PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 haftalık aracımda 2 ufak sorun...

drwhiskey
19-11-2010, 01:28
arabam henüz 2 haftalık olmasına rağmen ufak sorunlar oluştu. bunları paylaşmak istiyorum.

1.sorun: "airbag veya emniyet kemeri hatası"
sabah sorunsuz bir şekilde iş yerime gittim. akşam saatlerinde iş yerimden çıkarken arabada airbag ışığı sönmedi ve bilgisayarda yukarıda tırnak işaretine aldığım sorun belirdi. kontağı kapattım açtım. 4 kere tekrarladıktan sonra sorun geçmeyince arabamı servise götürdüm. servisteki arkadaş sorunu gördü ve sıraya girdim. 30 dakikalık bir beklemeden sonra kontağı çevirince sorun tekrarlamadı. defalarca kontağı açıp kapamasına rağmen sorun oluşmadı. bilgisayarı bağladı orada da bir sorun çıkmadı... sizce ne olabilir? veya ne gibi sorunlar çıkarabilir?

2.sorun: marşa bastığımda otomobil çalışmadı.
bayram ziyaretinden sonra arabama bindim. 1 2 3 ve sonunda 4. denemede çalıştı. kontağı çevirince 2 sn. gibi bir süre sonra marşa basmayı otomatik olarak kesiyor araba. marşa basmadan önce ya da basarken arabadan olumsuz herhangi bir ses gelmedi. normal çalışmadan önceki marş sesi vardı. ancak çalışmadı. dikkatimi çeken tek şey (alakasız gelse de) fanı (klima çalışmıyordu) motoru kapatmadan önce kapatmamışım. mazot pompasıyla ilgili bir şey mi oldu yoksa bir tıkanıklıktan mı oldu bilemiyorum.

bu konular hakkında bilgisi veya yorumu olan varsa lütfen yazsın. teşekkürler...

Ömer Gedik
19-11-2010, 07:28
Bana acaba akünüz mü zayıf diye düşündürdü açıkçası. Hata benim bildiğim beyinde kayıt altında tutuluyor. Onu göremiyorlar mı?

drwhiskey
19-11-2010, 12:35
bilgisayar airbag hatasıyla ilgili kayıt tutmamış. beraber baktık hatta. ama sorun ya da hata geçmişi gibi bir şey görünmüyordu.. aküde nasıl bir sorun olabilir ki? marş basıyordu normal bir şekilde. sadece çalışmadı. yani arabada yakıt yokmuş gibi...

teoman
19-11-2010, 13:10
böyle ilginç tuhaf arızalar genelde akü çıktı, başka bi arkadaşın sıfır arabasında da yaklaşık aynı durumlar oluşmuştu....

albayrakh
08-12-2010, 00:07
Arkadaşlar bende arabayı teslim aldığım ilk anda bu tür hatalar verdi araç, verebileceği bütün hataları verdi sanaırım airbag, abs, eps ne var ne yok , teslim almıyorum dedim aracı iade ediyorum.:(... hemen servise götürdüler aracı 10 dakka sonra geldiler akü akımı zayıf olduğu için elektronik koruma falan filan gibi şeyler dediler o günden sonra bir hata görmedim... arada sırada yapabilir dediler akü zayıfladığı zaman, yeni araçta da muhtemel olabilecek bir sorun dedim geçtim... şimdi bir sorunumuz yok şükür....