PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Civic Sedan yeni kasa karşımızda

HarunHoca
08-10-2016, 10:48
En yeni ve ilginç kasasıyla yep yeni Civic Sedan görücüye çıktı !!!
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161008/13b9df0906bf29ed625c6c0fc28d0dc0.jpg
Araçta neredeyse C sütunu yok, coupe tarzı çok yatık bir C sütun var. İlk başta HB gibi görünse de bu araç sedan ve bagaj kapasitesi kötü değil. Jant çapları hala 16 inç, bu zamanda kaldı mı bu segmentte bilmiyorum.

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HarunHoca
08-10-2016, 10:49
Civic nihayet yeni kasasini çıkardı. Olmuş mu olmamış mı takdir sizlerin...

HarunHoca
08-10-2016, 10:51
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161008/8f1433756b9131bf882a4236eba79c41.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161008/60b2dd3177ff06fba28497d712e539c3.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161008/aa4474744b48f4f236be5fc25529a246.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161008/ec17b94b2ba6fdaf53794c98bd07a136.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161008/138eb0bfcdc7b0a150f7302a40aaabd6.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161008/18fffd73e370a68d95f8c2adff863bac.jpg

HarunHoca
08-10-2016, 11:01
Kendi düşüncelerim şöyle : Kokpit tasarımı başarılı. Oturuş konumu alçak, göğüs kısmı yüksekte, vites ve el freni bölümü yani iki ön koltuk arası yüksek yine, premium araçlarda olduğu gibi güzel olmuş. Aracın arka tasarımı enteresan tamamen yeni eski ile alakası yok,radikal bir değişim geçirmiş, kötümü olmuş bence daha güzel. Araçta elektronik fren, sunroof, arka-ön park sensörü ıvır zıvırı var. Göstergeler gayet kullanışlı ve görünüm 10 numara.
Ancak değişmeyen iki klasik var civicte; plastik malzeme kalitesi berbat değil ama kötü ve ikinci klasik durum dizel seçeneği yok. En az 10 litre en iyimser tahminle yakar ki istanbul da 11 litrenin altına düşmez. Bu da 55 kuruş demek. Varın siz düşünün.

daschund
08-10-2016, 12:24
Fiyat bandı nedir acaba

GT-N8005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eren
08-10-2016, 12:35
Tasarım dili, ön ve yan görünüm olarak sınıfına göre fena değil lakin arka stopları vesair beğenemedim. Araba arkadan Çin/Kore devşirmesi gibi duruyor. Veyahut henüz gözüm alışamadığı için itici geliyor. Honda'ya sempatim vardır tekrar tekrar bakıp beğenmeye çalışıyorum olmuyor. :)

Bu araç 1,5 atmosferik motor/şanzıman kombinasyonu ile sınıfta kalır benim gözümde, şehir içi fabrika verisi 9,2 olan bir otomobilden bahsediyoruz en nihayetinde, bu hususta üstünlük kurabildiği rakibi var mı? Varsa da ben bilmiyorum.

İç kısımı ise beğendim, daha önceki nesillere göre çok şık olmuş.

Velhasıl, 1,5 turbo motor gelene kadar inceleme yapmayı dahi düşünmüyorum. Bahsedildiği üzere dizel 9 ileri zf şanzımanlı ünite gelirse çok çok iyi olur Honda için yoksa bu politikayla fd6'yı çok ararlar.

Son bir eleştiri daha, o jantlar nedir sahiden? O heybete gitmiş mi?

HarunHoca
08-10-2016, 12:36
Fiyat bandı nedir acaba

GT-N8005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Full olan yani elegance için anahtar teslimi 81 bin dedi Lansman fiyatı. Araç otomatik. Boş olan da sanırım 75 gibidir sormadım.

kırmızı35
08-10-2016, 14:23
Ben ön tasarımını çok beğendim arka tasarıma ise biraz alışmak gerek içi geniş ferah malzeme kalitesi tartışmaya açık aletin fabrikasyon lpgli modelide var yol bilgisayarı lpg durumunu gösterebiliyor bence bu seçenek günümüz şartlarında yok satacaktır

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
08-10-2016, 15:06
Arkadan çok komik görünüyor. Atmosferi motorla işi çok zor görünüyor. Bu devirde dizel motor olmadan C segmenti araç satmaya çalışmak enteresan

tsinanb
08-10-2016, 15:08
Aracı henüz inceleme fırsatım olmadı internette gördüğüm fotoğraflara yorum yapacağım. Aracın ön yüzü güzel olmuş bence. Kokpit ise eskiye göre daha derli toplu ve güzel görünüyor. Yandan bakınca coupeyi anımsatıyor ama jant ebatları çok küçük kalmış ve bence kötü bir jant modeli seçmişler hiç güzel olmamış. Arka tarafa gözüm ısınmadı sedan araca yakıştıramadım bu tasarımı. Ama hatchback hali çok daha güzel duracaktır. Paris'te tanıtılan Yeni type r konsepti beni çok etkiledi açıkçası. Motorlara gelecek olursak malesef çok yetersiz motor seçenekleri olduğunu düşünüyorum. Honda Türkiye'yi nasıl görüyor bilemiyorum ama halen 1.6 atmosferik 125 hp 152 nm torka sahip günümüz için yetersiz kalan motorları satıyor. Sorun çıkarmıyor olabilir ama verimsiz motorlar. Performansı rakiplerinin gerisinde kalıyor ve tüketimi de hafife alınmayacak türden. Ve bunlara rağmen tam emin değilim yaklaşık 90.000 tl gibi uçuk görünen fiyatlar isteniyor. Honda fanları alır muhakkak ama geri kalanda başarılı olurlar mı bilmem

HarunHoca
08-10-2016, 18:16
Açıkçası arka tasarımı ben de beğenemedim, neyi düşünrek böyle zorlama ve ilginç bir tasarı yapmışlar anlamadım. Zaten dizel motor olmayınca iki sıfır geriden başlıyorlar bir de bunun üzerine kötü plastik kalitesi gelince 3-0 oluyor. İncelediğim için rahat konuşabiliyorum kapı içleri, göğüs kokpit her yer sert ve kötü plastik. Direksiyonun üzerindeki düğmelerin plastiği bile kötü. Bu kadar güzel ve alımlı bir gösterge grubu yapıp da bu kadar kötü malzeme kullanmak akıl işi gibi gelmiyor. Uzay yolu gibi göstergeler ve düğmeler var ben seviyorum. Biz çok beğenmesek de funları da bu aracı beğenecektir.

bacadir68
08-10-2016, 18:49
Ben beğendim bu kasayı. Motor konusunda bende hemfikirim.

Cem B
08-10-2016, 21:04
Su begendiginiz on yuz resmi yerine beenmediginiz arka yuz resmi olmasaydi iyiydi 😊

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

407 exe.b.
08-10-2016, 23:42
90 veren 120 de verir mantigindan hareketle gider 3.20 alir keyfime bakarim.varsin 3 yasinda olsun.

rocker307
09-10-2016, 22:35
Arkası fazla mı basık olmuş sanki. Arka koltuğu boğar sanki insanı.. Denemek lazım..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

HarunHoca
11-10-2016, 20:47
Coupe tarzı dizayn yapmaya çalışınca ister istemez arka taraf basık oluyor. Ancak ortalama türk insanın boyu 170-180 cm olduğu düşünülürse sorun olmayacaktır. Sorun bence dizel motor olmaması ve kötü plastikler.

CaglarB
12-10-2016, 10:20
Honda ülkemizde gerek marka algısı, gerek sevilmesi, az sorun çıkartması nedeniyle yine de yollarda sıkça rastlayacağımız bir araç çıkarmış diye düşünüyorum.
Dizel motor seçeneği Honda'da nedendir bilmiyorum her zaman eksik, benzinli motorları da öyle az uz yakıt tüketimine sahip değil. şehir için 10-11 lt den aşağı zor.
Aracın tasarımı çok iddialı olmuş, ama o jantlar nedir arkadaş töbe ya :) Lincabur güzel durabilir bu araçta.
Fiyat olarak makul gibi, sonuçta benzinli bir golf bu dolulukta bile değil belki, 90 bin TL.

mygold
12-10-2016, 18:30
kasa tamam herşey değişmiş ama aynı benzinli motorla devam etmek hiç olmamış. daha az yakan benzinli motorlar beklerdim..

HarunHoca
12-10-2016, 20:21
Dışı bizi içi kullananı yakar tarzı bir araç olmuş. Alıp da kullanabilene helâl olsun yakıt bakımından. Bana göre değil.

NecdetPek
13-10-2016, 08:09
Sanırım üreticiler satış sayıları yüksek olan araçları fazla kurcalamak istemiyorlar. Geliştirmek, değiştirmek özünde bir risk almak demek. Onlar da nasılsa satıyoruz, neden değiştirelim diye düşünüyor olabilirler.

Örneğin VW grup da öyle. DSG konusunda binlerce şikayet var buna karşılık güven veren bir vites kutusu geliştirmiyorlar. Nasıl olsa araçları satıyor. Honda'da aynı duygu içinde sanırım. Az yakan motorlara geçmek için yatırım yapmayı gerekli görmüyorlar. Durduk yere o kadar yatırım yapacaklar, sonra ne olacak bugünkü satış rakamlarını yüzde kaç arttıracaklar ki?

Dikkat ederseniz pazarda kendine alan açmak isteyen markalar değişime ve gelişime daha fazla yatırım yapıyor. İşte Pugeot, yeni nesil araçlarıyla atılım yapma derdinde. Renault yeni Megan ile fark yaratmaya çalışıyor. Opel bozulan imajını yeni Astra ile toparlama derdinde. vs. Aynı Opel 98 sonu o zamanki yeni Astra ile satış rekorları kırıyordu. Hatta VW Golf'ten bile fazla satıyordu Türkiye'de. Uzun süre bunun kaymağını yedikten ve bir sürü hantal aracı piyasaya sürdükten sonra şimdi atılım derdinde.

İmajların bozulması çok kısa sürede gerçekleşirken, düzeltilmesi ne yazık ki çoook uzun zamana ihtiyaç gösteriyor.

HarunHoca
13-10-2016, 15:56
Sanırım üreticiler satış sayıları yüksek olan araçları fazla kurcalamak istemiyorlar. Geliştirmek, değiştirmek özünde bir risk almak demek. Onlar da nasılsa satıyoruz, neden değiştirelim diye düşünüyor olabilirler.

Örneğin VW grup da öyle. DSG konusunda binlerce şikayet var buna karşılık güven veren bir vites kutusu geliştirmiyorlar. Nasıl olsa araçları satıyor. Honda'da aynı duygu içinde sanırım. Az yakan motorlara geçmek için yatırım yapmayı gerekli görmüyorlar. Durduk yere o kadar yatırım yapacaklar, sonra ne olacak bugünkü satış rakamlarını yüzde kaç arttıracaklar ki?

Dikkat ederseniz pazarda kendine alan açmak isteyen markalar değişime ve gelişime daha fazla yatırım yapıyor. İşte Pugeot, yeni nesil araçlarıyla atılım yapma derdinde. Renault yeni Megan ile fark yaratmaya çalışıyor. Opel bozulan imajını yeni Astra ile toparlama derdinde. vs. Aynı Opel 98 sonu o zamanki yeni Astra ile satış rekorları kırıyordu. Hatta VW Golf'ten bile fazla satıyordu Türkiye'de. Uzun süre bunun kaymağını yedikten ve bir sürü hantal aracı piyasaya sürdükten sonra şimdi atılım derdinde.

İmajların bozulması çok kısa sürede gerçekleşirken, düzeltilmesi ne yazık ki çoook uzun zamana ihtiyaç gösteriyor.
Haklısınız necdet bey, sondan başlayayım, imajı korumak zor, çok kolay zedelenebiliyor ve toparlamak ciddi uğraş gerektiriyor. Hoby olarak mümkün olduğunca yeni modelleri takip eder, mümkünse lansmanına gider ve incele videolarını izlerim. Şimdi sizin eleştirdiğiniz ve iyileştirme yapmıyorlar diye haklı olarak serzenişte bulunduğunuz DSG'ye gelelim. Adamlar neden deiğiniz gibi geliştirmek için milyonlarca euro harcasınlar ki, peynir ekmek gibi satıyorlar zaten. Bu da yetmez gibi honda civicin, astranın megane sedanın inceleme videolarını farklı farklı yerlerden izliyorum, hayretler içinde dinliyorum. Hepsi de ağız birliği yapmışçasına otomatik vitesler için "fena değil, vites geçişleri hissedilmiyor ve hızlı ama... (e ne amasıysa) ama bir DSG değil" diyorlar. Bunu vw grubu da izliyor. Adamlar neden geliştirsin, 6 ay sonraya belirsiz fiyattan sipariş alıyor, bizim yorumcular da tüy dikiyor. Ama ben yeni civicin plastik kalitesini beğenmedim. Nasip olursa hafta sonu megane sedana gideceğim, bakayım adamlar napmış :)

NecdetPek
13-10-2016, 16:25
Haklısınız necdet bey, sondan başlayayım, imajı korumak zor, çok kolay zedelenebiliyor ve toparlamak ciddi uğraş gerektiriyor. Hoby olarak mümkün olduğunca yeni modelleri takip eder, mümkünse lansmanına gider ve incele videolarını izlerim. Şimdi sizin eleştirdiğiniz ve iyileştirme yapmıyorlar diye haklı olarak serzenişte bulunduğunuz DSG'ye gelelim. Adamlar neden deiğiniz gibi geliştirmek için milyonlarca euro harcasınlar ki, peynir ekmek gibi satıyorlar zaten. Bu da yetmez gibi honda civicin, astranın megane sedanın inceleme videolarını farklı farklı yerlerden izliyorum, hayretler içinde dinliyorum. Hepsi de ağız birliği yapmışçasına otomatik vitesler için "fena değil, vites geçişleri hissedilmiyor ve hızlı ama... (e ne amasıysa) ama bir DSG değil" diyorlar. Bunu vw grubu da izliyor. Adamlar neden geliştirsin, 6 ay sonraya belirsiz fiyattan sipariş alıyor, bizim yorumcular da tüy dikiyor. Ama ben yeni civicin plastik kalitesini beğenmedim. Nasip olursa hafta sonu megane sedana gideceğim, bakayım adamlar napmış :)

Hocam takipte. Sayesinde bizlerde bilgileniyoruz. :)

Bu biraz da gönül işi. Araba hobisi. Keyifli günler dilerim.

Mobil gönderi. Yazım hatalarım affola.☺

Ömer Gedik
13-10-2016, 16:59
Şu an için bana göre Megane Sedan daha önde Harun Hocam :)

HarunHoca
13-10-2016, 18:18
Henüz görmediğim icin net konuşamıyorum ama bence de her açıdan megane sedan daha olumlu bir araç. Bakak görek :D

407 exe.b.
13-10-2016, 18:36
Gecenlerde 2008 model 60 binde 2-3 parca boyali civic 55 bin tlye satildi.Adamlar sifirina 100 bin istese bile az.O paralari veren arkadaslara c segmentte keyifli surusler dilerim.

HarunHoca
13-10-2016, 19:40
8 yaşında 60 binde ve 55 bin tl ye civic ha. Bize müstehak 100 bine benzinli araç.

Ömer Gedik
13-10-2016, 20:05
Harun hocam senden birde BMW 5 serisi başlığı bekliyorum. :)

Sent from my SM-N920G using Tapatalk

HarunHoca
13-10-2016, 20:28
:gül8:
Harun hocam senden birde BMW 5 serisi başlığı bekliyorum. :)

Sent from my SM-N920G using Tapatalk
Sanırım benim açımdan biraz abartılı bir başlık olur :gül8: açsam açsam en iyi ihtimalle megane sedan başlığı açarım.