PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 Arıyorum Tavsiyeniz Önemli

xirman
20-08-2016, 20:03
Selamın aleyküm, arkadaşlar ilk defa araba alacağız. 4kapı 206 düşünüyorum az yakan çok kaçan hangi modelini almak daha mantıklı daha ekonomik daha konforlu max 18.000TL bütçem var.
Öğrenciyim sürekli şehir içi kullanacağım 1.4 1.6 hangi model daha az yakar masrafı nekadar olur bakım senelik muayene felan bilgilendirirmisiniz.
Bu arada ben Manuel vites düşünüyorum yarın otomatik viteste bi sorun çıkarmasın şanzıman felan.

Cagatay
20-08-2016, 21:00
Aleyküm Selam Arkadaş 206 düşünüyorsun ve şehir içi kullanıcam diyorsan 206 nın dizellerini al derim 1.4 70 HP 160 nm tork üreten modeli senin için ideal şehir içi 5-7 litre arası yakar ama öle hızlı şahlanma felan düşünme bu dizel modelinde torku biraz dizellere göre düşük işin açıkçası.Eğer benzinli düşünüyorsan onlar biraz daha ucuz bide lpglisini bulursan tamamdır ama 206 306 lpgde biraz sıkıntı çıkartıyor ehli bir usta herşekil yaparda her yerde yok öle bilen. Alıcağın arabanın tramer kaydı kaç binde bakımlarını felan sor incele hangi yağ kullanıyor ıvır zıvır işlerini sorarak alıver ama mutlaka kullan. Hayırlısı Bakalım.

xirman
20-08-2016, 21:03
Aleyküm Selam Arkadaş 206 düşünüyorsun ve şehir içi kullanıcam diyorsan 206 nın dizellerini al derim 1.4 70 HP 160 nm tork üreten modeli senin için ideal şehir içi 5-7 litre arası yakar ama öle hızlı şahlanma felan düşünme bu dizel modelinde torku biraz dizellere göre düşük işin açıkçası.Eğer benzinli düşünüyorsan onlar biraz daha ucuz bide lpglisini bulursan tamamdır ama 206 306 lpgde biraz sıkıntı çıkartıyor ehli bir usta herşekil yaparda her yerde yok öle bilen. Alıcağın arabanın tramer kaydı kaç binde bakımlarını felan sor incele hangi yağ kullanıyor ıvır zıvır işlerini sorarak alıver ama mutlaka kullan. Hayırlısı Bakalım.

Ben şuanda 1.6 lara bakıyorum biraz hız performans olsun atik olsun diye ama lpg de çıkarttıgı sorun maliyetli olurmu ? Masrafı
Hangi modelleri önerirsiniz 18 e

Cagatay
21-08-2016, 13:15
1.6 lara bakıyorsanız 1.6 Roland Garros olursa çok iyi olur ama o 18 e bulmanız çok zor 1.6 ların XT modeli sizin istediğiniz araç atik 88 hp 135 nm tork var bu araç güzel kaçar.18 bin tlye düşük binde bulabilirseniz keyfinden yenmez ama bu araçların oynanmamış olanına bakın Lpg konusuna gelince (her araba için demiyorum) bazen motor arıza ışığı yaktırır tekleme yaptırabilir vs değişik değişik huyları var pejo lpgye biraz gözünün tersiyle bakıyor gibi bir görüntüsü var söylemiş olayım 1.6 şehir içi 10 litre yakıyor bunu göz ardı etme.

kral1840
22-08-2016, 12:00
merhaba hocam düşünürseniz kayınbiraderimde 206 var.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-bakimli-temiz-full-plusfull-alicisina-hayirli-olsun-323569729/detay