PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç garantisi hakkında & Merhaba

kuntyz
17-10-2016, 11:15
Öncelikle hepinize merhabalar . İsmim Serkan. Geçen hafta 2014 model 1.6 e-hdi allure aracımla aranıza katıldım. Ve sizlerden bir konuda fikir almak istiyorum. Aracın garantisi aralık ayında bitiyor . 2 sene uzatma durumu varmış , servisle telefonla görüştüm 1300 TL dedi hatırladığım kadarı ile . Sizce garantiyi uzatmalımıyım ? Yada özel servisle mi devam etmeliyim. Malumunuz yetkili servisin bakım fiyatlarıda pahalı olmakta . Bu arada anadolu yakasında ikamet etmekteyim. İlginize şimdiden teşekkürler. Herkese kazasız belasız günler dilerim.

HamzaHakkı
17-10-2016, 11:21
Hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. Eğer bulunduğunuz bölgede işini düzgün yapan bir özel servis yoksa bakımları yetkili serviste yaptırmanızda fayda var. Bakım fiyatları dediğiniz gibi yetkili serviste yüksek fakat yeni bir aracın sanayide ustasını bulmak biraz zor oluyor. Eğer maddi açıdan sıkıntı yoksa garantiyi uzatmanızı tavsiye ederim.

kuntyz
17-10-2016, 11:43
Teşekkürler , hoşbulduk. Kartal sanayide arkadaşımın citroen ci bir ustası var , özel servis olarak onu düşünüyorum . Diğer yandan neredeyse herşeyi otomatik olan bir araç olduğu için garanti uzatma konusu çok aklımı kurcalıyor.

407 exe.b.
17-10-2016, 11:54
Garantiyi uzatmasaniz bile bakimlarina yetkili serviste devam etmenizi oneririm.

kuntyz
17-10-2016, 12:07
Teşekkürler ilginiz için.

HamzaHakkı
17-10-2016, 12:43
Teşekkürler , hoşbulduk. Kartal sanayide arkadaşımın citroen ci bir ustası var , özel servis olarak onu düşünüyorum . Diğer yandan neredeyse herşeyi otomatik olan bir araç olduğu için garanti uzatma konusu çok aklımı kurcalıyor.
Dediğiniz gibi araç motoru olsun diğer akşamları olsun elektronik ve problem çıkartma ihtimali elbette var. Garanti uzattığınızda bu problemleri garanti kapsamında onarımı sağlanabilir fakat bu süre zarfında araç sorun da cikartmayabilir bu biraz şans işi.

CaglarB
17-10-2016, 12:48
Serkan ağabey hoş geldin, Benim 308 60 bin e kadar garanti kasamındaydı ve garanti olarak herhangi bir ekstrası bize olmadı. Garanti kapsamında bence şunları değerlendirmek lazım;
Aracın otomatik vites olduğu için şansızman sorunu olursa garanti kapsamı işine yarar, eat-6 da ben forumda dsg vari değişim vs gibi bir sorunla karşılaşan görmedin. (gözden kaçmış olabilir,varsa uyarınız)
Kaportada oluşabilecek sorunlar için boya atması vs, garanti kapsamında değil diye biliyorum. sadece 208 lav kırmızı bir araçta böyle bir durum olmuş garantiye tabii olmamıştı.
Bunun dışında aracın temel bilgiler ve sorunlarını gösterecek olsa gösterirdi km sinde 20bin+ km olmuş, artık fabrikasyon bir süpriz ile karşılaşmayacağın malum.
1300 tl bir arıza olduğunda onu yaptırabilecek kadar çok para. bu nedenle bence garantiyi uzatmana gerek yok.

kuntyz
17-10-2016, 13:45
Dediğiniz gibi araç motoru olsun diğer akşamları olsun elektronik ve problem çıkartma ihtimali elbette var. Garanti uzattığınızda bu problemleri garanti kapsamında onarımı sağlanabilir fakat bu süre zarfında araç sorun da cikartmayabilir bu biraz şans işi.
Doğru söylüyorsunuz , ciddi şekilde düşünüp tartmak gerekiyor.

kuntyz
17-10-2016, 13:48
Serkan ağabey hoş geldin, Benim 308 60 bin e kadar garanti kasamındaydı ve garanti olarak herhangi bir ekstrası bize olmadı. Garanti kapsamında bence şunları değerlendirmek lazım;
Aracın otomatik vites olduğu için şansızman sorunu olursa garanti kapsamı işine yarar, eat-6 da ben forumda dsg vari değişim vs gibi bir sorunla karşılaşan görmedin. (gözden kaçmış olabilir,varsa uyarınız)
Kaportada oluşabilecek sorunlar için boya atması vs, garanti kapsamında değil diye biliyorum. sadece 208 lav kırmızı bir araçta böyle bir durum olmuş garantiye tabii olmamıştı.
Bunun dışında aracın temel bilgiler ve sorunlarını gösterecek olsa gösterirdi km sinde 20bin+ km olmuş, artık fabrikasyon bir süpriz ile karşılaşmayacağın malum.
1300 tl bir arıza olduğunda onu yaptırabilecek kadar çok para. bu nedenle bence garantiyi uzatmana gerek yok.
Hoşbulduk Çağlar , ince eleyip sık dokuyorum :) bir far arızası olsa 2500 tl , acaba garanti uzatılınca bu tarz arızaları karşılıyormu , önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı bilgi edineceğim bu konu hakkında , bakalım neler olacak .

Ömer Gedik
17-10-2016, 15:45
Aracınızın Boya Garantisi 6 yıl Paslanmazlık Garantisi ise 12 yıldır. Uzatılacak garanti Mekanik garantidir. Kapsamını inceleyip düşünmek gerekir.

kuntyz
17-10-2016, 17:23
Aracınızın Boya Garantisi 6 yıl Paslanmazlık Garantisi ise 12 yıldır. Uzatılacak garanti Mekanik garantidir. Kapsamını inceleyip düşünmek gerekir.
Teşekkürler bilgi için . Özel bir servisle görüştüm , uzatacağınız servisin kapsamını iyi öğrenin direk peugeot garantisi mi , yoksa bir sigorta firması aracılığı ile garantimi öğrenin dedi.

saranoto
13-11-2016, 22:05
kardeş servisde yaptırdıgın fiyatin yarsına sanayide yaparlar işini

passion34
14-11-2016, 13:14
Güle güle kullanın.

kuntyz
14-11-2016, 16:31
kardeş servisde yaptırdıgın fiyatin yarsına sanayide yaparlar işini
Ömer Beyle görüştüm , yıl sonu olmadan kendisini ziyarete gideceğim bakım için . İlginize teşekkürler.

Güle güle kullanın.
Teşekkürler passion34 hepimiz için kazasız belasız hayırlı sürüşler olsun inşallah.

Ostrah
16-01-2017, 09:18
herkese günaydın 2011 3008 allure dizel otomatik aracımı alalı 1 kadar oldu, araç bugune kadar servis bakımlıydı, önceki araçlarımı götürdüğüm ustam var ondan çokta memnunum, yetkili servise devam mı etsem yoksa yetkili servise devam mı etsem bilemedim. Aracın bakımlarını takip edebileceğim kılavuz var mıdır?

kuntyz
16-01-2017, 11:21
Garanti süresi bittikten sonra yetkili servis biraz pahalı kaçıyor açıkcası. Senelik bakım detaylarının araç kitapçıklarında olması gerek.