PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 Sahipleri Mazotu Nereden Alıyor?

KARADENİZ
13-10-2016, 22:40
merhaba arkadaşlar.hdi motor araçlarımıza mazotu nereden alıyoruz?ben opet kullanırım genel olarak memnunum.bp test etmeyi de düşünüyorum şu aralar.setan sayısı en yüksek(55) bp ultimate diesel.enjektör şakırdamasını daha da azaltır mı diye deneyeceğim.sizin gözlemleriniz nelerdir?performans menzil ve motor sesi olarak en memnun kaldığınız hangisidir?buyrun..

Eyüp B.
13-10-2016, 22:52
Opet kullanıyorum bitse bile en yakın opete gidiyorum başka yerden katmak istemedim hiç :)

serdarhoca
14-10-2016, 05:56
Shell den baska mazot hic almadim. Ayni istasyon, ayni pompa 😄😄

emax34
14-10-2016, 06:23
Çok uzun bir süredir shell den alıyorum, Evimin yakınında olmasi nedeniyle hep aynı istasyon ve memnunum

Sent from my SM-N9000Q using Tapatalk

xweser
14-10-2016, 07:40
ben total excellium alıyorum.

KARADENİZ
14-10-2016, 10:57
hocam siz kayserideydiniz yanlış hatırlamıyorsam hangi istesyon aldığınız Shell?bir de aracınız Euro 5 motor muydu?

emax34
14-10-2016, 11:02
hocam siz kayserideydiniz yanlış hatırlamıyorsam hangi istesyon aldığınız Shell?bir de aracınız Euro 5 motor muydu?
Ben istanbuldayım hocam :)

KARADENİZ
14-10-2016, 11:03
merhabalar.siz şakırdama sorununu yaşayanlardandınız.son durum ne acaba aracın?yakıtın bir etkisi oluyormu bu işe?benim aracım deniz seviyesi olan yerlerde silkeleme de yapıyor.kayseride yaşıyorum.kayseride ve deniz seviyesinden yüksek yerlerde bunu yapmıyor ne hikmetse.siz de böyle bir durum var mıydı?teşekkürler...

KARADENİZ
14-10-2016, 11:04
pardon yanlış yere yazmşım özür dilerim :)

KARADENİZ
14-10-2016, 11:15
Ben istanbuldayım hocam :)

merhabalar.siz şakırdama sorununu yaşayanlardandınız.son durum ne acaba aracın?yakıtın bir etkisi oluyormu bu işe?benim aracım deniz seviyesi olan yerlerde silkeleme de yapıyor.kayseride yaşıyorum.kayseride ve deniz seviyesinden yüksek yerlerde bunu yapmıyor ne hikmetse.siz de böyle bir durum var mıydı?teşekkürler...

emax34
14-10-2016, 11:20
Açıkcasi silkeleme yok artık yapsa da 125 bin km ye ulaştığı içindir diyorum, sakirdama da kulak alıştı ama eskisi gibi değil, hoş bizim 2011 ilk gelen tüm sportium euro 5 lerde kronik olarak bu sakirdama olayı kesinleşmiş, enjektör kaynaklı olarak o yüzden birçok yerde garanti dışı olsa bile biraz zorlama ile iyi niyet garantisinden degistiriyorlar. Shell ve total farkına bakicak olursak ben arada çok bir fark göremedim. Şu anki yakıt beni uzmedi araçta hiç bir fark olmadı yani, biraz da olay istasyonlara bağlı, düzgün denetlenen yerlerden ve mumkunse hep aynı yerden almak mantıklı bu aynı zamanda muhatap bulma konusunda da avantaj sağlayacaktır dusuncesindeyim

KARADENİZ
14-10-2016, 11:23
teşekkür ederim açıklama için.yani ben servise gitsem 2011 aracımın enjektörlerinin hatalı olduğunu söylesem değiştirilme ihtimali var mı diyorsunuz?

emax34
14-10-2016, 12:06
Abi o kadar emin olamiyorum ama hep ayni servise gitmissen ve Peugeot Tr yetkili servisi ise biraz kastirmakta fayda oldugunu dusunuyorum. Daha once ayni nedenden enjektor degisimi yapılmısmıydı?

NecdetPek
14-10-2016, 12:14
Şehirler arası yollarda mutlaka OPET'ten alıyorum. Mazotunu bilmem ama tuvaletleri temiz. :)

İstanbul'da ise, evin hemen yanındaki AYTEMİZ'i kullanıyorum.

serdarhoca
14-10-2016, 16:40
Tepehomenin altindaki shell bayi. Istasyon caddesinden yeni adliye kavsagindan sola donunce gulsoylar adi sanirim...

KARADENİZ
15-10-2016, 13:16
Abi o kadar emin olamiyorum ama hep ayni servise gitmissen ve Peugeot Tr yetkili servisi ise biraz kastirmakta fayda oldugunu dusunuyorum. Daha once ayni nedenden enjektor degisimi yapılmısmıydı?

sanırım yapılmadı.yani benden önceki kısım muamma daha doğrusu.ya bu şekilde bineceğim ya da servisi bir zorlayacaz gibi görünüyor.teşekkürler...

KARADENİZ
15-10-2016, 20:29
yorum yapan arkadaşlara teşekkürler...evet arkadaşlar herkesin yorumu önemli elbette.bekliyoruz yorumlarınızı

KARADENİZ
15-10-2016, 20:31
sağol hocam bildim orayı teşekkürler...ben de erciyes bulvarındaki opet sompetten alırım hep.işlek bir istasyondur yakıtı kalitelidir

markor01
25-02-2017, 11:57
Totalden alıyorum BKM ekspress ten 75tl yakıt alıyorum 50 tl ödüyorum