ama almadıysanız bu lastiği ve desenini herkese gönül rahatlığıyla önerebilirim.

ssgti
14-11-2016, 13:28
Clio'da kullanmıştım. Euro Win modeliydi.

Enisss
14-11-2016, 16:34
Evet o desenini yaptığım araştırmalarda görmüştüm. Şu anda Nexen mi kullanıyorsunuz?

Enisss
14-11-2016, 16:35
Clio'da kullanmıştım. Euro Win modeliydi.

Evet o desenini yaptığım araştırmalarda görmüştüm. Şu anda Nexen mi kullanıyorsunuz?

ssgti
14-11-2016, 16:38
Şu an kulllanmıyorum. Aracımda Goodyear vector serisi 4 mevsim lastik var

Enisss
15-11-2016, 08:17
Şu an kulllanmıyorum. Aracımda Goodyear vector serisi 4 mevsim lastik var

Anladım,ben şu andada Nexen kullanıyorsunuz sanmıştım. Kazasız bir kış geçirmeniz dileğiyle, iyi sürülerolsun şimdiden :)