PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İkinci el Önerisi 508

gema
31-10-2016, 17:05
Merhaba,
Forumda yeniyim. 60 -65 arası THP 150 HP 508 araştırıyorum. C5 mondeo passat gibi araçlarada bakınıyorum ama
508 dikkatimi çekti. Özelikle güçlü motoru. Fazla KM de yapmıyorum. Bu aracı alırken bakarken nelere dikkat etmemi
önerirsiniz. Allure paket en yukseği bildiğim kadarıyla ona bakarım.
Bu modellerin şanzumanı tam otomatikmi eat6 mıdır nedir.
İyi günler.

POLISTNBLS
31-10-2016, 18:53
Merhabalar aramıza hoşgeldiniz öncelikle.
Siz kafanızda belirlemiş olduğunuz tüm modeller arasından motor performans kasa vs ayırt edici özelliklerin ardından bir model belirlediyseniz ki 508 ağır basmış galiba. Güzel bir tercih. O saatten sonra dikkat edeceğiniz şeyler klasik kontroller. Aracın motor, şanzuman, kaporta vs durumudur.
Bende 508 kullanıcıydım 1.6 ehdi active 4 ay önce sattım ve tadı damağımda kalan bir araçtı. Eşimin büyük ve uzun araç oluşundan kullanamayacağını gerekçe göstererek üzülerek sattım uzunca süre yeni kasa 308 baktım ama şimdilerde tekrar 508 e razı ettim kendisini. Bir aksilik olmazsa yarın bende 1.6 ehdi triptonic active alacağım.
İlk kasa 508 lerin triptonic modellerinde 1le 2.vites arasında çok hafif bir sarsıntı var hissedersiniz ancak 2.vitesten sonra bunu kolay kolay hissedemezsiniz, tecrübeyle sabit. 2014 ten sonra yani kasa 508 lerde ise bu şanzuman sorunu tamamen yenilenerek sıfır sarsıntı ve mükemmel bir duruma kavuştu. Eat6 şanzuman dediğiniz tamda bu zaten. Yol tutuş, konfor donanım gibi özelliklerine değinmiyorum bile saydığınız o araçlara göre. Pişman olmazsınız. Siz az km yapacağımdan dolayı yakıt vs çok önemli değil performans için tercih ediyorum diyorsanız dediğiniz seçeneğe bakın içinize sinen araç olursada alın derim pişman olmazsınız!