PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tepee Outdoor ve Tepe Zenith

Ömer Gedik
17-11-2010, 18:07
Bir süre önce Partner Tepee Outdoor tanıtıldı. Aslında bununla ilgili daha önceden bir konu açacaktım ama sınavlar ve yoğunluk derken konuyu açamadım.

Peugeot Partner Tepee çıktığı zamandan beri aslında ticari amaçlardan ziyade binek kullanıma çok uygundu. Modüler yapısı, üst seviye donanımları, kaliteli malzemeler ile bir çok binek kullanıcısı kendine çekmeyi başarmıştı. Şimdi ise Partner Tepee yeni donanımları yeni ekipmanları daha da güçlü. Şimdi biraz da araçlardan bahsedelim.

Partner Tepee Outdoor

Tepee Outdoor daha önce 3008 den tanıdığımız özel çekiş kontrol sistemi Grip Control ün Partner Tepee'ye aktarılmış hali. Bu özel çekiş sistemi önden aktarmada gerekli kuvvet dağılımını sağlayarak çekiş kontrolü sağlıyor. Eski Partner'da (Partner Origin) Adventure modelinde kilitli diferansiyel bulunmaktadydı bu sayede özel çekiş kontrolü sağlanıyordu ama bu yeni elektronik sistem farklı zemin koşulları için çekiş kontrolü sağlıyor.

Tepee Outdoor'da PSA grubunda sıkça kullanılan DV6 kodlu 1,6 HDI 90 Hp lik ünite mevcut. 1750 d/d 'da ürettiği 215 Nm tork ile gerekli çekiş sağlanıyor. 1422 kg ağırlığı ve hacmi baz alındığında karma yakıt tüketimi 5,9 LT/100 km olarak çıkmış.

Aracın güvenlik donanımı oldukça iyi. ABS, AFU(Acil Fren yardım Sistemi), REF(Fren gücü dağıtım Sistemi), ESP, Hill Holder, Sürücü Yolcu ve Yan Hava yastıkları, piroteknik emniyet kemerleri, ön ve arkada Isofix bağlantıları mevcut.

Donanımda ise Premium'dan Yükseltilmiş Süspansiyon, 16 yerine 15 inç jant kapaları ve 195 70 15 lastikler, Siyah maşpiyel koruma çıtası, outdoor tipi yarı siyah ön tampon, ön sislerde krom çerçeve, ve kapılarındaki Outdoor logosu ile ayrılıyor.

Partner Tepee Premium Pack Zenith

Partner Tepee çıktığı ilk günden beri Premium Pack donanımıyla göz dolduruyor. Cruise Control, Çift Bölgeli Otm. Klima, deri direksiyon, Özel kumaş koltukları ve tüm detayları onu bu sınıfta özel kılıyordu. Ama genellikle yabancı kataloglardan Türkçe ye çevrilmiş kataloglarda görülen parçalı Cam tavan tüm Premium Pack alıcılarının dikkatini çekiyordu. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Autoshow'da PEugeot Türkiye bu eksiği giderdi. Yeni Zenith modeli Parçalı Cam tavanıyla bu sınıfta en uç nokta olmayı başarmış oldu.

Tepee Zenith donanımı dışında 1,6 HDI 110 HP 240 ( Overboost ile 260 Nm) lik motoruyla da göz dolduruyor. Ekonomik, güçlü ve sorunsuz... Tam da bu sınıftan beklendiği gibi.

Fiyatları da yazmak isterim.

Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI 90 Hp 215 Nm 5 ileri manuel 33,900 TL
Partner Tepee Premium PAck Zenith 1.6 HDI 110 Hp 240 Nm(260 Nm) 5 ileri manuel 37.950 TL

TanerHoca
09-12-2010, 18:35
zenith paket için benden de bir ekleme:

Tavan konsolunda eşya saklama gözleri, yük bölümünde tavana entegre eşya saklama kutusu, uzunlamasına veya yanlamasına takılabilen tavan barları, park yardım sistemi, elektrikli katlanır yan aynalar ve 16” Arenal tipi alaşım jantları standart olarak sunuluyor.

TanerHoca
09-12-2010, 18:48
iki tane de foto

http://img528.imageshack.us/img528/2664/partnertepee0711ps064.jpg
http://img256.imageshack.us/img256/381/peugeotpartnercamtavan.jpg

Ozan
09-12-2010, 20:15
iki tane de foto

http://img528.imageshack.us/img528/2664/partnertepee0711ps064.jpg
http://img256.imageshack.us/img256/381/peugeotpartnercamtavan.jpg

Hocam fotolardan görüntü harika ancak ptesi aracı Efe'de inceledim.Cam tavanlar sadece güneş ışığını hafifçe içeri taşımak vazifesi görüyor.Hapishanelerdeki küçük pencere misali.Dışarıyı görebilmek işkence,nerdeyse imkansız.Ayrıca tavandaki 4 pencerenin ortasından geçen havalandırma kanalıda çok alçakta olduğundan dolayı benim neredeyse kafam çarpıyor.Aracın içini havalandırmanın alçakta konumlanmış olması çok basıyor.Ancak bagaj kapağını açınca karşınıza çıkan göz çok fonksiyonel.
Bence Zenith versiyonunu iş amaçlı olarak değilde binek amaçlı kullanmak daha uygun gibi.

TanerHoca
09-12-2010, 20:28
...
Bence Zenith versiyonunu iş amaçlı olarak değilde binek amaçlı kullanmak daha uygun gibi.

kesinlikle haklısın.
bir arkadaş almış.yarın kısmetse yakından bir inceleyeceğim.

TanerHoca
22-12-2010, 21:43
nihayet arkadaşın partneri inceleme şansım oldu.araç tam bir hobi aracı olmuş.

http://img690.imageshack.us/img690/6786/photo0184s.jpg

γuяdaeя
22-12-2010, 22:01
Jantları da pek güzelmiş. Araç zaten güzel :)
Şu ticari araç kavramını bi elden geçirseler fena olmayacak. Bu otomobilin binekten ne farkı var?

Ömer Gedik
22-12-2010, 22:19
Binekten daha iyi Yurdaer :) Tepee Zenith kesinlikle Şahane

γuяdaeя
22-12-2010, 22:24

Yok o anlamda söylemedim Ömer. Sonuçta ticari araç olarak geçiyor. Gönül rahatlığıyla süremiyosun bile trafik cezası yiyeceğim diye.

TanerHoca
22-12-2010, 22:28

Yok o anlamda söylemedim Ömer. Sonuçta ticari araç olarak geçiyor. Gönül rahatlığıyla süremiyosun bile trafik cezası yiyeceğim diye.

doğru. hız limiti 80 km, 1. köprü yasak.
bir anlamda kısıtlanmış bir araca biniyorsun.en büyük handikapı bu.

Ömer Gedik
22-12-2010, 22:37
Şu araçların 1. köprüyü kullanamaması kadar saçma birşey yok maalesef.

reisG
23-12-2010, 08:13
Şu araçların 1. köprüyü kullanamaması kadar saçma birşey yok maalesef.

Türkiye de saçma olmayan ne varki... :-\

faruk
22-01-2011, 10:34
Herkese iyi günler 1 ay evvel zenith aldım( Aytozu grisi) araç mükemmel bu arada 1 90 boyundayım arkadaşın söylediği gibi kafanız bir yerlere değmiyor zaten bu araç iş amaçlı olarak yapılmamış tamamen bir aile otomobili Herkese tavsiye ederim. İçi gerçekten süper kullanışlı tek handikap bagaj halı kaplı değil eşyalar çok hareket ediyor ben halı kaplatarak bu sorunu çözdüm. Birde kesin paçalık taktırmak lazım araçta 215 lastik var çok geniş inanılmaz çamur sıçratıyor kısmetse onuda yaptıracam.

Herkese tavsiye edebilirim.

haruntuncer
22-01-2011, 14:57
Aramıza hoşgeldiniz . Aracım bölümünde aracınızı tanıtır resimlerini eklerseniz sevinirim . Keyifli paylaşımlar dilerim .

salihaktas01
03-09-2011, 18:47
BU ARAÇ BENDE VAR ÇOK RAHAT VE ŞIK ŞİDDETLE HERKESE TAVSİYE EDERİM AMA BEYAZI DAHA ÇOK HOŞUMA GİDİYOR BEYAZ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM :alkis2 :alkis2 :alkis2 :alkis2 :alkis2

Dreamcatcher
03-09-2011, 18:51
Sevgili Salih kardeşim aramıza hoşgeldiniz..ancak forum kuralları no:10 u okuyup ona göre hareket ediniz lütfen..ayrıca büyük harf kullanmıyoruz..

cmr_cihangir
03-09-2011, 18:53
Araç hakiketten çok fonksiyonlu ve kullanışlı. Umarım eksik olarak gördüğüm auto6r şanzımanınada bir an evvel kavuşur.