PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kyseriden saygılar

balbal
06-11-2016, 19:40
Değerli forum yöneticileri ve forumdaşlar hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Yakın zamanda bende peugeot 307 1.4 16V Look(LPG,Km:149000) ile aranıza katıldım.

Müsadenizle bir kaç konuda yardımlarınızı bekliyorum

Satıcı rutin bakımının geldiğini zamanı olmadığı için yaptıramadığını söylemşti. Şimdi ben KAYSERİ de hangi servise gidebilirim hem fiyat hemde ilgi ve bakım konusunda beni memnun edebilecek servis yada servisler varsa paylaşırsanız sevinirim.
İlk aracım ve hiç servis deneyimim yok

1-rutin serviste nelere dikkat etmeliyim?
2-hangi yağı koydurmalıyım?
3-değişen parçaların orjinal olduğundan nasıl emin olabilirim?
4-aracımın başında beklemelimiyim?
5-fiyat konusunda pazarlık etmelimiyim(bu araç için ortalama fiyat nedir bilmiyorum)?

Paylaşımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkür eder hepinize kazasız sürüşler dilerim.

HamzaHakkı
06-11-2016, 21:42
Değerli forum yöneticileri ve forumdaşlar hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Yakın zamanda bende peugeot 307 1.4 16V Look(LPG,Km:149000) ile aranıza katıldım.

Müsadenizle bir kaç konuda yardımlarınızı bekliyorum

Satıcı rutin bakımının geldiğini zamanı olmadığı için yaptıramadığını söylemşti. Şimdi ben KAYSERİ de hangi servise gidebilirim hem fiyat hemde ilgi ve bakım konusunda beni memnun edebilecek servis yada servisler varsa paylaşırsanız sevinirim.
İlk aracım ve hiç servis deneyimim yok

1-rutin serviste nelere dikkat etmeliyim?
2-hangi yağı koydurmalıyım?
3-değişen parçaların orjinal olduğundan nasıl emin olabilirim?
4-aracımın başında beklemelimiyim?
5-fiyat konusunda pazarlık etmelimiyim(bu araç için ortalama fiyat nedir bilmiyorum)?

Paylaşımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkür eder hepinize kazasız sürüşler dilerim.

Öncelikle hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

Kayseride servis olarak önerebileceğim bir servis yok Kayseri'de yaşayan üyelerimiz varsa bilgi verirler.

1- Bakımı yapacak yerin peugeot özel servisi olmasına dikkat edin yağ bakımı dışında kayışların durumuna baktırabilirsiniz.
2-Yağ olarak Total Quartz 10w40 yağ ihtiyacınızı görecektir. Full sentetik bir yağ isterseniz mobil 0w40 yağ koyabilirsiniz.
3-Değişen parçaların orjinal olduğunu üstündeki etiketten anlayabilirsiniz fakat piyasada orjinal ambalajda satılan fakat orjinal olmayan yağ filtresi hava filtresi fazlasıyla mevcut. Bunu sizin anlamanız pek mümkün değil satıcı arkadaşa orijinal istediğinizi güvenip alacaksınız.
4- Eğer götürdüğünüz yer güvendiğiniz bir yer değilse kesinlikle başında durun, eğer işiniz yoksa güvendiğiniz yer olsa dahi başında durun.
5- Yağ filtresi, hava filtresi, ve 10w40 total yağ 80-100 lira arası tutar, işçilik olarak da 50-70 lira arası isterler diye düşünüyorum.

CaglarB
07-11-2016, 08:08
Hoşgeldiniz,
İnciroğlu özel servisine götürmede nereye götürürsen götür. Yağı internetten alın daha uyguna gelecektir. filtreler ve diğer parçaları da sanayide peugeot citroen parçacısı var, seçim elektroniğin karşısında. Oradan güvenle orjinal parçanızı alır ustaya götürür taktırırsınız.