PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 teyp tuşları sorunu

Sezzz
25-09-2016, 19:23
Öncelikle merhaba arkadaşlar ,
Aracım 2005 model makyajlı kasa 307. Arabamın motorunda , kaportasına , yürüyeninde herhangi bir sorun bulunmuyor. Arabada orjinal tek CD girişli RD4 teyp mevcut. Yol bilgisayarına girebilmek için teybin üzerindeki menü tuşuna bastığımda tüm tuşlar iptal oluyor.Direksiyon kumandası ve teybi açıp kapatmaya ve ses ayarı yapmaya kullandığımız tuş dışında hangi tuşa basarsanız basın herhangi bir tepki vermiyor.Buna rağmen CD çalarında veya radyoda herhangi bir sorun yok. Direksiyon kumandasından radyoda rahatça geçiş yapabiliyorum ve ses kalitesinde de herhangi bir sorun yok. Arada kendi kendine düzeliyor fakat tekrar menü tuşuna bastığımda tuşlar yanıt vermiyor ve menüye de giriş yapmıyor. BSi resetlemeyi denedim fakat herhangi bir değişiklik yok. Önceden ayarlı olan tarih ve saat de şu anda sıfırlanmış durumda ve menüye giremediğimden dolayı ayarlarını yapamıyorum. Konu hakkında formu araştırdım fakat herhangi sonuca varamadım. Bu konu hakkında herhangi bir bilgisi veya fikri olan varmı acaba ?

Halil5759
25-09-2016, 20:17
aynı sorun bende de vardı arada bir ışıkları sönüp düğmeler işlevini kaybediyordu sadece direksiyon kumandasından kullanıyordum teybi söküp arkasındaki soketleri çıkarıp pas sökücü sıkıp temizledim ve taktım 6 aydır bir sorun yok.

Sezzz
25-09-2016, 21:17
Arabayı yeni aldım, şu ana kadar ışıklarla ilgili bir sorun yaşamadım ama söylediğinizi deneyeceğim teşekkür ederim.