PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 3008 hakkında bi takım sorular

çakır
30-06-2016, 00:34
Arkadaslar öncelikle merhabalar benim aracım 2012 1.6 e-hdi peugeot 308 110.000 de manuel aracım i satıp dizel 3008 ile yenilemek istiyorum size sorularım şunlar dizel otomatik alacağım sizce nasıl dır yakıt konusunda 308 beni uzmuyor aksine mutlu ediyor şehir içi 308 6.0 yakıyor aynı değerleri 3008 de de alabilir miyim bi de arızası kronik sorunları var mıdır yazarsaniz sevinirim şimdiden yorumlarınız için teşekkürler

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sciance
21-08-2016, 15:50
daha önceki aracım suzuki sx4 lpg li idi 13-14krş yakıyordu şuan 2010 3008 aldım ilk depoda 960km gitti depo da 230liraya doldu bana inanılmaz fazla geldi diğer 3008 kullanıcıları bir depoyla ne kadar gidiyor acaba

Ozgur
27-08-2016, 21:26
Benim 3008, 2015 model dizel 120 hp EAT6 sanzumanli, 27.000 kmde. Izmir sehir ici sabah ve aksam trafiginde ortalama 5.9 litre tuketimim var. Sehirlerarasi yolda cogunlukla Izmir - Ankara arasi seyahat ediyorum. CC ile 110 km sabit hizda tuketimim 5.3 litre, 120 km sabit hizda ise 5.7 litre. Bu degerler defalarca teyit ettigim degerlerdir. Normal ve sakin kullanan birisiyim, aracim yakit yonunden beni hic uzmuyor. Simdiye kadar hic bir problem yok, duydugum ya da bildigim kronik bir derdi yok. Keyifle kullaniyorum. Satin alacaklara da hayirli olmasini dilerim.

antika
22-01-2020, 10:57
Öncelikle merhaba

İki sorum olacak. Yaklaşık bir ay önce 2013 peugeot 3008 allure aldım.İlk sorum aynaların otomatik kapanmasını devre dışı bırakmak mümkünmü ? İkinci sorum ise arka koltukları sırtlıkları katlanıyor ama oturak bölümünün altı biraz kirli kalmış durumda temizlenmesi biraz zor el girmiyor oturak kısmı nasıl kaldırılıyor ? Hareket ettirildiğinde bir boşluk var belliki açılıyor ama ben mandalını bulamadım

Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

rocker307
22-01-2020, 12:09
Öncelikle merhaba

İki sorum olacak. Yaklaşık bir ay önce 2013 peugeot 3008 allure aldım.İlk sorum aynaların otomatik kapanmasını devre dışı bırakmak mümkünmü ? İkinci sorum ise arka koltukları sırtlıkları katlanıyor ama oturak bölümünün altı biraz kirli kalmış durumda temizlenmesi biraz zor el girmiyor oturak kısmı nasıl kaldırılıyor ? Hareket ettirildiğinde bir boşluk var belliki açılıyor ama ben mandalını bulamadım

Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.Otomatik kapanma iptal olmuyormuş. Koltuk illa ki açılıyordur onu bilen tarif eder.

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

antika
22-01-2020, 12:19
Otomatik kapanma iptal olmuyormuş. Koltuk illa ki açılıyordur onu bilen tarif eder.

Kapanmaması aşırı soğuk havalarda umarım sorun yaratmıyordur.

Teşekkürler.

ssgti
22-01-2020, 13:08
Aynaların otomatik kapanması sorunu 2008'de de var. Serviste ancak kapatılıyormuş. Ben askeri tesiste olduğum için kapıları kapatmıyorum. Eğer dışarıdaysam ve kar yağıp buz tutmuşsa yanıma aldığım buz çözücü sıkıp öyle kapıları açıyorum. Eğer böyle yapılmazsa büyük ihtimal otomatik aynanın dişlileri sıyıracaktır.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rocker307
22-01-2020, 13:15
Aynaların otomatik kapanması sorunu 2008'de de var. Serviste ancak kapatılıyormuş. Ben askeri tesiste olduğum için kapıları kapatmıyorum. Eğer dışarıdaysam ve kar yağıp buz tutmuşsa yanıma aldığım buz çözücü sıkıp öyle kapıları açıyorum. Eğer böyle yapılmazsa büyük ihtimal otomatik aynanın dişlileri sıyıracaktır.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiBen de cem abi tecrübe etmiştir diyecektim[emoji4]

antika
22-01-2020, 13:21

Servise gidince bir görüşeyim o zaman.

ssgti
22-01-2020, 13:43
Ben de cem abi tecrübe etmiştir diyecektim[emoji4]

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiPeugeot firması hep sıcak yerleri düşünmüş galiba. Maalesef doğuda yaşayanlar için bu ayna sıkıntı. Diğer markalarda bu özellik araba içinde kapatılırken Peugeot da kapanmaması ciddi bir eksiklik. İnşallah yeni serilerde bu sorunu düşünmüş ve önlemini almışlardır.

NecdetPek
22-01-2020, 13:47
Aşırı soğuk yerlere gittiğim zaman, özellikle aracı gece dışarıda bırakıyorsam stop etmeden önce aynaları içeriden kapatıyorum. Sonra stop edip araçtan inince kapıları kilitliyorum.

Sabah geldiğimde kapıları açınca aynalar açılmıyor. Böylece donma riskine karşı bir önlem almış oluyorum. Şimdiye kadar bu yöntemle aynalara bir zarar vermeden 3 kış geçirdim.. Öneririm.

rocker307
22-01-2020, 14:35
Peugeot firması hep sıcak yerleri düşünmüş galiba. Maalesef doğuda yaşayanlar için bu ayna sıkıntı. Diğer markalarda bu özellik araba içinde kapatılırken Peugeot da kapanmaması ciddi bir eksiklik. İnşallah yeni serilerde bu sorunu düşünmüş ve önlemini almışlardır.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiGeri dönüş yapıp bilgi vermekte fayda vardır diye düşünüyorum

rocker307
22-01-2020, 14:37
Kapanmaması aşırı soğuk havalarda umarım sorun yaratmıyordur.

Teşekkürler.Necdet abinin taktik işinize yarar gibi duruyor
Aşırı soğuk yerlere gittiğim zaman, özellikle aracı gece dışarıda bırakıyorsam stop etmeden önce aynaları içeriden kapatıyorum. Sonra stop edip araçtan inince kapıları kilitliyorum.

Sabah geldiğimde kapıları açınca aynalar açılmıyor. Böylece donma riskine karşı bir önlem almış oluyorum. Şimdiye kadar bu yöntemle aynalara bir zarar vermeden 3 kış geçirdim.. Öneririm.

antika
25-01-2020, 09:57
Necdet abinin taktik işinize yarar gibi duruyor

Aynen bir deneyeyim bunu.

81081
30-01-2020, 22:02
bunların direk açık kalacak şekilde bir durumu yokmu soketi v.s söksek açık kalması için

antika
01-02-2020, 11:57

Denedim bunu gerçekten işe yarıyor iki gün önce Ankara yoğun bir yağmurun ardından gece dona çekti bu taktiği uyugulayıp indim don olduğu sabah kapıları zor açtım o derece aynalar açılmadı arabayı çalıştırıp bir kaç dakika sonra nefesimle yumuşattıktan sonra çok rahat açıldı.

NecdetPek
01-02-2020, 12:12
Denedim bunu gerçekten işe yarıyor iki gün önce Ankara yoğun bir yağmurun ardından gece dona çekti bu taktiği uyugulayıp indim don olduğu sabah kapıları zor açtım o derece aynalar açılmadı arabayı çalıştırıp bir kaç dakika sonra nefesimle yumuşattıktan sonra çok rahat açıldı.Zaten denenmiş ve iş yaramış bir yöntemdi. :)

VOG-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
09-02-2020, 14:39
bunların direk açık kalacak şekilde bir durumu yokmu soketi v.s söksek açık kalması için

Sürücü tablasından ayna soketi çıkarılabilir ancak bu seferde ayna ayarı yapılamaz. Ayrıca bilgisayara bağlatıp kodlama ile kapatılabilir.

antika
28-02-2020, 14:50
Bir sorum olacak

2013 model 119.000 km de 3008 aracımda 1. viteste hareket edilirken ufaktan bir titreme var ustanın birisiyle görüştüm şanzuman kavrama seti değişecek olmuş dedi ortalama 3000 tl fiyat çıkıyor.Bunun değişim olmadan tamiri vs varmıdır.

tuncaykucuk07
28-02-2020, 14:59
Bir sorum olacak

2013 model 119.000 km de 3008 aracımda 1. viteste hareket edilirken ufaktan bir titreme var ustanın birisiyle görüştüm şanzuman kavrama seti değişecek olmuş dedi ortalama 3000 tl fiyat çıkıyor.Bunun değişim olmadan tamiri vs varmıdır.Malesef bunlarda en büyük sorun bu aslında sorunda değil zamanı geldiğinde bitiyor.cok titriyorsa silkeliyorsa bitmiştir.

antika
28-02-2020, 15:06
Malesef bunlarda en büyük sorun bu aslında sorunda değil zamanı geldiğinde bitiyor.cok titriyorsa silkeliyorsa bitmiştir.
Ben arabayı alalı 2 ay oldu kullanıcıya bağlı olarak erken biter geç biter ama biter bir gün dediydi usta aslında merak ettiğim bu şekilde gezmek daha büyük sorunlara yol açarmı yoksa gezilebilrmi biran önce yapılmalımı ?

_EsaT_
03-03-2020, 16:56
Ben arabayı alalı 2 ay oldu kullanıcıya bağlı olarak erken biter geç biter ama biter bir gün dediydi usta aslında merak ettiğim bu şekilde gezmek daha büyük sorunlara yol açarmı yoksa gezilebilrmi biran önce yapılmalımı ?

Yanlış yönlendirmek istemem ama bildiğim kadarıyla sorun açmaz. Sadece zaman geçtikçe kavramayı kaybeder ,vites geçişlerinde problem yaşarsınız. En sonunda hiç kavramaz ve çekiciyi ararsınız. :)

antika
04-03-2020, 14:29
Yanlış yönlendirmek istemem ama bildiğim kadarıyla sorun açmaz. Sadece zaman geçtikçe kavramayı kaybeder ,vites geçişlerinde problem yaşarsınız. En sonunda hiç kavramaz ve çekiciyi ararsınız. :)
Aynısını ustada söyledi :)

Bakalım artık yaza doğru değiştiririz.Bu arada yetkili servis bu değişm için 7500 tl istiyor...

antika
12-11-2020, 09:41
Selamlar

Bir sorum olacak 2013 model 3008 de bir videoda gördüm araç kitlenip açılırken tatlı bir uyarı sesi var onu nereden nasıl aktif ediyoruz acaba bilen varsa yazarsa sevinirim

Follow sound deniyor galiba.