PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : peugeot 106 otomatik şanzuman arıza

efkarlım
05-10-2016, 22:14
mrb iyi günler öncelikle ustalarım, abilerim 98 model 16 otomatik 106 arabam var aracım 3 üncü vitese geçmiyor ve R ye takınca geri gitmiyor daha öncesinde 1 hafta kadar öncesinde yağ kaçakları vardı keçeleri degiştirdim ustaya yağ kaçakları gitti ama aracım yine aynı bu hatayı neyden yapa bilir biraz araçtırdım kimisi seloloid vana demişler bazı yerlerdede geri vites balatası diyorlar yagı degişti kontrol edildi herşey normal ama böyle bi hata var yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

Ömer Gedik
07-10-2016, 14:00
Şanzımanın sökülüp revizyon edilmesi gerekir diye düşünüyorum.

efkarlım
08-10-2016, 08:47
başka birşeyden yapmaz demi ustam yani yağın markası modelinden yaparmı diye düşünüyorum bende ama bilmiyorum

yasin_6154
02-07-2017, 22:57
yağ seviyesinde problem yok ise şanzıman revizyonu gibi gözüküyor fakat yağ eksikliğinden de yapma ihtimali var

Bygırmızı
13-05-2020, 10:31
Revizyona girmeden önce selenoid valf leri beğiştirmenizi tavsiye ederim zor bir işlem değil kendinizde değiştirebilirsiniz

Ömer Gedik
16-05-2020, 03:03
Revizyona girmeden önce selenoid valf leri beğiştirmenizi tavsiye ederim zor bir işlem değil kendinizde değiştirebilirsinizAraç 1.6 motor 106 yani AL4 şanzıman değil. Ayrıca araç geriye geçmiyor yazılmış.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bygırmızı
20-05-2020, 22:55
mrb iyi günler öncelikle ustalarım, abilerim 98 model 16 otomatik 106 arabam var aracım 3 üncü vitese geçmiyor ve R ye takınca geri gitmiyor daha öncesinde 1 hafta kadar öncesinde yağ kaçakları vardı keçeleri degiştirdim ustaya yağ kaçakları gitti ama aracım yine aynı bu hatayı neyden yapa bilir biraz araçtırdım kimisi seloloid vana demişler bazı yerlerdede geri vites balatası diyorlar yagı degişti kontrol edildi herşey normal ama böyle bi hata var yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.
Öncelikle geçmiş olsun bende aracının selenoid valf lerini depiştirdiğimde ufak bir ayrıntı yüzünden bayağı uğramıştım sizin problemin farklı sebepleri olabilir
Şanzıman yağı olabilir
Selenoid valf leri olabilir
Mesafe sensörü arızası olabilir
Eğer bunlardan biri değilse maalesef şanzımanın inmesi gerekiyor