PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba

jayjay
27-08-2016, 15:03
Selamünaleyküm, ben İbrahim:kutlama:

Çoktandır sitenizi inceliyordum fakat foruma yeni üye oldum. Bir peugeot aracım yok ama buradaki bilgi ve paylaşımları beğendiğim için aranızdayım. Gerçekten diğer markaların forumlarına göre çok kaliteli bir site ve kaliteli insanlar var aranızda. Gıpta ederek baktım ve en sonunda yeni üyeniz oldum. Sayın harunhoca, sayın necdetpek, sayın tebukan ve diğer saygı değer üyelerin çalışmalarını ve bilgilendirmelerini yakından takipteyim.

Kendime gelince de özel bir hastanede vezne görevlisiyim. Emektarım 5 senedir kahrımı çeken ve çok sevdiğim 2006 Tata indica 1.4TDI bir araca sahibim. Fakat uzun bir zamandır da bir araç arayışı içindeyim. Malum hatchback araçlarda bagaj olmadığı ve ailemize Çınar paşa katıldığı için ve sedan araç bakıyordum. Eşiminde kullanması ve İstanbul trafiğinde rahat olmak için 2013 model ve üzeri dizel otomatik arayışı içindeyim. Peugeot 508 ile Citroen C4 arasında kaldım anlayacağınız ???. Bu iki araç arası kalma nedeni de nedir? ikisi çok ayrı araç dediğinizi duyar gibiyim ama dayımın elinde olan Citroen C4 ün bagajını gördükten sonra biraz fikrim değişti. Başınızı daha fazla ağrıtmadan takipte olacağım. Tekrardan herkese çok selamlar ve iyi çalışmalar dilerim.:tesekkur:bye

tsinanb
27-08-2016, 15:33
Selamünaleyküm, ben İbrahim:kutlama:

Çoktandır sitenizi inceliyordum fakat foruma yeni üye oldum. Bir peugeot aracım yok ama buradaki bilgi ve paylaşımları beğendiğim için aranızdayım. Gerçekten diğer markaların forumlarına göre çok kaliteli bir site ve kaliteli insanlar var aranızda. Gıpta ederek baktım ve en sonunda yeni üyeniz oldum. Sayın harunhoca, sayın necdetpek, sayın tebukan ve diğer saygı değer üyelerin çalışmalarını ve bilgilendirmelerini yakından takipteyim.

Kendime gelince de özel bir hastanede vezne görevlisiyim. Emektarım 5 senedir kahrımı çeken ve çok sevdiğim 2006 Tata indica 1.4TDI bir araca sahibim. Fakat uzun bir zamandır da bir araç arayışı içindeyim. Malum hatchback araçlarda bagaj olmadığı ve ailemize Çınar paşa katıldığı için ve sedan araç bakıyordum. Eşiminde kullanması ve İstanbul trafiğinde rahat olmak için 2013 model ve üzeri dizel otomatik arayışı içindeyim. Peugeot 508 ile Citroen C4 arasında kaldım anlayacağınız ???. Bu iki araç arası kalma nedeni de nedir? ikisi çok ayrı araç dediğinizi duyar gibiyim ama dayımın elinde olan Citroen C4 ün bagajını gördükten sonra biraz fikrim değişti. Başınızı daha fazla ağrıtmadan takipte olacağım. Tekrardan herkese çok selamlar ve iyi çalışmalar dilerim.:tesekkur:bye

Öncelikle bu sıcak giriş mesajınız için çok teşekkürler aramıza hoş geldiniz :) peugeot 508 ile C4 arasında kalmak ilginç olmuş kesinlikle 508 derim. Tabi bütçe de önemli. Hatchback araç olarak en geniş bagaj hacmi bildiğim kadarıyla yeni 308 de var 430 litre civarı bir hacim söz konusu. Ama yeni 308 in dizel otomatik versiyonu 2015 te satılmaya başladı. Bizde de aynı araç var ve malesef satmayı düşünüyoruz aracımın konu başlığında ilanı var düşünürseniz bakabilirsiniz.

HamzaHakkı
27-08-2016, 18:17
Aleykümselam hoşgeldiniz, ikisi de güzel araç fakat ben tercihimi 508 den yana kullanırdım. İnşallah gönlünüze göre güzel bir araç bulursunuz.

jayjay
28-08-2016, 13:33
Aleykümselam hoşgeldiniz, ikisi de güzel araç fakat ben tercihimi 508 den yana kullanırdım. İnşallah gönlünüze göre güzel bir araç bulursunuz.

Hoşbuldum :arkadasHayırlısı inşallah, ibre % 65 peugeut 508, % 5 citroen c4 ve sağolsun tsinanb arkadaşımızın kafama sokmasıyla :D %30 peugeut 308

Öncelikle bu sıcak giriş mesajınız için çok teşekkürler aramıza hoş geldiniz :) peugeot 508 ile C4 arasında kalmak ilginç olmuş kesinlikle 508 derim. Tabi bütçe de önemli. Hatchback araç olarak en geniş bagaj hacmi bildiğim kadarıyla yeni 308 de var 430 litre civarı bir hacim söz konusu. Ama yeni 308 in dizel otomatik versiyonu 2015 te satılmaya başladı. Bizde de aynı araç var ve malesef satmayı düşünüyoruz aracımın konu başlığında ilanı var düşünürseniz bakabilirsiniz.

Hoşbuldum :arkadas Hocam dur kafamı bulandırma :S:D Elimdeki aracı satmadan yeni aracı almam gerektiğinden 308 bütçemi zorlayabilir. Yine de teşekkür eder sizin için en hayırlı zamanda en iyi fiyata satmanızı dilerim.

Bu arada değerli forum üyelerine bir şey sormak isterim. Siyah araçlarda kaza oranı daha yüksek diye bir söylenti var. Bu doğru mudur yoksa hurafe mi?

HarunHoca
28-08-2016, 20:46
Forumun değerine ve saygınlığına katkım olduğunu dile getiren değerli arkadaşıma teşekkür ederim. Bu sizin nezaket ve beyefendiliginizden kaynaklanan bir durum. Ben sadece nacizane aracıma yaptıklarımı arkadaşlarımla paylaşmaya çalışıyorum.
Iki araç arasında kaldı iseniz bir sedanci olarak kesinlikle 508 derim. Iyi günler dilerim.

HamzaHakkı
28-08-2016, 21:47
Hoşbuldum :arkadasHayırlısı inşallah, ibre % 65 peugeut 508, % 5 citroen c4 ve sağolsun tsinanb arkadaşımızın kafama sokmasıyla :D %30 peugeut 308

İşin içine 308 girecekse bence c4 şıklar arasından silinebilir :) c4'ün 1.6 dizel 110 hp modelini kısa bir süre kullandım araç yol tutuşu ve motor performansı olarak gayet iyiydi fakat iç ferahlığı ve kullanım zevki olarak 308 bence daha zevkli ve ferah iç mekana sahip, eski 308 için konuşuyorum yeni çıkan t9 308 daha da güzel ve konforludur diye düşünüyorum kullanma fırsatım olmadı. Bütçeniz uygun ise 508 fakat bütçeyi aşıyorsa t7 kasa 308 de gayet güzel bir araç, ben de yeni aldım siyah renk :) ilk izlenim olarak çok memnunum, yakında konusunu açarım.

Siyah renk araçların daha çok kaza yapma konusunda yapılan araştırmalarda gece görünürlüğü zor olduğu için gece kaza yapma riskleri %47 daha fazla olduğu yazıyor internette ne kadar doğru bilmiyorum ama.

jayjay
23-09-2016, 14:24
Arkadaşlar selam. Sonunda aracıma kavuştum. %5 Lik oran verdiğim c4 ü aldım bütçe durumlarından dolayı. Alır almaz bakimini yaptırıp düştüm bodrum yollarına. Yakıt tüketimi gerçekten çok iyi. Değerleri ve tecrübelerimi yakında paylaşacağım. Tekrardan görüşmek dileğiyle. Saygılarımla. (2013 citroen c4 1.6hdi confort plus 45000 km manuel)

Ömer Gedik
23-09-2016, 14:32
Aracınız hayırlı olsun aramıza hoşgeldiniz.

jayjay
23-09-2016, 15:59
Çok teşekkür ederim Ömer bey

Abdullah
23-09-2016, 16:40
aramıza hoşgeldiniz yeni aracının hayırlı olsun kazasız belasız kullanın ama keşke 508 olsaymış :)

tsinanb
23-09-2016, 20:21
Hayırlı olsun aracınız

jayjay
23-09-2016, 20:32
aramıza hoşgeldiniz yeni aracının hayırlı olsun kazasız belasız kullanın ama keşke 508 olsaymış :)

Keşke ama hayırlısı. Vardır bunda da bir hayır dedik kısmetimiz buymuş dedik aldık. Bizim emektardan sonra zorlanırim diyordum ama hiç zorlanmadım. Daha alır almaz akşamına 700-800 km yol yaptım. Çok şükür. Rabbim cümlemize kazasiz surusler nasip etsin.

jayjay
23-09-2016, 20:33
Hayırlı olsun aracınız

Çok teşekkür ederim :D