PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kabin içinde Zzztt sesi :)

Gökay
20-11-2010, 18:28
;D
Uzun bayram tatilinde Ayvalık civarına gittik,biraz cross-country takıldık aslanımızla.
Netekim problemsiz bir yolculuk oldu fakat dönüş yolunda ve bugun araç içinde fark ettiğim daha önce duymadığımız aslında benim gibi kıllık derecesinde hassas olanların duyabileceği çok ince bi zzzzzttt sesi duyuyoruz :)

Nereden geldiğini henuz çözemedim elektronik bir şeyden geldiği belli takipteyim, fikri olan varmı?

TanerHoca
20-11-2010, 19:19
bu sesin o kadar değişik ve ilginç sebepleri olabiliyor ki şaşırmamak elde değil.
mesela benim araçta ön cam güneş siperliğinin iç tarafındaki banta yerleştirdiğim
bir kartvizit nasıl bir " Zzztt sesi" çıkarıyordu tahmin bile edemezsin. :D

Ömer Gedik
21-11-2010, 08:23
Kapıların civatalarını bir kontrol edin öncelikle, zamanla otoblokajın titreşimle çözülmesi sonucu geveşeyebiliyor.

Gökay
21-11-2010, 08:56
Kapıların civatalarını bir kontrol edin öncelikle, zamanla otoblokajın titreşimle çözülmesi sonucu geveşeyebiliyor.

Ömer dediğin mantıklı olabilir neticede dikkatli ama fazlaca bozuk zeminde kullanıldı araç.

Birde kapıların tam neresinden bahsediyorsun tam kavrayamadım?

Ömer Gedik
21-11-2010, 09:53

Ömer dediğin mantıklı olabilir neticede dikkatli ama fazlaca bozuk zeminde kullanıldı araç.

Birde kapıların tam neresinden bahsediyorsun tam kavrayamadım?

Kapıyı açın Sizin araç içindeyken görmediğiniz kapı direğine gelen kısımda bir kaç civata mevcut.

Ozan
21-11-2010, 15:00
Bence ilk olarak küllük kol dayama kapı ceplerini kontrol et.(herzaman işe yarar):)
Gösterge tablosundanda gelmesi kuvvetle muhtemel.(Şirkette kullandığımız Fiestaların kronik hastalığıydı)Ses geldiğinde gösterge tablosunu elinle hafifçe bastır.Oradan gelip gelmediğini anlayabilirsin.

TanerHoca
21-11-2010, 19:59
Bence ilk olarak küllük kol dayama kapı ceplerini kontrol et.(herzaman işe yarar):)

kesinlikle ben de aynı düşüncedeyim. ;)

bu sesin o kadar değişik ve ilginç sebepleri olabiliyor ki şaşırmamak elde değil.
mesela benim araçta ön cam güneş siperliğinin iç tarafındaki banta yerleştirdiğim
bir kartvizit nasıl bir " Zzztt sesi" çıkarıyordu tahmin bile edemezsin. :D

lacsdo
22-11-2010, 09:25
Ömür biter ZZZZTTT sesi bitmez bence bırak gitsin :)

Gökay
22-11-2010, 09:56

Cevabınız diğer arkadaşlar gibi çözüme yönelik olsaydı daha iyi olacaktı sanırım! :)

Ses kaynağı mekanik değil arkadaşlar,elektronik bir zzz'lama.Takipteyim çözeceğim.Henuz kapılardaki otoblokaja bakamadım...

BahadırALTUN
22-11-2010, 10:00
Mekanik sese en büyük örnek çakmak olurdu ama mekanik değil demişsiniz. ÇAkmak tam yerine oturmayınca acayip zırıldıyor.

Elektronik ses için ise araçta telefon kiti Ipod Iphone veya Mp3 bağlantısı varmı diye soracağım. Bu cihazlar kendileri kapalıyken bile araçtaki ses sistemi açıksa (Aux in) parazite neden olabiliyorlar.

γuяdaeя
22-11-2010, 12:29
Benzer bir ses benim 308'de yolcu tarafındaki güneşlikten geliyordu. Makyaj aynası zıngırdıyormuş meğer. Ama bu torpidodan gelen sesten daha rahatsız edici değil. Özellikle tırtıklı asfaltta müziğin sesini açmazsam işkence dayanılmaz oluyor ;D

Thesoldier94
23-11-2010, 01:04
saçma gelecek ama bugün bende aynı sesten rahatsız oldum klimayı çalıştırdım 1 dakika ve kapattım.ses kesildi.enteresan bir elektronik cızırtı sesiydi.sizde aynı şekil deneyin bakın derim.

lacsdo
23-11-2010, 08:57

Cevabınız diğer arkadaşlar gibi çözüme yönelik olsaydı daha iyi olacaktı sanırım! :)

Bende sizin gibi bu tip seslere hassas ve sürekli bu yüzden aracımı servise sokan birisiydim artık aldırmamaya çalışıyorum,kendimi sizin yerinize koyup o psikolojiyle cevap yazdım kusura bakmayın,umarım probleminiz en kısa sürede çözülür.

Abdullah
23-11-2010, 10:38
jakar1 benim aracın torpido tırnakları alttan kırılmış onlar ses yapıyor mesela değiştirmeye kalktım servis soyguncu mantığı ile tanesine 25TL istedi. Tropix için 25TL nın lafı bile olmaz ama çok basit birşey o yüzden vaktim olduğunda kendim tamir edeceğim sadece bir damla yapıştırıcı o kadar ;D

γuяdaeя
23-11-2010, 11:36
jakar1 benim aracın torpido tırnakları alttan kırılmış onlar ses yapıyor mesela değiştirmeye kalktım servis soyguncu mantığı ile tanesine 25TL istedi. Tropix için 25TL nın lafı bile olmaz ama çok basit birşey o yüzden vaktim olduğunda kendim tamir edeceğim sadece bir damla yapıştırıcı o kadar ;D

Abdullah yapıştırırken çok dikkat et. İyi denk getirmezsen daha kötü olabilir, bu durumda yenisini almak kaçınılmaz olur.

Abdullah
23-11-2010, 13:55

Abdullah yapıştırırken çok dikkat et. İyi denk getirmezsen daha kötü olabilir, bu durumda yenisini almak kaçınılmaz olur.

evet Yurdaer abi haklısın zaten o kadar rahatsız etmiyor ama şu parke taşlı yollar varya işte onlar çıldırtıyor insanı Ataşehirde de heryer parke sinir oluyorum pek dokunasım yok ama bu ara kalmış şurda 20 günüm ;D