PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 Millesim Arka Amortisör Sorunu

Black308
30-11-2010, 17:43
Merhaba;
2010 model 1,6VTI Millesim kullanıcısıyım. Bayramdan önce arabanın km'si 10.000'i bulduğu için yağını değiştirmek istedim. Serive para bayılmak istemediğim için yağımı alıp sanayinin yolunu tutum. İyi ki öyle yapmışım. Aracı lifte alınca arka amartisörlerin yağ kaçırdığını fark ettik. (Serviste olsaydı seslerini çıkarmazlardı büyük bir ihtimalle).

Tabi soluğu hemen serviste aldım. Arabayı kaldırıp incelediler ve amortisörlerin yağ kaçırdığını onayladılar. Hemen konuyu kullanıcı hatasına getirmeye çalıştılar ama yutturamadılar. Daha sonra alttan fotoğraflarını çekip merkezle görüşeceklerini söylediler. Hala haber gelmedi ve merakla sonucunu bekliyorum.

Fırsatınız varsa sizlerinde amortisörlerini kontrol ettirmenizde fayda var.

Eren
30-11-2010, 18:11
Uyarınız için teşekkürler, umarım sorunu kısa sürede halledersiniz

lacsdo
01-12-2010, 09:37
geçmiş olsun ilk kez 308 de böyle bir problem duydum umarım sorunsuz hemen hallederler.

Benim eski 306 da vardı bu sorun hemen hallediyorlar merak etmeyin

geçmiş olsun tekrar.

Black308
09-12-2010, 17:30
Çorlu Peuget servisi Gören oto'dan bugün telefon geldi. Çektikleri fotoğraflardan (!!) inceleme yapmışlar ve dış etkenlerden dolayı sorunun yaşandığını garantiden değiştiremeyeceklerini söylediler. Üstüne üstlük bu açıklamayı bana yazılı yapar mısınız dediğimde de yazılı olarak belge veremeyeceklerini söylediler.
Sizce bu konuda ne yapmam gerekiyor?
- Servise gidip kavga mı edeyim. Hiç değilse sinirimi atmış olurum.
- Tüketici mahkemesine mi başvurayım. Şu an için en mantıklısı sanırım bu.
- yoksa Fransa'ya mail mi atayım?

Ömer Gedik
10-12-2010, 02:08
Öncelikle Servis ve Peugeot Türkiye ile tekrar görüşün derim. Amortisör nasıl olurda dış etmenlerden yağ kaçırırmış izah etmelerini isteyin. Edemeyeceklerdir. Değişimi konusunda ısrarcı olmanızı öneririm.

Bu çözüm sağlamaz ise Peugeot Fransa ile iletişime geçin.

reisG
10-12-2010, 10:44
Ben de Ömer'e katılıyorum. Önce Türkiye'yi arayın konuşurken zaten sizden olumlu bir yanıt gelmesini beklemediğimden bu konuşma sonrasında Fransa'ya yazı yazacağım deyip, Fransa'ya yazınızı gönderin.

Black308
21-12-2010, 12:59
Peugeot Türkiye ile sorunumu çözemedim. www.peugeot.com sitesindeki "contact us" linkinde mesaj gönderdim. Bu yeterli midir? yoksa bağlantı kurabileceğim başka bir adres veya mail var mı?

Black308
23-12-2010, 17:10
Tekrar merhaba;
işin zırt dediği noktaya gelmiş bulunmaktayım. Çorlu Gören Peugeot servisi ve Istabul merkezle kavga ettikten sonra bir kezde başka bir servise göstermeyim uygun buldum. Lüleburgaz'daki peugeot servisine (trakya'da sadece iki servis varmış) gittim. Gayet samimi karşıladılar. Oturduk çaylarını içtik ve derdimi onlara da aktardım.

Bu gibi durumlarda İstanbul garantiden değişim için bir kere red cevabı verdikten sonra başka bir servise gitmenin bir anlamı olmayacağını sistemin otomatik olarak red vereceğini bildirdiler. Israrlarım üzerine onlarda bir kere incelemeyi kabul ettiler.

Arabayı lifte aldılar önünü arkasını her yerini detaylı olarak incelediler ve amortisörlerde sorun olmadığı bildirdiler. Çorlu servisin yağ kaçağı zannettiği şey arabanın nakliyesi sırasında koruma amaçlı sıktıkları balmumunun artığıymış.

Tabi bu açıklama ile tatmin olmadım. Adamlar benim amortisörleri söktüler. Bir tane sağlam ve bir tane patlak amortisörüde yanına koyup detaylı olarak açıkladılar. Adamların söyledikleri mantıklı geldiği için ikna oldum.

Amortisörleri gazyağı ile güzelce silip yerine koydular. 15gün sonra gelin bir daha bakalım dediler.

Çorlu servise küfrederken Lüleburgaz'daki adamların boynuna sarılmanın duygusunu aynı anda yaşadım. Bundan sonra da servise gitmem gerekirse 50km fazladan yol yapıp Lüleburgaz'a gideceğim.

mygold
23-12-2010, 18:17
hadı bakalım gecmıs olsun.gozunuz aydın..

Ömer Gedik
27-12-2010, 11:17
Ben hiç arka amortisör patlama sorunu duymamıştım. Sizde bu ilki yaşatmadınız demek ki. :) Gözünüz aydın. Çorlu Servisin bu kadar bilgisiz bir tavır sergilemesi trajikomik.