PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Manisa' dan selamlar

Helot
30-10-2016, 21:35
Merhabalar, ben Ahmet Manisa Akhisardan aranıza katıldım. Şu an bir arabam yok ama alacağız umarım. Daha önce 307 1,6 XT kullanmıştım 6 ay kadar, ilk arabam olacaktı ve çok acele etmiştim alırken hüsran oldu tabiki. Ne kadar kötü bir deneyim olsa da çok rahat ve konforlu bir araçtı. Şimdi yılbaşına doğru tekrardan araç alacağım fakat kafam çok karışık. İlk 2006 model ve üzeri 307 1,6 HDI bakıyordum sonra 407 1,6 HDI ye bakmaya başladım onu 307 1,6 HDI SW takip etti ve son olarak 407 1,6 HDI SW de takıldım kaldım. Tabi bütçe meselesi de var 35000 TL kadar bir bütçem olacak aralık ayı içerisinde. Sizlerin de yardımı ile bir karar vermek istiyorum. Neden SW diye soracak olursanız cam tavan çok hoş ve eşim de çok beğeniyor, ayrıca daha çok aile arabası havası var (4 kişilik bir ailem var). Kullanan veya kullanmış olan arkadaşlardan yorumlar alabilirsem memnun olurum. Başka marka/model araçlara da açığım fakat Pejo takıntım var zor vazgeçerim. Neyse hem tanışma hem yardım isteme gibi oldu herkese şimdiden teşekkürler.

HamzaHakkı
30-10-2016, 22:53
Öncelikle hoşgeldiniz. Umarım gönlünüze göre güzel bir araç bulursunuz, sw araçlar Türkiye'de pek tutulmuyor satarken bunu göz önüne almak lazım yani elbette satılır fakat hitap ettiği kesim belli. 407 güzel araç temizi her türlü alınır. 307 ve 407 ye alternatif olarak 308 i de düşünebilirsiniz daha yeni ve güncel bir yüze sahip, göründüğü kadar da dar bir araç değil ben de almadan önce küçük bir araç gibi görüyordum fakat neredeyse 407 kadar geniş ve ferah bir araç, hele bir de cam tavan modeli olursa araç gerçekten çok ferah oluyor.

Helot
31-10-2016, 00:01
Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Haklısın tekrar satarken zorlanmak hoş olmaz sanırım SW tutkusundan da vazgeçmem gerekli. 308 bütçeme uymayacağını düşündüğüm ve görüntüsü (arka kısmı) pek hoşuma gitmediği için hiç bakmamıştım, hangi modellerine bakmamı önerirsin?

HamzaHakkı
31-10-2016, 03:44
Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Haklısın tekrar satarken zorlanmak hoş olmaz sanırım SW tutkusundan da vazgeçmem gerekli. 308 bütçeme uymayacağını düşündüğüm ve görüntüsü (arka kısmı) pek hoşuma gitmediği için hiç bakmamıştım, hangi modellerine bakmamı önerirsin?
Premium ve premium pack modellerinde cam tavan mevcut. Arka kısmın görüntüsünü ise difüzör ile biraz daha olsun iyilestirmek mümkün. Pack modellerde zaten orjinal olarak difüzör oluyor.