PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba Peugeot Ailesi :)

vaMpire
04-08-2016, 11:22
merhabalar. Yakın bir zamanda kısmetse ilk peugeot aracımla ailenin üyesi olacağım. buradan tanışmak istedim :) Ayrıca almayı düşündüğüm araç hakkında da bilgi almak istiyorum.

Clio IV EDC li bir beladan yakın zamanda kurtuldum. Bir şekilde yıldızım barışmadı araba ile. Ama yeni alıcısı aracı çok beğendi. Hayrını görsün :) Şimdi yeni bir araç bakıyorum ve oto pazarında bir zamanlar incelediğim ama bir kenarda kalmış olan Peugeot 308 i gördüm (yeni kasa). Araba özellikle allure paketinde yok yok donanım olarak. Araçla anlaştık ama ne yazık ki sahibi aracı pazardan eve götürürken kaza yaptı. Şimdi başka bir 308 buldum ancak bir durum dikkatimi çekti. Araç trafikte özellikle istanbul trafiğinde 1 tane bile yok. Göremiyorum. Test sürüşüne çıktığımda EAT6 şanzıman çok hoşuma gitti. Aracı inceleyen kişilerden hiçbiri de olumsuz yorum yapmamış. Ancak araç trafikte yok. Açıkçası piyasada çok görülmeyen bir araç kullanmak hoşuma gider. Clio gibi her sokakta üç beş tane oldu mu o arabanın tadı kaçıyor. Zaten 308 de bakışların odağı olacak güzellikte. Ama ikinci el piyasası ve yedek parça tedariği gözümü korkutuyor.

Düşünceleriniz neler acaba ? Forumda 1.2 EAT6 308 sahibi olan var mı ? İyi forumlar...

Ömer Gedik
04-08-2016, 11:33
Aramıza hoşgeldiniz. Şimdiden alacağınız aracın hayırlı olmasını diliyorum.

Yeni 308 kullanımı oldukça keyifli bir otomobil. C Segmentine yeni referans noktaları getirecek kadar da kaliteli. Parça konusunda sorun yaşamazsınız. 1.2 THP hem düşük vergi dilimi ile hem de 130Hp 230Nm performansı ile oldukça keyifli. 2 yıldır da sınıfında yılın motoru seçilen başarılı Downsizing temsilcilerinden. Bence şimdiden keyfini sürün.

vaMpire
04-08-2016, 11:56
Yorumunuz için teşekkürler Ömer bey. Peki Dünyanın binbir türlü hali var. acil bir durumda satmak istesek ikinci el piyasası canlı mı ? Çünkü İstanbul gibi büyük bir şehirde aracı henüz görmek kısmet olmadı trafikte...