PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam açma düğmesi boşluğuna madde kaçtı

HarunHoca
25-09-2016, 18:10
Arkadaşlar yardiminiza ihtiyacım var. Biliyorsunuz 301 lerin cam açma düğmeleri vitesin orada. Cam açma düğmelerine krom tırnak yapıştırıp sabitlemiştim. Ancak o tırnak yerinden çıkmış. Çıkması önemli değil ama nasıl olmuşsa o küçücük aradan geçip araya sıkışmış. O nedenle de cam düğmesine basamıyorum, basılmıyor, dolayısıyla cam açılmıyor. Sormak istediğim şey o bölümü o parçayı oradan çıkarabilir miyim ?
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160925/567fc0d390825caf7b97cf91b31153b7.jpg

converse10
25-09-2016, 18:27
Komple sökmeniz gerekli sökerek içerisinde bulunan ince metallerini yönüne dikkat edin

HarunHoca
25-09-2016, 18:36
Komple sökmek derken? Nasıl yani? Fotoğraftaki o iki düğmeyi birlikte tutan dikdörtgen bölüm sanki uygun bir materyal ile çıkabilecek gibi duruyor ama emin olamadım. Yoksa yapışmış mı? Kötü oldu bu iş?

Pars
25-09-2016, 20:12
Komple sökmek derken? Nasıl yani? Fotoğraftaki o iki düğmeyi birlikte tutan dikdörtgen bölüm sanki uygun bir materyal ile çıkabilecek gibi duruyor ama emin olamadım. Yoksa yapışmış mı? Kötü oldu bu iş?

Düğme takımını daha önce sökmediyseniz işi bilen birine bırakın cıkartırken tırnakları kırıla biliyor..
yada size düğmenın alt tırlaklarının resimlerini göndereyim o na bakarak çıkarın ..

HarunHoca
25-09-2016, 21:14
Düğme takımını daha önce sökmediyseniz işi bilen birine bırakın cıkartırken tırnakları kırıla biliyor..
yada size düğmenın alt tırlaklarının resimlerini göndereyim o na bakarak çıkarın ..
En iyisi resimleri bir gönderin size zahmet. Bir de zarar vermemek için ne kullanarak sökmek gerekiyor?

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pars
25-09-2016, 21:23
plastik aparatlar var onunla cıkarmanız gerekiyor

HarunHoca
27-09-2016, 19:37
Düz tornavida marifetiyle o dikdörtgen bölüm çıkarılarak maddeye ulaşıldı,çıkarıldı ve bölüm yerine takıldı. Ancak problem çıkaran o küçük parça asıl yeri olan cam açma düğmesine henüz erişemedi. Bu sefer japonla yapıştırmayı deneyeceğim. Bu sefer de tutmaz ve aşağı kaçarsa ben bu parçayı imal eden o asyalı küçük kardeşime okuyacağım :)

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi