PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : koltuk ısıtma çalışmıyor

gencmuzik0
24-09-2016, 12:14
arkadaşlar 2012 508 1.6 e-hdi allure kullanıcısıyım. aracı yeni aldım, ön iki koltuğun da ısıtması çalışmıyor, sizce sorun ne olabilir? aklıma sigorta geliyor ama daha bakamadım. bu arada başka çalışmayan herhangi bir aksamı yok aracın.

canmühür
24-09-2016, 22:56
Ikiside calismiyorsa sigorta gibi duruyor once sigortaya bakin derim

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gencmuzik0
25-09-2016, 11:46
sigortaya bakmaya çalıştım ama yerini bulamadım, bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?

Pars
25-09-2016, 12:04
Torpido gözü içinde sag tarafında sigorta paneli var oraya bakın

Pars
25-09-2016, 12:07
sigortaya bakmaya çalıştım ama yerini bulamadım, bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?
Şase numarası verirseniz tam olarak kaç numara sigorta oldunu söyleye bilirim..

gencmuzik0
25-09-2016, 12:22
Şase numarası verirseniz tam olarak kaç numara sigorta oldunu söyleye bilirim..

şase no: VF38D9HR8CL001341

benim anlamadığım nokta kullanım klavuzunda neden hiç bir şeyin sigortası belirtilmemiş? normalde diğer markaların çoğunda aracın bütün donanımının ayrıntılı sigorta şeması var

gencmuzik0
25-09-2016, 13:40
peugeot 3008 in kullanım kılavuzuna baktım, onun ısıtmalı koltuk sigortası akünün üzerindeki sigortalardan birisi.

Pars
25-09-2016, 20:02
şase no: VF38D9HR8CL001341

benim anlamadığım nokta kullanım klavuzunda neden hiç bir şeyin sigortası belirtilmemiş? normalde diğer markaların çoğunda aracın bütün donanımının ayrıntılı sigorta şeması var

Torpido gözü içinde sağ taraftaki sigorta panelindedeki 7 numarakı 25 amper sigorta ..kolay gelsin

gencmuzik0
29-09-2016, 20:28
Torpido gözü içinde sağ taraftaki sigorta panelindedeki 7 numarakı 25 amper sigorta ..kolay gelsin

hocam çok teşekkür ederim ama sorunu çözemedim :)) 7 numaralı sigortanın hangisi olduğu belli değil ama 25 amperli 3 tane sigorta vardı, 2 tanesi elektrikli koltukların galiba 1 tanesi de dediğiniz gibi ısıtmalı koltuğun, 3 sigortayı da değiştirerek taktım ama ısıtma yine çalışmadı. ben de koltukların altındaki soketleri bi söküp takayım belki temassızlık vardır dedim (daha önceki bir aracımda elektrikli koltuk çalışmıyordu soketi çıkarıp takınca çalışmıştı) ama işi berbat ettim, soketi tutan siyah basit bir klips var soketi açarken onu kırdım, üstelik iki koltuğunkini de :))) şimdi yana yana bu klipsten arıyorum. üstelik aracımın çalışan elektrikli koltukları da artık çalışmıyor ve hava yastığı uyarısı geliyor sürekli :(((( ankaradaki parçacıların hepsini aradım ama hiçbirine tarif edemedim bu kırılan klips in nasıl bir şey olduğunu, yetkili servis de anlamadı hangi parça olduğunu !!!