PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 308 auto6r / 1. viteste gazdan ayağı çekince yaşanan silkeleme sorunu

xweser
27-06-2016, 14:51
Şöyle bir sanal alemde araştırma yaptığımda debriyaj switch değiştiren biri ve ön fren diski değiştiren başka biri bu sorundan kurtulduğunu yazmış. Farklı marka araç bunlar. Sizce mantıklı neden olabilir mi bunlar?

xweser
27-06-2016, 21:52
Sanal alemdeki yolculukta en son buna benzer sorunu motor takozunu değiştirerek çözmüşler. Evet arkadaşlar düşük hızda (1. viteste) ayağı gazdan çekince silkeleme olayı yaşayıpta çözüme kavuşturan var mı? Trafikte çok can sıkıyor bu durum.

ablkbs
18-07-2016, 13:29
bende bu problem sadece klima açıkken meydana geliyor, peşine düştüm araştırıyoruz. Debriyaj setim 6 ay önce değişti, 2 hafta önce genel bakımda ön diskler değişti. Klimadan iyi anlayan bir usta bularak bi bakacağız 1 hafta 10 gün içinde.

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?10250-Peugeot-308-Klima-Problemi-Motora-A%FE%FDr%FD-Y%FCk

ayzinim
19-07-2016, 16:28
Bahsedilen sorunu gaza sprint booster takarak çözdüğünü söyleyen bir 3008 kullanıcısı olmuştu. Ancak birebir aracı kullanma şansım olmadığı için doğruluğu konusunda kesin bilgi veremiyorum. İmkan olsa da deneyebilsek bir çok kişiye faydamız olur esasında.

xweser
20-07-2016, 08:10
Bahsedilen sorunu gaza sprint booster takarak çözdüğünü söyleyen bir 3008 kullanıcısı olmuştu. Ancak birebir aracı kullanma şansım olmadığı için doğruluğu konusunda kesin bilgi veremiyorum. İmkan olsa da deneyebilsek bir çok kişiye faydamız olur esasında.

Sıkışık trafikte gerçekten rahatsız ediyor silkeleme.

ayzinim
20-07-2016, 08:13
Ucuz bir şey olsa takıp denemekten zarar gelmez ancak fiyatlar ortada maalesef.

aokaymaz
24-08-2016, 15:00
Sıkışık trafikte gerçekten rahatsız ediyor silkeleme.

fren müşürünü değiştir. Bendede zaman zaman yoğun trafikte oluyordu. Aracta bir kaç tane fren müşürü var: Başkasını takınca düzeliyor

xweser
24-08-2016, 19:24
fren müşürünü değiştir. Bendede zaman zaman yoğun trafikte oluyordu. Aracta bir kaç tane fren müşürü var: Başkasını takınca düzeliyor

Denerim bunu.

CaglarB
25-08-2016, 13:06
Hocam bu silkeleme trafikte çok kalınca bazen benim manuel aracımda da oluyor, araba kendi zaptedemiyor gibi :) otomatik gaz veriyor araçlarımız bir seviyeye kadar biliyorsunuz onunla ilgili olabilir mi ?

musti_x
19-10-2016, 23:46
Debriyaj setinden kaynaklanıyor diye biliyorum ben bu sorunu. Km fazla değilse debriyaj alistirmasi yaptırmayı deneyin

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

musti_x
19-10-2016, 23:47
bende bu problem sadece klima açıkken meydana geliyor, peşine düştüm araştırıyoruz. Debriyaj setim 6 ay önce değişti, 2 hafta önce genel bakımda ön diskler değişti. Klimadan iyi anlayan bir usta bularak bi bakacağız 1 hafta 10 gün içinde.

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?10250-Peugeot-308-Klima-Problemi-Motora-A%FE%FDr%FD-Y%FCk
Debriyaj setini nerede degisitirdiniz . Ne kadar tuttu?

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

woonmalker
20-10-2016, 00:40
Takipteyim 😂🤣

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

xweser
25-05-2017, 23:16
Debriyaj kontaktörü (müşürü) de bu soruna neden oluyormuş. Auto6r de var mı bu parçadan? Bu parçanın arızalı olmasından kaynaklanıyor da olabilir mi ayağı gazdan çekince olan tekleme sizce?