PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım edin lütfen:(

Acaroglu38
20-08-2016, 09:02
Arkadaşlarım kardeşlerim forma konu açmakla ilgili hatalar yapmış olabilirim affınıza sığınıyorum. Benim aracım gaz verince, birden gaz verince yığılıp kalıyor arıza lambası yanıp fan açıyor. Ustalar motoru açcaz dedi başına gelen varsa yardımcı olabilirmisiniz? Bujiler ve bobinler değişti carbon clean yapıldı ama sonuç olumsuz 😔

RCZ-THP200
15-09-2016, 20:21
Turbo hortumlarına baktır. Sonra HPFP ye.. Yüksek benzin basınç pompası olur kendisi.. Eğer aracın thp 156 ise, fren müşürüne baktır arkadaşım.. Yoksa bir elm327 edin, obd doctor diye bi uygulama var. Onunla bağlan ve kodları buraya yaz.. Yardımcı olmaya çalışalım. Öyle motor açtırma hemen..

Pars
16-09-2016, 22:53
Arkadaşlarım kardeşlerim forma konu açmakla ilgili hatalar yapmış olabilirim affınıza sığınıyorum. Benim aracım gaz verince, birden gaz verince yığılıp kalıyor arıza lambası yanıp fan açıyor. Ustalar motoru açcaz dedi başına gelen varsa yardımcı olabilirmisiniz? Bujiler ve bobinler değişti carbon clean yapıldı ama sonuç olumsuz 😔
Arkadaşım geçmiş olsun en kısa sürede ve en düşük maliyetle aracınızın arzasını giderirsiniz inşAllah ..
aracınız kaç km dedir ..düşük basınç pompası olabir tabi burdan ne yazsak boş aracı görüp diagbox la arıza okuyup test etmek lazım ..

MYLife RCZ
25-09-2017, 22:19
Arkadaşlar merhaba yeni konu açmak istemediğimden kaynaklı buraya yazıyorum.. Ben yaklaşık 3 hafta önce 1.6 thp 156 lık rcz aldım .İlk servise gittiğimde yağ kartellerini,radyatör hortumları,yüksek basınç pompasını,turbo soğutucusunu ve fren müşrünü değiştirdiler.Sonra ertesi gün aracım tekrar arıza ışığı yaktı ben bu konuyla ilgili tekrar servise gittim ve vanalı egzozdan kaynaklı olduğunu söylediler ve buna çözüm olarak motor yazılımı atabiliriz dediler.Bende malum onay verdim ve yazılımı attılar ve servisten çıktıktan 2 gün sonra arıza ışığı tekrar yandı ve ben başka bir serviste arıza tespit işlemi yaptırdım ve çıkan sonuçta egzoz sondasının arızalı olduğu söylendi.Şimdi ben hem egzozum olsun istiyorum ama araba ezgoz kabul etmiyor birisi bana çözüm konusunda yardımcı olabilirmi arkadaşlar... İlginize teşekkür ederim :)